Wątek dotyczący artykułu

ATP Dubaj: Stefanos Tsitsipas nie przeszkodził Rogerowi Federerowi. Setny tytuł Szwajcara

Roger Federer pokonał Stefanosa Tsitsipasa i po raz ósmy wygrał turniej ATP World Tour 500 w Dubaju. Dla Szwajcara to setny singlowy tytuł w głównym cyklu.

przeczytaj cały artykuł

Kamileki

100 czyli liczba, która robi wrażenie w każdym sporcie. Federer został dopiero drugim tenisistą w Erze Open, który osiągnął tę granicę. Czy Roger może pobić rekord Connorsa (109) ? Może. Tyle, że potrzeba dalszej pracy i poświęceń. Jeśli zdecyduje się grać do 2021 roku i będzie zdrowy to ma duże szanse na 110 tytułów.
Gratulacje dla Federera i jego fanów. Z pewnością wyborny powód do świętowania.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Starigniter

Odpisuję tobie i Królowi Rogerowi :D
Dzięki za miłe słowa po pierwsze ; J
Wg. moich obliczeń Fed potrzebuje ok. dwóch lat, aby zdobyć kolejne 10 tytułów.
Mam nadzieję, że karierę zakończy w 2021 (miałby wtedy równo 40 lat).
Może was zaskoczę, ale uważam, że te 10 triumfów to nie byłby dla Rogera bardzo duży problem, ale musiałyby być to małe turnieje typu ATP 250. Pytanie, czy jemu się w ogóle chce pobić ten rekord (bo z tego co dzisiaj czytałem na stronie ATP, to nie bardzo) oraz czy aż tak zmieniłby swój kalendarz występów. Być może tak, bo nawet w tym roku na mączce zagra w Madrycie i Paryżu. Wiadomo, że jest bez szans, więc po prostu wystąpi tam dla zabawy.
Jeśli też porówamy "poziomy" tutułów Rogera i Jimmy'ego (złożył ładne gratulacje na Tweeterze) to widać, dlaczego Connors ma aż tyle:
FED level CON
20 Grand Slam 8
6 Tour Finals 3 (kiedyś były rozgrywane 2 turnieje w jednym roku)
27 Masters 17 (53-28 w "dużych" tytułach)
22 ATP '500' 22 (jedyny remis)
25 ATP '250' 59 (tutaj jest ta różnica)
Dane wziąłem z UTS (Ultimate Tennis Statistics).
Szkoda mi kontuzji pleców w Montrealu w 2017, ale nie można też zapomnieć, jak Fed sknocił finały w samym w 2018 w Halle czy Indian Wells. Wiele też meczów z przeszłości ze zmarnowanymi meczbolami. Gdyby w tym momencie miał 103, to byłoby już prawie pewne, a tak to raczej szanse mniejsze niż 50%.
W meczach wygranych raczej przebije Amerykanina, bo w tym momencie 1188 to tylko o 68 mniej od 1256, a Fed jest w stanie wygrać ok. 45-50 meczów w sezonie (równo 100 w 2017 & 2018).
Jego gra też dzisiaj napawała optymizmem, bo ostatnio z Coricem i Tsitsipasem miał problemy, a tak dobrze grającego to prawie rok go nie widziałem.
Prowadzę też na blogu listę turniejów, które Fed może wygrać, tylko że jest problem, bo zostało mi tylko 11...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.