Wątek dotyczący artykułu

MŚ 2019: legendarny Karabatić zapewnił medal. Francuzi pokonali Niemców w finale pocieszenia

Reprezentacja Francji zdobyła brązowy medal mistrzostw świata. W finale pocieszenia pokonała Niemców 26:25. Decydującą bramkę zdobył weteran, Nikola Karabatić.

przeczytaj cały artykuł

pipoca

Kto wyznacza takich sędziów do meczu o medal? Zupełnie nie trzymali się jednej linii sędziowania, a przede wszystkim podjęli trzy kluczowe dla wyniku meczu decyzje. Pierwsza to wyrzucenie Wiencka, który dwóch z trzech kar nie powinien otrzymać. W pierwszej z nich złapanie N'guessan'a kwalifikowało się tylko na rzut wolny, w drugiej zaś "odprowadził" Lagarda trzymając go od przodu co nie jest karane wykluczeniem, choć rzutem karnym już tak (w tej konkretnej sytuacji). Idealnym przykładem braku trzymania linii sędziowania jest sytuacja kiedy w przeciągu 5 minut dwa razy ma miejsce zagranie nogą. Najpierw Gensheimer dostaję karę wykluczenia a chwilę później za identyczne zagranie Abalo już nie. No i kluczowa błędna decyzja w ostatnich sekundach meczu kiedy w łapiącego piłkę mogącą dać decydującą bramkę Pekelera, nokautuje łokciem Karabatic. Mecz był na remis, i bez powyższych decyzji najpewniej skończyłby się po dogrywce.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pipoca

Chętnie przeczytam konkretnie jakie one były. Nie wymieniłem oczywiście wszystkich błędnych decyzji na korzyść Francuzów, tylko te kluczowe. Dodam też, że oglądałem mecz z perspektywy obiektywnej bez trzymania za żadną ze stron.

| Odpowiedz
blokuj
unabomber

Jakie? Mówisz o Wiencku. Chciałbym zobaczyć powtórkę ze zbliżeniem na przebiegającego za jego plecami Richardsona. Sytuacja jeszcze chyba sprzed wszystkich kar,, ew. po 1

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.