Wątek dotyczący artykułu

Jacek Gajewski. Żużel według Jacka: Na co czeka Motor Lublin? Są słabsi niż byli. Milik to kot w worku (felieton)

- Grigorij Łaguta był dla Motoru Lublin krokiem w przód, ale po kontuzji Grzegorza Zengoty to drużyna nie wróciła nawet do punktu wyjścia. Jest jeszcze gorzej i nie ma na co czekać - pisze w swoim felietonie Jacek Gajewski.

przeczytaj cały artykuł

PeWuKa

Facet mądrze i rzeczowo prawi. Niestety p. Kępa nadal tkwi w swojej romantycznej i naiwnej wizji świata. Ale dziecinada. