Wątek dotyczący artykułu

Liga Mistrzów 2019. Michał Kołodziejczyk: Dajcie więcej pieniędzy (felieton)

Żadne przepisy ograniczające dopływ pieniędzy do piłki nożnej nie są potrzebne, bo piłka najlepiej broni się sama. W tym roku gra dla nas Liga Mistrzów romantyków.

przeczytaj cały artykuł

lammergeyer2

Bardzo mnie cieszy jak kluby, którym wydaje się, że wygrywanie to tylko kwestia wydawania kasy i jeśli masz kasę to wygrasz wszystko (jak Real czy PSG) odpadają z klubami, które coś więcej niż kasę sobą reprezentują (jak Ajax i MU).
I może Ci wszyscy szejkowie i szemrani miliarderzy zrozumieją, że nie wszystko jednak da się kupić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
lammergeyer2

Zgadza się, nie napisałem, że wygrały biedne kluby. Ale mam takie wrażenie, że MU kupuje zawodników może mniej znanych, którzy w MU dojrzewają i stają się gwiazdami. A Real po prostu kupuje sobie gwiazdy - dobre przykłady to Beckham i CR7. Czyli w MU jest jakaś polityka i strategia a w Realu po prostu wydawanie kasy.
Ale może to tylko moje odczucie. Zobaczymy, czy Lukaku i Rashford za rok-dwa nie będą czasem grali w Realu a MU w międzyczasie nie znajdzie sobie nowych zastępców.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wojtek Brzyski

od dobrych 7 jak nie 8 lat Real nie kupil zadnej gwiazdy. kupuje wlasnie perspektywicznych zawodnikow jak Ceballos, Asensio, Odrizola, Vinicius, Brahim Diaz, Marcelo, Casemiro, Llorente, Isco, Ramos, Di Maria, Benzema.. czesc z nich kupiona byla wczesniej ale kazdy z nich zakupiony zostal w wieku max 22 lat a czesciej w wieku zdecydowanie mlodszym. zaden z nich nie byl GWIAZDA. dodaj do tego zawodnikow ze szkolki np Valverde, Reguilon, Carvajal, Lucas i masz sklad Realu ;) ostatnimi zawodnikami z nazwiskiem jacy przyszli do Realu to Courtois a wczesniej Kroos i Modric. dwaj pierwsi za promocyjne ceny. ostatnie gwiazdy jakie byly kupione to James, Bale i CR7. troche dawno temu.. a teraz zakupy MU w tym samym czasie: Zlatan Ibrahimović, Henrich Mychitarian, Paul Pogba, Di Maria, Bastian Schweinsteiger, Morgan Schneiderlin, Sergio Romero, Anthony Martial, Lukaku, Herrera, Luke Shaw, Blind, Mata, Fellaini, Falcao, Depay, Darmian, Lindelof, Matic, Sanchez, Valdes.. ciezko o wiekszosci z nich powiedziec ze to byly mlode talenty.. podsumowujac.. predzej o MU mozna powiedziec ze kupuje gotowe gwiazdy ;)

| Odpowiedz
blokuj
lammergeyer2

No tak, masz rzeczywiście rację a ja ciągle niewłaściwie widzę Real przez pryzmat "Galacticos". Gdyby MU wyeliminował Real to rzeczywiście nie byłoby o czym pisać.
Ale Real wyeliminował Ajax, a więc klub znacznie biedniejszy. I podobnie w parze PSG-MU jasne jest, kto wydał więcej kasy na transfery.
A więc w obu przypadkach klub, który wyłożył znacznie więcej kasy na piłkarzy przegrał. Tak więc, jak mówi stare powiedzenie "pieniądze nie grają". I o tym, jak zrozumiałem, jest artykuł pod którym dajemy komentarze.
I powtórzę mój oryginalny post z korektą:
"Bardzo mnie cieszy jak kluby, którym wydaje się, że wygrywanie to tylko kwestia wydawania kasy i jeśli masz kasę to wygrasz wszystko odpadają z klubami, które coś więcej niż kasę sobą reprezentują.
I może Ci wszyscy szejkowie i szemrani miliarderzy zrozumieją, że nie wszystko jednak da się kupić."

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Komentarz usunięty
Wojtek Brzyski

i jestesmy tym samym coraz blizej konsensusu. o ile zgadzam sie z Toba ze potyczka Real Ajax (Real - 1 na liscie rocznych przychodow z praw, reklam, dni meczowych itp) to bylo spotkanie Dawida z Goliatem i romantycznie zakonczylo sie wygrana tego slabszego.. o tyle spotkanie MU - PSG to byla potyczka zespolu bogatszego (MU - 3 na liscie rocznych przychodow po Realu i Barcelonie) z BIEDNIEJSZYM PSG xD i w calym tym artykule to mi sie nie podobalo.. ze Autor stereotypowo podszedl do tematu.. uznal, ze PSG kupuje sobie kogo chce podczas gdy biedne MU gra wychowankami. PSG wydalo niewiele wiecej w ciagu ostatnich 10 lat niz MU, tylko ze MU zle te pieniadze ZAINWESTOWAL i NIE WIDAC tych transferow.. ale kasy na zakupy, pensje, skauting itp ma wiecej MU. a pisanie o tym, ze Real kupuje sobie kogo chce tez jest bezsensowne bo Real przede wszystkim od wielu, wielu lat laduje kase w mlodych chlopakow ktorych ROZWIJA w GWIAZDY. podobnie z reszta jak Barcelona chociaz ta ostatnio dokonala dziwnych zakupow np Vidal czy Boateng. Perez od kilku lat marzy o Neymarze i co z tego, skoro nie chce go puscic PSG. gdyby bylo tak jak pisze Autor, to Neymar juz od dawna by gral w Realu.

| Odpowiedz
blokuj
Wojtek Brzyski

swoja droga Bale i CR7 przechodzili w wieku 24 lat a James mial 25 tak wiec rowniez mieli nierozwiniety potencjal :) wlasnie dlatego tyle kosztowali

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.