Wątek dotyczący posta na blogu

Multi-Ski 2018/2019 - Blog główny

Nalo27

Tutaj będziemy głównie "przebywać", podawać składy, komentować itp.Zasady wraz z regulaminem i opisem znajdują się pod tym linkiem: https://sportowefakty.wp.pl/kibice/109646/blog/15819/multi-ski-20182019-zasady-regulaminyKoszyki, wyniki i wykorzystane bonusy: https://sportowefakty.wp.pl/kibice/109646/blog/15820/multi-ski-20182019-tabele-punktacje-koszyki-bonusyProgram (…)

przeczytaj cały artykuł

Ekla

Na blogu z koszykami (chyba) Nalo napisał, że RK nie będzie mógł. Bo jeśli będzie mógł dla tych co Go mieli od początku, to pewnie, że biorę na Kapitana!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Nalo27

Kapitanem nie mogą być Ci, którzy aktualnie znajdują się w najwyższym koszyku, czyli
"Ryoyu Kobayashi (Japonia) (5)
Kamil Stoch (Polska) (6)
Markus Eisenbichler (Niemcy) (5)
Stefan Kraft (Austria) (6)"

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Przemek M11

Kontrowersyjne:)
Mogliśmy ustalić, że o byciu nie kapitanem nie decyduje koszyk, a miejsce w PŚ.
Przykładowo pierwsza szóstka PŚ nie może być kapitanami.

| Odpowiedz
blokuj
Nalo27

Kontrowersyjnie, ale za to sprawiedliwie.. Nikt nie zarzuci mi stronniczości, bo sam mam Ryoyu :) Patrząc na dzisiejsze skoki, to wyróżnia się Kubacki i Johansson, których też rozważałem do najwyższego koszyka..

| Odpowiedz
blokuj
Ekla

Lepiej nie.... :P - moich trzech jest w "6"....
Choć na Kapitana dałam tego z niższej pozycji - Elektriczkę ;))))

| Odpowiedz
blokuj
Włókniarz Forever

Myślę, że przy takim zapisie odpowiednia byłaby czwórka. Tylu jest w najwyższym koszyku, a to daje też możliwość wyboru w takiej sytuacji, jaką ma np. Ekla.
Pomysł wygląda ciekawie i wstępnie byłbym za, ale jak zostanie obecny system, to nie będę miał nic przeciwko ;)

| Odpowiedz
blokuj
RAMB0

Tak myslalem sobie czemu wogule nie posilkujemy sie kwalifikacja generalną pucharu swiata , tylko ukladamy jak nam sie podoba te grupy ( tu przyklad Markusa dla mnie niezrozumialy ale przyjalem )
Logicznie powinno byc :
1sza szostka za 6 ( bez kapitana )
Druga szostka za 5
Trzecia szóstka za 4
Itp _itd
I korekty wprowadzac podczas przerw , byloby jasno i klarowne dla wszystkich

| Odpowiedz
blokuj
Nalo27

Ja posiłkuje się generalką ale też patrzyłem na klasyfikacje TCS.. Rozważałem albo Markusa albo Leyhe i zdecydował końcowy wynik TCS oraz wrażenie lepszej formy Markusa..

| Odpowiedz
blokuj
Ekla

A może powinna być zasada stałej ilości zawodników w koszykach, np:
Za 6 - 4
Za 5 - 7,
Za 4 - 10,
Za 3 - 10,
Za 2 - ....
Za 1 - reszta
Wtedy prowadzący wstawia/wybiera odpowiednich, nie tylko z generalki, ale również z rankingu live.....
Bo dojdzie do tego, że żadnego zawodnika z wyższych koszyków nie będzie można kupić!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Nalo27

Ja mam dokładnie taką zasadę:)
Za 6 - 4
Za 5 - 8,
Za 4 - 12,
Za 3 - 15,
Za 2 - 15,
Za 1 - reszta
Dodatkowo stosuje w miarę sprawiedliwy podział narodowy, żeby były różnicę w naszych składach, bo inaczej byłyby prawie identyczne 6-ki.. Po to wprowadziłem nowy skład koszyka za "6" i spowodowałem wykluczenie ich jako kapitanów, żeby zrobiło się ciekawiej, inaczej wszyscy posiadający dawali Ryoyu, a reszta zaraz chciałaby go kupić.. Stosując najlepszą 4-kę lub 6-kę z PŚ nagle wykluczamy dwóch Polaków (Żyła ostatnio słabiutki), dwóch Niemców (Geiger również spadek formy) oraz Ryoyu.. Daje sobie wszystko obciąć, że wtedy wszyscy kupujemy Kubackiego i Johanssona.. Co to byłaby za gra?
---
Rambo pyta dlaczego Markus za "6", a co wyrabiał podczas TCS? Jest słabszy od Żyły czy Geigera, którzy byliby w koszyku według sugerowanych zasad? Po to wprowadziłem zmiany w koszykach, żeby reagować w trakcie sezonu na "złe" typowanie do koszyka przed rozpoczęciem całej zabawy. Tego nie zrobiłem w poprzednim roku i cała zabawa skończyła się tak, że pod koniec PŚ mieliśmy wszyscy prawie identyczne zespoły..
---
Poza tym cały TCS pytałem co sądzicie o propozycjach podziału na sugerowane koszyki. Zastrzeżenia do końcowej wersji były tylko o wymianę Stoch-Kubacki i Klimow no i Rambo chciał dorzucić Johanssona (na którą zresztą byłem skłonny przystać ale pojawiły się głosy sprzeciwu).. Pisałem też co się stanie kiedy Ryoyu trafi do koszyka za "6", każdy zdawał sobie sprawę, że wtedy nie będzie mógł go mieć jako kapitana i nikt nie protestował. Dzisiaj nagle kilka godzin przed kwalifikacjami panika, dyskusje.. Można było podjąć wątek obsady kapitana wcześniej, można było dyskutować na temat przydziału do koszyków kiedy tego chciałem.. Sorry, taki mamy klimat ale nie robię nic pod siebie (sam mam Ryoyu).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Ekla

Zgadzam się z Tobą!
Na początku japońskiego kamikaze miało niewiele osób:D teraz.... większość.
Składy robią się podobne....
za chwilę połowa będzie mieć Elektriczkę, choć od początku miałam Go tylko ja :D (czułam, że zmiana trenera postawi Romana do pionu)
Reasumując: dostosuję się do każdych zasad tego typerka :P

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.