Wątek dotyczący artykułu

Rocznica śmierci Tomasza Mackiewicza. Dominik Szczepański: przez 8 lat wszyscy się z niego śmiali

Mackiewicz i Revol zdobyli Nanga Parbat, jednak potem rozpoczęła się dramatyczna walka. Nowe zaskakujące informacje przekazał autor książki o Mackiewiczu - do ataku szczytowego Polak ruszył z zatruciem pokarmowym, a na samą Nangę udał się z depresją.

przeczytaj cały artykuł

Alfer 2015

...rok temu pisano, że nie wiadomo czy szczyt zdobyto...nie było i dalej nie ma na to dowodów...ale rok to kupa czasu ...przez ten czas, można zdobyć nawet Mt. Olympus...to na prawdę, bardzo odgrzewany kotlet...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Marek Bobakowski

Wejście na szczyt zostało uznane przez prestiżowy American Alpine Journal. Głównie na podstawie materiałów (zdjęcia, pozycje gps, itd.) przekazanych przez Elisabeth Revol. Nie słyszałem, aby ktokolwiek dyskutował z raportem opublikowanym przez ten prestiżowy periodyk.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
zawodowiec

Dziwne bo ja przeczytelem ten artykul i NIE MA w nim ZADNEGO zdjecia i pozycji gps a caly dowod ze oni faktycznie zdobyli ten szczyt to jest glownie oparty na slownej relacji Revol i zdjecia z ok 8000 m... Chyba ze jest jeszcze jakis nowy artykul ale watpie w to bo periodyk ukazuje sie raz do roku.. Trudno to nawet nazwac jakims raportem... Wiecej, w jakims wywiadzie moze z miesiac temu jeden z polskich himalaistow potwierdzil ze musimy wierzyc ze oni ten szczyt zdobyli, chyba ze ktos udowodni ze nie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Marek Bobakowski

Rozmawiałem z autorem tego raportu. Jest przekonany o wejściu na szczyt. W himalaizmie często się zdarzają takie sytuacje - to nie polega na zerojedynkowej analizie. Powtarzam: nikt tego nie podważył. To też o czymś świadczy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
zawodowiec

mhm.. czyli raz piszesz ze dowod jest oparty "Głównie na podstawie materiałów (zdjęcia, pozycje gps, itd.)...". Okazalo sie ze taki Janusz jak ja zna troche angielski i jest w stanie zrozumiec taki tekst. Wiec teraz juz sie okazuje ze wejscie jest oparte na tym ze autor materialu "Jest przekonany o wejściu na szczyt."... a na koncu wychodzi ze moze nie weszli ale "nikt tego nie podważył."... Ja mysle ze warto ustalic jedna wersje, niezaleznie od tego czy tam faktycznie weszli czy nie, bo moim zdaniem nawet glupsze niz ja Janusze co nie znaja angielskiego beda w stanie znalezc w internecie jakis przedruk w jezyku polskim... Osobiscie nie wiem czy weszli czy nie, mimo ze w XXI wieku to nie jest problem by to udowodnic, a delikatne mijanie sie z prawda w sporcie jest juz powszechne...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Komentarz usunięty
Alfer 2015

...ja za to słyszałem, że opublikowanie czegokolwiek w "NATURE" , jest wbrew powszechnemu mniemaniu, degradacją naukowca jako uczonego...jednym słowem " Rzym(AAJ) przemówił, sprawa skończona"... przypuszczam, że w głębi duszy, choć się nie chcesz do tego przyznać przed samym sobą, też nie wierzysz w zdobycie szczytu ....wszystko w imię tego, aby nie potwierdzić , że ta tragedia nie poszła na marne...
NIESTETY, POSZŁA NA MARNE !!! Szczyt nadal niezdobyty, a prestiż AAJ to o wiele za mało, aby orzekać w sprawie, o której wiedza i dane (właściwie ich kompletny brak) są zbyt nikłe. To teraz trybunały będą rozstrzygać o zdobytych szczytach i dokonanych przejściach ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Marek Bobakowski

Skupię się tylko na merytoryce. Szczyt jest już zdobyty. W 2016 roku zimą wszedł tam, m.in. Simone Moro. Nie możesz więc pisać, że jest niezdobyty.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Alfer 2015

"skupię się na merytoryce " ...oczywiście, że szczyt zdobyty, tyle że nie przez MACKIEWICZA... Pan JUŻ SIĘ BRZYTWY CHWYTA.. Wymiana poglądów dotyczy wyłącznie tej NIEUDANEJ PRÓBY WEJŚCIA przez Mackiewicza...!!!..i każdy, kto wczyta się w te zdania, to zrozumie ...Pan jakoś nie, udaje PAN GŁUPIEGO ?...niemniej rzucę Panu, koło ratunkowe ...nie tylko "raport " AAJ dekretuje zdobycie tego szczytu, przez Mackiewicza. Rok temu, czytelnicy SF w sondzie, pod artykułem , również uznali że Mackiewicz szczyt zdobył ....można jeszcze opłacić, ośrodek badania opinii publicznej i przeprowadzić płatny sondaż ....i wtedy już na pewno szczyt zostanie uznany za zdobyty... SKORO NIE MA ŻĄDNYCH, ŻADNYCH, DOWODÓW NA ZDOBYCIE SZCZYTU PRZEZ MACKIEWICZA (BO NIE MA !!!), to Mackiewicz SZCZYTU NIE ZDOBYŁ !!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Alfer 2015

Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych, przy obecności 2/3 członków ONZ i w obecności, co najmniej połowy stałych członków Rady Bezpieczeństwa...co do szczytów europejskich decyduje ETCS w Luksemburgu...w/ s szczytów lokalnych referendum lub sonda dla internautów...niekiedy autorytet moralny...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
A my swoje

Zgadzam się. Za to teraz ci, którzy narzekali, że uciekał od obowiązków, nie łożył na dzieci ( lekkoduch) odcinają kupony nieźle prosperują, żerując na nazwisku, prawach autorskich itd.itp.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.