Wątek dotyczący artykułu

Młodzież na celowniku. PGE VIVE Kielce walczy o Haukura Thrastarsona

Podpisany kontakt z utalentowanym rozgrywającym i starania o Islandczyka Haukura Thratarsona. Prezes Bertus Servaas myśli o przyszłości PGE VIVE Kielce.

przeczytaj cały artykuł


kck

Dla Skandynawów ligą pierwszego wyboru jest Bundesliga, potem LNH czy nawet Barcelona. Jeśli by chodziło o Domena Makuca to akcje Kielc stałyby dużo wyżej. W THW gra jego rodak, hala niemal zawsze pęka w szwach, silna liga, gra w LM - takie argumenty mogą okazać się zbyt silne dla Iskry. Niestety informacje nt. problemów finansowych mogą skutecznie zniechęcić go do podpisania kontraktu 2 lata do przodu. Siła argumentów Bertusa okazała się nie wystarczająca dla Sandera Sagosena.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handballo

Jedyny plus to osoba Thorira Olafssona. Grał w Kielcach, więc może co nieco powiedzieć, a dodatkowo jest tam drugim trenerem, więc jakiś wpływ na chłopaka ma. Vive miałoby dużo większą szansę gdyby chodziło o transfer teraz. Liga polska jest lepsza od islandzkiej, a na Bundesligę jest jeszcze za młody i za słaby, więc w polskiej lidze mógłby się ogrywać i polepszać umiejętności. Dużo powinien mu dać przykład Kristjanssona, który do tej pory rzucił 3 bramki dla THW Kiel i jest tam głębokim rezerwowym. W Bundeslidze Kiel potrzebuje zawodnika na już i jednak Zarabec, Duvnjak i Bilyk to za duża konkurencja dla Islandczyka. W polskiej lidze łatwiej o szansę i zagranie 30 minut niż w Bundeslidze nawet ze średniakiem. Do tej pory w przypadku zawodników ze Skandynawii wiedziałem, że nie mamy szans z Kiel, RNL czy Flensburgiem, ale teraz paradoksalnie uważam, że nie jesteśmy bez szans. PSG wydaje się być teoretycznie dobra opcją, bo jest sporo Skandynawów, ale tylko pod warunkiem, że w ciągu 2 lat karierę skończy Karabatic. W przeciwnym razie nie widzę sensu żeby tam szedł. Jest przecież jeszcze stosunkowo młody Sagosen. Barcelona też jest dobrą opcją bo trafiłby na swojego rodaka i pewnie idola Palmarssona. Każdy z klubów ma swoje karty przetargowe, a w naszym przypadku zdecyduje głównie to jak duży wpływ ma na niego Olafsson i jaką wizję roztoczy przed nim Bertus Servaas. Dużym plusem jest to, że stosujemy dużą rotację i każdy gra. Poza tym łatwiej przebić się w młodej drużynie takiej jaką budują Kielce niż w drużynie gdzie na kazdej pozycji jest doświadczony gracz. Wiadomo wtedy, że w ważniejszych meczach zagra bardziej rutynowany zawodnik. W Kielcach jest to bardziej wyważone z wyjątkiem ewidentnych liderów takich jak Cindric i Alex.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kck

We wszystkich najlepszych klubach zaczyna się boom na młodych zawodników, którzy zabłysnęli na młodzieżowych turniejach, teraz wszyscy obserwują grających tam zawodników. Wynika to z kilku powodów:
1. Liczba zawodników na światowym poziomie jest ograniczona(zwykle do 3 graczy) a inni tzw. doświadczeni nie dają gwarancji na sukces. Najlepsi lądują w klubach z najwyższymi budżetami np. PSG, Barcelona, Veszprem - oczywiście zdarzają się wyjątki ale to tylko potwierdza regułę
Wszelkie plebiscyty są do bólu przewidywalne;
2. Przykłady takich graczy jak Richardson, Fabregas, Remili, Mem, Sagosen pokazują jak szybki może być przeskok z juniora do seniora i to od razu na sam szczyt. W przeciwieństwie do rodzimych graczy oni są już w wieku juniora odpowiednio przygotowani fizycznie. W najbliższym czasie może tego dokonać Villeminot.
3. Casus Vardaru czy Montpellier - budowa zespołu na młodych zdolnych, bardzo dobrze wyselekcjonowanych wspartych doświadczeniem. Tym śladem poszła Barcelona(Mem, Gomez, Fabregas, PdV,) teraz Kielce.

Talant dobrze pracuje z doświadczonymi graczami, ale nie ma dowodów na to, że młodzi dobrze zapowiadający się gracze potrafią wskoczyć w szybkim czasie na wysoki poziom. Kielce będą prawdopodobnie grać z 3 zawodnikami na pozycji ŚR, więc młody automatycznie więcej będzie grał w polskiej lidze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handballo

Barcelona zaczęła chyba odmładzać najszybciej, a dodatkowo mają multum zawodnikow w wieku juniorskim wypożyczanych do innych klubów. Oprocz tego niedawno ściągnęli dwóch utalentowanych zawodników z Niemiec. O ile Hiszpanie robią to mądrze i szybko to Veszprem jest w tym momencie pod tym względem totalnie zacofane. Pewnie będą przepłacać na gwiazdy i próbować coś jeszcze urwać innym zespołom. (martwię się trochę o Janca, bo Veszprem na pewno będzie go chciało, podobnie jak PSG i Barca)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.