Wątek dotyczący artykułu

Igor Jovović: Potrzebujemy wzmocnienia. Sytuacja nie jest łatwa

- Potrzebujemy wzmocnienia. Sytuacja nie jest łatwa. Cały czas śledzimy sytuację na rynku, ale jesteśmy też świadomi naszych możliwości - mówi Igor Jovović, trener Stelmetu Enei BC Zielona Góra.

przeczytaj cały artykuł

Paweł_xrwd

qwa! Tank nie wyrobił treningów, Eric nie przykładał się na treningach, Fifi i Jarek siedzą przyspawani do ławki a innym po tych (z tego wynika) dużych obciążeniach treningowych pary na cały mecz nie starcza. O co tu chodzi? I jeszcze marudzenie, że ławka krótka. na PG dwóch zawodników (rezerwowo Fifi i DV) na SG 3 zawodników, na SF jeden, ale najbardziej wybiegany (rezerwowo Zamoj) na PF 2 zawodników (w obronie jeden, bo Sakić na głupoty energii nie marnuje), na C 1,5 zawodnika (Darko to uzupełnienie dla dobrego centra na 15 minut a Adam wiadomo, 5 fauli potrafi w minutę zebrać ;) ), to oznacza, że z tą rotacją nie jest tak źle. Trzeba tylko odpowiednio rotować.

Swoją drogą rzuciłem okiem na statystyki Tanka w znacznie mocniejszej lidze francuskiej. 25 minut, 15 punktów, 8.6 zbiórki. Ciekawe, co Eric na 3-4 tygodnie będzie wyciągał (miesiąc to minimum na zgranie)?

@ Asfodel
O tych pieniądzach już szósty rok słyszymy a tymczasem zawodnicy, którzywcześniej przy braku kasy uciekali z klubów aż się kurzyło i którzy bez problemu znajdą pracę w PLK (Zamoj, Jarek) jakoś spokojnie kolejny sezon w ZG siedzą. Drago 3 sezony, Borovniak 2 sezony. Coś tu jedno do drugiego nie pasuje. Pewnie jeśli są zatory, to wynikają z przełomu roku (firmy, zwłaszcza duże przelewają kasę albo na koniec roku albo na początku, i to raczej bliżej końca Q1, a zawodnicy są do tego przyzwyczajeni).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Gabriel G

Znam takiego jednego, który zna takiego drugiego, który jest blisko klubu i ten drugi powiedział temu pierwszemu a ten powtórzył mnie, że to już nie są tylko zatory a bardzo poważny problem finansowy. Szczegółów ten drugi nie podał ale ten pierwszy zapewniał mnie, że tamten to powazny facet i wie duzo. W każdym razie sytuacja jest ponoć bliższa słowu "tragicznie" niż słowu "zle". Kibicom Zielonki zyczę aby były to tylko plotki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
FalubaziakxxxL

Masz rację nie jest tak źle zresztą gdyby Stelmet nie podołał są firmy które mogą to przejąć chociażby Kronopol (Żary) Enea a wspomóc może miasto :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Paweł_xrwd

To nie jest takie proste. Stelmet pewnie daje 15-20% budżetu. dale jest miasto, Enea (albo na odwrót), kibice (bardzo upraszczając obliczenia i zakładając pesymistyczne frekwencje to nadal wpływy na poziomie 2-2,5 mln zł za sezon) dalej cała rzesza średnich i małych sponsorów (na stronie jest ich 58), czasem dających 100tyś a czasem 500zł. Tak więc sam Stelmet nie jest tu wcale jedynym źródłem finansowania, choć zdecydowanie największym jednostkowo i za to szacun!
Druga sprawa, czy inne firmy tak bardzo będą się garnąć do sponsoringu? Przytoczony Krono nawet nie jest nawet w grupie tych najmniejszych, więc nie wiem skąd takie optymistyczne podejście do nich.
P.S. a przy tym całym utyskiwaniu na drużynę, trenera, strategię, różne wpadki JJ-ja, to Prezesowi należy jednak oddać, że z niczego zrobił coś i dał nam wiele radości od czasu... spadku do II ligi. 10 lat tyrania w I lidze a potem rok do roku budowanie pozycji w ekstraklasie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Gabriel G

Też tak pomyślałem. Ale mój informator skomentował moja uwagę tak, że - podobno - JJ jest pod presją sprzecznych konieczności. Z jednej strony szula nowych pieniędzy a do tego potrzebne sa sukcesy a z drugiej chciałby zaoszczędzić na czym sie da a to stawia pod znakiem zapytania budowę drużyny naprawdę silnej. Ja nie do końca ręczę czy wierzę w te informacje a zwłaszcza tą, która dotyczy sumy zadłużenia. Podana przez mojego rozmówcę jest koszmarna. Powtórzę : oby to były plotki lub przynajmniej informacje mocno przesadzone bo ja żadnej druzynie zle nie życzę.

| Odpowiedz
blokuj
FALUBAZ-ŻARY

Każdy klub pieniędzy szuka cały czas !!! Marketing jest podstawą funkcjonowania klubu , chyba że klub Toruński ( według Asfodela ) Tam długów nie robią i kasy jest w ch...j !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
mireczek

no nie da się w nieskończoność przerzucać płatności z poprzednich sezonów na następne, albo się zaciśnie w porę pasa, albo ciągnie tak długo, że robi się bardzo źle...

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.