Wątek dotyczący artykułu

Monika Skinder zdobyła złoto Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży w sprincie!

Monika Skinder zdobyła złoty medal w sprincie techniką klasyczną podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Sarajewie!

przeczytaj cały artykuł


italianista

Skinder dzięki technice użytkowej, głównie pokonywania zjazdów i zakrętów oraz zajmowania pozycji, może w przyszłości osiągnąć więcej za mniej od Kowalczyk w tym rozumieniu, że Kowalczyk sukcesy osiągnęła tytaniczną pracą, a pozycje traciła przez brak techniki użytkowej (pierwszy kontakt z biegami miała w wieku 15 lat, a w takim wieku Skinder miała już złoto mistrzostw Polski w sprincie). Skinder od zeszłorocznego zgrupowania znacząco poprawiła rezultaty w biegach dystansowych. Niewykluczone, że w przyszłym roku będzie się już meldować w finałach sprintu Pucharu Świata. Ma realne szanse na zrobienie kariery porównywalnej a być może większej niż Kowalczyk, bo nie jest taka drewniana i potrafi przecisnąć się na dogodną pozycję w biegach nieinterwałowych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Królowa Śniegu

W przyszłym roku celem Skinder, jak i za dwa lata są MŚJ. Nie wszystko od razu. W tym roku startowała w PŚ i zapunktowała RAZ w słabo obsadzonych zawodach. Do finałów droga jeszcze bardzo daleka i wymagająca dużo pracy.
Ocenianie już teraz, że ma realne szanse na karierę na miarę Kowalczyk, narciarki numer 3 w historii Pucharu Świata, bardzo szybkie. Zresztą lepsza może być Iza Marcisz, zrobiła większy progres i ma zdecydowanie lepsze dystanse, a jak Kowalczyk przyznała, w sprincie łatwiej szybciej o punkty PŚ czy wyniki.
Zresztą ile 19-latek wchodziło do finałów PŚ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.