Wątek dotyczący artykułu

Za i przeciw Hynka. W obronie prezesa Mrozka. KSM, a psucie rynku? Masz pieniądze, walcz!

Żółta kartka lub pogrożenie palcem wystarczy. Prezes Mrozek jest na tyle inteligentnym gościem, że podobne ekscesy, jak te ze słynnej konferencji, już mu się nie przydarzą. Wie, że recydywa może go słono kosztować.

przeczytaj cały artykuł


Cysio

Kolejny dziennikarz sportowy wypowiada się na temat, o którym nie ma bladego pojęcia więc sam się prosi o to, żeby go wypunktować. Specjalnej przyjemności mi to nie sprawia ale ile można powtarzać te same bzdury ?
Po kolei:
1. "Podniosły się głosy, że działacze beniaminka psują rynek mamiąc żużlowca tak wielkimi, niemieszczącymi się w żadnych ramach pieniędzmi. Kolejny raz dostaliśmy dowód, że regulamin finansowy można podrzeć i wyrzucić do kosza.
Regulamin finansowy miał przede wszystkim zapobiec zadłużaniu się klubów i od początku było wiadomo, że będzie obchodzony umowami sponsorskimi. Dajmy na to klub z mojego Torunia, który już w 2013 i 2014 dał takie umowy Gollobowi i Sajfudinowi. Innym również. Jednak umowy sponsorskie nie obciążają bezpośrednio budżetów klubowych. I ten system działa. Jeszcze 5-6 lat temu bankructwa klubów były na porządku dziennym, a od kilku lat jest tym dużo lepiej.
2. "Tak naprawdę sztuczne ograniczenia są dla słabych"
Tak na prawdę to nie mam pojęcia co redaktor chciał przez to powiedzieć. Może to, że sztuczny wymóg 2 polskich seniorów jest dla słabych Polaków ? A może to że NBA, NFL i NHL to słabe ligi, skoro mają Salary Cap ?
3. "trzeba zdać sobie sprawę, że wkrótce po nowym rozdziale tortu z tytułu praw telewizyjnych, PGE Ekstraliga może odjechać Nice 1.LŻ na lata świetlne. I wtedy będziemy się zastanawiać jak tę dziurę w różnicy poziomów zasypać. Jeżeli już teraz beniaminek ma olbrzymie kłopoty ze skompletowaniem wartościowego składu, to co będzie za rok, dwa? Nad tym wypadałoby się pochylić. KSM nie jest receptą."
A może szanowny pan redaktor sam by się pochylił i zaproponował inne rozwiązanie ? KSM nie jest receptą ? A to niby dlaczego nie jest, skoro jest ? W lidze z KSMem beniaminkowi byłoby dużo łatwiej skompletować skład który miałby szansę na walkę o utrzymanie, temu chyba nikt nie zaprzeczy ?
Najłatwiej krytykować, ale wymyślić coś lepszego od KSMu jakoś się panu nie udało.
4. "Lewe obostrzenia zabijają prestiż ligi, więc jak ją potem nazywać najlepszą na świecie?"
Do 2013 gdy był KSM Ekstraliga również była najlepszą i najbardziej prestiżową ligą żużlową świata. W której się najwięcej zarabiało. Prestiżu NBA jakoś Salary Cap również nie zabija.
5. "Teoretycznie słabsi zawodnicy już zacieraliby ręce. Raz, że zyskaliby niepowtarzalną szansę na jazdę w PGE Ekstralidze, dwa staliby się panami losu. To na nich będzie zapotrzebowanie, a nie na odwrót."
Primo, to zależy na jakim poziomie ustawiłoby się KSM. Przecież nie musi on wynosić 40 jak w 2013, ale na przykład 42. I wówczas nie byliby potrzebni wypełniacze składu z KSM 2,5. Tylko nie byłoby możliwości żeby jedna drużyna zakontraktowała 4 liderów a dla beniaminka nie pozostawał ani jeden. W każdej drużynie byłoby po 2-3 liderów i liga stałaby się ciekawsza.
Secundo, słabszych zawodników z niskim KSMem jest w niższych ligach od groma i można w nich przebierać jak w ulęgałkach, więc nie byliby żadnymi "panami losu". Jak by któryś marudził to wymieniałoby się go na innego. A opowieści o "przepłacaniu kewlarów" to bajeczka Dowhana z czasów gdy chciał zniesienia KSMu. Nigdy przez nikogo innego nie potwierdzona.
6. "Zamiast budowania drużyny według obranej koncepcji trzeba będzie cały czas trzymać w rękach kalkulator."
Nie cały czas tylko w trakcie okienka transferowego. KSM jest niezmienny w ciągu sezonu. A opowieści o budowaniu wg obranej koncepcji to utopia. Bo koncepcja zawsze jest taka sama, jak zbudować najlepszy skład w obrębie posiadanego budżetu. Bez żadnych sentymentów, czego najlepszym dowodem jest wymiana w Lesznie Grzegorza "Jesteś Bykiem" Zengoty na Jarosława "Złotówkę" Hampela. Albo w Toruniu Miedzińskiego na Holtę.
7. "A ileż to żużlowców było pomawianych za celowe odpuszczanie końcówki rozgrywek, byle tylko zbić trochę średnią i zmieścić się w widełki proponowane przez dany klub."
Skoro redaktor sportowy tego nie wie, to uprzejmie informuję że w ostatnich kilku latach funkcjonowania KSMu obowiązywał przepis, że od KSMu zawodnika odlicza się 2 najlepsze i 2 najgorsze mecze, dzięki czemu tzw zbijanie KSMu zostało CAŁKOWICIE wyeliminowane. A i wcześniej to moim(i nie tylko moim, choćby i Piotra Barona) zdaniem tzw zbijanie KSMu było tylko sposobem na usprawiedliwianie się przez zawodnika z zawalonego meczu.
8. "Więcej szopek nie potrzebujemy."
Zgoda. Więc może byście tak jako redakcja SF zaprosili do dyskusji kogoś z środowiska żużlowego, kto by był zwolennikiem KSM ? I miał o nim(w przeciwieństwie do Was) choć jakieś pojęcie ? W zeszłorocznym głosowaniu na penelu Ekstraligi 7 z 8 klubów chciało powrotu do KSMu, więc nie powinno być trudności ze znalezieniem kogoś takiego. Bo to co dotychczas uprawiacie dopuszczając od kilku lat do dyskusji samych przeciwników KSMu, to właśnie jest SZOPKA. I PARODIA sztuki dziennikarskiej.
Uffff ..... A jednak trochę przyjemności mi to sprawiło ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|8)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
simon68

