Wątek dotyczący artykułu

MŚ Seefeld 2019: kapitalna końcówka sztafety. Szwecja pokonała Norwegię, Polki 13.

Ogromnych emocji dostarczyła sztafeta kobiet 4x5 km. Po efektownej walce zwycięstwo odniosły reprezentantki Szwecji, dla których kapitalną pracę wykonała Charlotte Kalla. Podium uzupełniły Norweżki i Rosjanki. Polki zajęły 13. miejsce.

przeczytaj cały artykuł


italianista

W sztafecie na razie nie ma perspektyw, zwłaszcza że na mistrzostwach świata za 2 lata Kowalczyk może już nie wystartować. O wiele większe szanse są w sztafecie sprinterskiej złożonej z Marcisz i Skinder. Na razie po jednym pełnym zgrupowaniu postęp pozwolił na pierwsze medale i miejsca w ósemce wśród juniorek. Marcisz traci gigantyczny dystans do Karlsson, tak samo jak Skinder w biegach dystansowych. Marcisz jest dość wysoka, ale jest wątła i brakuje jej mocy w torze klasycznym. Chyba jej największym atutem może być bieg pod górę tak jak to jest u Johaug. Skinder jest dość niska, ale ma potężne mięśnie udowe. Teoretycznie im mniejszy wzrost i waga, tym mniej sportowiec się męczy, więc Skinder może tutaj wiele zyskać. Szkoda tylko, że jest wystawiana w sztafecie na zmianie klasycznej a nie łyżwowej. Dla mnie to kompletnie niezrozumiałe zważywszy na to, że preferuje styl łyżwowy nad klasycznym, a Marcisz odwrotnie. Oby Wierietielny i Kowalczyk pracowali tak dalej, to w następnym sezonie progres może być jeszcze większy niż w tym. Kowalczyk ma plan, żeby nauczyć Polki holendrowania i rozszerzyć kadrę do 10 biegaczek. Mam nadzieję, że za niedługo kadra będzie liczyć 12 nazwisk. To byłoby optimum.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Królowa Śniegu

Dzisiaj Marcisz mówiła sama, że łyżwę ma zdecydowanie lepszą i lepiej się właśnie czuje w stylu dowolnym. Zresztą ma obecnie najlepszą łyżwę w Polsce. Natomiast Skinder przed MŚJ mówiła i mówiła to też Justyna, że Monika lepiej biega klasykiem i też sama zdecydowanie bardziej lubi ten styl.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.