Wątek dotyczący posta na blogu

LM handball. Podsumowanie jesieni - bramkarze.

jerseyus

Podsumowanie jesieni postanowiłem podzielić na kilka odcinków, żeby wszystko wyglądało czytelnie i nie było nadmiernego natłoku informacji. W pierwszej części zajmę się bramkarzami. Zacznę od klasyfikacji drużynowej, bo ona pokazuje rzeczywistą siłę zespołów na danej pozycji.1. VESZPREM 6214 pkt 2. (…)

przeczytaj cały artykuł


jerseyus

Bardzo dużo :)) Do drużynówki podszedłem w ten sposób, że traktuję wszystkich zawodników grających w meczu na danej pozycji jako jeden organizm. Czyli mają jedną, wspólną statystykę. Nie jest to zsumowanie punktów indywidualnych, więc mogą być jakieś różnice. W przypadku bramkarzy nie ma to tak wielkiego znaczenia, ale zawodnicy z pola, a szczególnie rozgrywający potrafią grać w jednym meczu na trzech pozycjach. W takim przypadku indywidualnie zawodnik z całością punktów jest klasyfikowany na pozycji, na której gra najwięcej, ale drużynowo jego punkty rozdzielam między różne pozycje. Np. Alex Dujszebajew jest klasyfikowany na prawym rozegraniu, ale mnóstwo punktów zdobył na środku, więc drużynowo są one rozdzielone na te dwie pozycje. A skąd punkty? Jest to wypadkowa kilku wartości - skuteczności, liczby obron, dodatkowych punktów za obronione karne, obrony w sytuacji 1 na 1, rzucone bramki i asysty, a w przypadku graczy z pola skuteczności w ataku, ilości bramek, kluczowych podań, rzuconych karnych itp.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.