No kolego trochę nie elegancko się zachowujesz !!!! Z Cysiem możesz się zgadzać lub nie ale tak jak Jego nazwaleś to świadczy o twoim całkowitym braku śladowej wiedzy .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
simon68

Cysio, po co mają kogoś zapraszać ? Jesteś Ty i wystarczy :)Znasz kogoś kto mógł by Tobie dorównać w propagowaniu KSM ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Jestem tylko kibicem, a do takiej dyskusji przydałby się ktoś ze stażem klubowym. Ktoś kto pamięta jak wyglądała rzeczywistość w lidze z KSMem i mógłby na konkretnych przykładach odkłamać narosłe przez ostatnie 5 lat mity. Może Zmora ;?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pz0

Ja jestem ze stażem klubowym. Konkretnie w Graffiti, zaraz koło Zygmuntowskich. Pamiętam rzeczywistość nawet starszą. Tu nie ma co dyskutować. Wszyscy są przekonani. PGR też powinny wrócić, wtedy wszyscy mieli robotę. Wszyscy. jeśli po równo, wszędzie sprawiedliwość społeczna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

PGR. Aha. A tymczasem w 2013 za KSMu pamiętam że Gollob u nas w Toruniu zarabiał coś koło 2 mln, a Brzozowski 10x mniej. I co to miało wspólnego z PGR ?
Sprowadzanie dyskusji do absurdu to oznaka braku argumentów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pz0

No dobra. Udowodniłeś wszystkim że KSM jest niezbędny, już wszyscy chcą żeby go wprowadzić, uważam więc że temat KSM należy zakończyć raz na zawsze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Do dobry początek przydałaby się uczciwa dyskusja zamiast indoktrynacji. A tymczasem ogromna większość klubów jest za przywróceniem KSMu, a w mediach prezentowane jest stanowisko tylko jego przeciwników.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.