Wątek dotyczący artykułu

Nieoczekiwany obrót spraw. Damian Kulig jednak nie dla Stelmetu!

Kontrakt był już na stole, szczegóły ustalone, ale Damian Kulig w Stelmecie Enei BC Zielona Góra jednak nie zagra. Środkowy wróci do Polski, wszystko wskazuje na to, że wyląduje w Twardych Piernikach Toruń.

przeczytaj cały artykuł

Mariusz 67

Jeżeli potwierdzi się na 100% że D.Kulig podpisze w Toruniu to moje gratulacje.
Odnośnie Stelmetu Enei to odnoszę wrażenie ,że zaczynamy zbierać owoce działań włodarzy klubu.Mam na myśli brak wypłat na czas dla zawodników. Za wykonaną pracę należy się wynagrodzenie w określonym w kontrakcie terminie..Zawodnicy wolą mieć może kilka tysięcy mniej lecz w o czasie.Z iloma zawodnikami tylko polskimi Stelmet miał ugody co do spłaty zadłużenia ( Ponitka , Kelati ,Gruszecki ) to te najgłośniejsze o których pisały media. Toruń jako jedyny klub w Polsce ujawnił wysokość swojego budżetu i jak jest on wydatkowany.Prowadząc taka politykę wyrobił sobie markę i zawodnicy chętnie przedłużają ( Cel ,Wiśniewski ) , a nowi zawodnicy bez oporów podpisują umowy z Piernikami.
Na koniec ubiegłego sezonu pisałem ,że budowę zespołu trzeba zacząć od trenera,
który będzie fachowcem z wizją funkcjonowania zespołu i pod ten system dobierze zawodników.Nasz trener Jovovic w mojej ocenie takim trenerem nie jest.Świadczy o tym chociażby dobór centrów dwóch o takiej samej charakterystyce, nieumiejetność wykorzystania potencjału zawodników których posiada, marnotrawienie J.Mokrosa i F.Matczaka , szczególnie tego pierwszego jest mi szkoda.Walczak ,który zostawia serducho na parkiecie przyspawany do ławy.Jak już wydawało się,że po odejściu Savovicia zacznie grać to trener z Prezesem ściąga następnego zawodnika na pozycję nr 4. Nie mówię ,że Griffin to zły zakup ale powinien on być w miejsce Sakicia ,który nic nie broni.
Jeszcze jedna myśl do Zarządu Stelmetu Enea BC.Panowie jak widzicie dalszy rozwój koszykówki w Zielonej Górze ? Koszarek ,Zamojski i Hrycaniuk maja 32 +,młodsi ,sprawniejsi nie będą.W chwili obecnej zrażamy do naszego klubu młodszych zawodników : Mokros i Matczak , inni którzy odeszli nie będą chcieli wrócić jak Gruszecki , Cel ,albo nie chcą przyjść jak Kulig.
Po tym ostatnim widać,ze sama perspektywa gry w VTB nie jest wystarczającym bodżcem by grać w Stelmecie. Potrzebna jest jeszcze stabilność , wypłaty na czas i dobra atmosfera.Jak myślicie Państwo jaką opinie o Stelmecie w konfrontacji z Piernikami w rozmowie z D.Kuligiem wystawili Gruszecki i Cel.Może to było decydujące przy podjęciu decyzji przez Damiana gdzie chce grać.
Co do kibiców z Torunia cieszcie się bo macie czym ,jednakże z wieszaniem medali byłbym ostrożny Stelmet w zeszłym sezonie też był na papierze mistrzem Polski ,niestety boisko zweryfikowało papier.Szykują się zacne play offy i z tego się cieszmy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (12|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Adam Kadmon

I bardzo mądrze to wszystko ujęte. Szkoda, że nie każdy kibic z ZG potrafi chłodnym i obiektywnym okiem oceniać rzeczywistość.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tańczący z łopatą

Noo, ale my jesteśmy żałośni. Szkoda, że nie urodziliśmy się w Toruniu. Mielibyśmy najlepszą drużynę pod słońcem, nie można by nas było za nic krytykować, wtykalibyśmy nos w nie swoje sprawy i nikt by nie mógł nam zwrócić na to uwagi, że przecież mamy rację. No i oczywiście nie znamy pojęcia "samokrytyka" ale zawsze możemy zarzucić rywalowi, jak będzie kontrował to mu się powie, że jest nieobiektywny. Gratuluję.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Adam Kadmon

Ucz się od takich kolegów tylko tyle ci napiszę. Czemu taki Fazik zawsze umie ocenić sytuację obiektywnie, ten kolega widzę też a ty zawsze plujesz jadem i zaklinasz rzeczywistość? W przeciwieństwie do innych kibiców z Torunia czy innych ośrodków, mnie interesują fakty. A one są na ten moment takie. Kulig dostał od was ofertę i ją odrzucił? Fakt. Zalegacie wobec zawodników z kasą? zalegacie. Toczą się sprawy w BAT? Toczą. Opuszczają was zawodnicy? Opuszczają. U nas chętnie przedłużają umowy? Przedłużają. Chwalą organizację i terminowe wypłaty? Chwalą. Tyle. To są fakty. A co do Damiana, będzie podpis będzie kontrakt, będą mecze z jego udziałem to wtedy będzie można podyskutować o tym czy jest to wzmocnienie czy nie. Pamiętaj zielonogórski kamracie. Tylko fakty się liczą a nie czyjeś chciejstwo czy wróżbiarstwo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
fazzzi

Czemu, czemu... ano temu:), że chcę widzieć prawdziwy świat a nie wyimaginowany. Nie każdemu odpowiadam... ale zrobię wyjątek. Jaki sens ma wzajemne skakanie sobie do gardeł pod byle pretekstem? Kto w ten sposób cokolwiek "załatwi"? Mi szkoda życia... może niektórzy mają nadprodukcję żółci i muszą się nią dzielić;] Mamy narzędzia (+/-) i możemy się ustosunkować do "dyskusji". Ja mam jeszcze taką przypadłość, że lubię na wesoło choć czasami ludzie opacznie to widzą i jak mniemam uważają to za nieszczere. Generalnie ludziom dobrze życzę... chyba, że ktoś jest upierdliwy to dam temu z rzadka wyraz. Co do DK i zielonogórskiego "tropu"... jest PL z pewnością jednym z najwartościowszych. Wybrał to co uznał za korzystniejsze. Ponoć ma w Toruniu mieszkanie i z pewnością chciał być z Rodziną (pamiętam Jego życiowe komplikacje) co mnie nie dziwi. Pewnie mógł jeszcze pograć za granicą ale skoro zdecydował się na powrót to mniemam, że nie tylko o kasę tu chodzi. A ma Chłop swoje lata. Nie rozumiem po co z tego tematu wykręca się tyle jadu. To, że nie odpowiadam nie znaczy, że się "zgadzam". Brzydzi mnie siedzenie u "kogoś" w kieszeni i liczenie mu... mam jak najgorsze skojarzenia. Powtórzę się... w PO dowiemy się jak wyglądamy naprawdę. Jest jeszcze trochę czasu choć mnie irytuje np. to co z połową RZ robi Stelmet. Choć liczę, że się ogarną;) I tak na koniec: ludziska więcej życzliwości wobec siebie. Nie na wszystko mamy wpływ... ale chcąc coś zmienić warto zacząć od siebie... również pozdrawiam NORMALNYCH kibiców;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.