Wątek dotyczący artykułu

WTA Indian Wells: Osaka kontra Bencić o ćwierćfinał. Barthel lepsza od Goerges

Naomi Osaka pokonała Danielle Collins i awansowała do IV rundy turnieju WTA Premier Mandatory. O ćwierćfinał Japonka zagra z Belindą Bencić. Odpadła Julia Goerges, która uległa Monie Barthel.

przeczytaj cały artykuł

Radva Ninja

Ciężko wytypować ten mecz, podobno mecz Naomi z Collins nie był wcale taki łatwy, ale nie widziałam ostatnio żadnego meczu Japonki, za to wciąż mam w pamięci imponujące pościgi Beli. Obstawiam trzy sety, dla mnie lekką faworytką jest Beli, ale Naomi ma powód by wygrać - broni masę punktów za IW, co prawda Petra teraz jej nie przegoni, ale warto trzymać... punktową wartę. Zapowiada się w każdym razie hit dnia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
agi12

Walka o pozycję liderki zrobi się jeszcze ciekawsze jeżeli Naomi nie obroni tytułu. W tej chwili w rankingu na żywo Japonkę i ósmą Kerber dzieli tylko około 1200 punktów, a biorąc pod uwagę, że Osaka na mączce i trawie nie powinna być tak mocna jak na kortach twardych otwiera się szansa dla grupy pościgowej. Osobiście uważam, że tylko Kvitova, Pliskova, Svitolina i Bertens mają realną szansę na objęcie prowadzenia w najbliższych miesiącach. Ewentualnie Simona może odzyskać pozycję liderki, ale to pewnie tylko na chwilę, bo jednak Rumunka ma mnóstwo punktów do obrony za Rzym, Paryż, Montreal i Cincinnati.

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Radva Ninja

Simona może zgarnąć jedynkę nawet już tu w IW, półfinał czy finał chyba jej wystarczy, i Osaka musiałaby odpaść teraz, na co szanse są dość realne, bo Bencic będzie pierwszą poważną weryfikacją formy Japonki od czasów AO.
No ale to chwilowe, bo na mączce, tak jak piszesz ogrom punktów do obrony.
O wiele ciekawsze są przetasowania w top 20.
W grupie spadkowej jest Wozniacka, a i już zwolniło się przecież miejsce po Kasatkinie. Walka o top15 ostra i zawzięta: Mugu, WAng, Kontaveit, a jeszcze z dołów tęsknie w stronę top20 patrzy Bencic, która wygraniem IW też mogłaby awansować do top 15 :)
Bezkrólewskie sezony w WTA są najciekawsze! :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
agi12

Z tego co czytałam to Simona musi wygrać IW, a Naomi nie może dojść do finału, żeby doszło do zmiany liderki. Ale rzeczywiście, nawet jeśli Halep wróci na pierwsze miejsce, to raczej tylko na chwilę, bo ciężko będzie jej obronić punkty z zeszłego roku, a konkurencja też nie śpi.
Przyznam, że mi to bezkrólewie w WTA bardzo się podoba, tak jak piszesz, bardzo ciekawa jest walka nie tylko o pierwszą 10 rankingu, ale też o te dalsze pozycje. W tenisie kobiet jest w tej chwili tak dużo ciekawych zawodniczek, że od razu w pierwszej czy drugiej rundzie trafia się wiele spotkań, które naprawdę chce się oglądać.
Co do Bencic to mam nadzieję, że Szwajcarka jak najszybciej wejdzie do top 15, ma w sobie ta dziewczyna coś takiego, że chce się jej kibicować ;)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.