Wątek dotyczący artykułu

MŚ 2019: legendarny Karabatić zapewnił medal. Francuzi pokonali Niemców w finale pocieszenia

Reprezentacja Francji zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. W finale pocieszenia pokonała Niemców 26:25. Decydującą bramkę zdobył weteran, Nikola Karabatić.

przeczytaj cały artykuł

kuba859

2 wpadka Niemców z Francuzami na własne życzenie. Zdobyli piłkę i nadal mieli kilkanaście sekund, w tym momencie trener powinien wziąć czas i rozpisać akcję, bo w tym momencie w najgorszym razie powinna być dogrywka. Szkoda Niemców, byli tak blisko, brakło trochę zimnej głowy i doświadczenia, ale pokazali, że skład mają mocny, szczególnie, że większość zawodników czeka jeszcze wiele lat grania.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pipoca

Naprawdę uważasz, że celem zawodnika w meczu o medal MŚ jest dogrywka? Skoro była okazja do pociągnięcia kontry, to czemu z niej nie skorzystać?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Miasto mistrzów - Kielce

Za szybko oddawali rzut bodajze jak było 7-8 sekund do końca, jak juz chcieli rzucić to mniej wiecej na 2-3 sekundy przed zakończeniem, aby rywale nie mieli jak ich skarcić. Popełnili bład, bo Francuzi mieli 4 sekundy na zakończenie akcji i to w zupełności wystarcza do wygrania. Ta porażka bardziej bolesna od remisu z grupy. Francuzi mieli drugi raz więcej szczęścia, mam wrażenie, że przyjechali tutaj nie w pełni formy, męki w ostatnich spotkaniach widoczne.

| Odpowiedz
blokuj
pipoca

Owszem można było to rozegrać mądrzej, ale powinni dostać rzut karny za faul na obrotowym. Wtedy Francuzi nie mieliby czasu na wznowienie. Swoją drogą w meczu grupowym był remis 25-25 :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
kuba859

uważam, że w sytuacji w której masz remis na tablicy i piłkę w ręku to ostatnią rzeczą jaką powinno się robić to dać się zapędzić w róg z piłką i wykonywać ryzykowne podanie. Gdyby było na tablicy 26:25 dla Francuzów i Niemiec by pojechał z taką ryzykowną akcją to nikt by do niego nie miał pretensji bo przy sukcesie byłaby dogrywka, przy porażce byłoby -2, a to przecież nie ma znaczenia czy przegrali 1 czy 2 bramkami. Jednak był remis i podejmowanie nadmiernego ryzyka w tym momencie było bardzo złą decyzją. Bo mogli to rozegrać do końca i mieć rzut na wygraną bądź dogrywkę (rzucając w ostatnich sekundach), uważam że skrzydłowy Niemiecki podjął niepotrzebne ryzyko, które skończyło się dla nich fatalnie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
pipoca

Nie zgodzę się. Kiedy stawką jest medal nikt nie będzie bronił remisu. Faktem jest jednak, że skończyło się to dla Niemców fatalnie. Winę za tą sytuację ponoszą jednak sędziowie a nie Niemcy którzy podjęli ryzyko i (wg. przepisów) powinni mieć karnego.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.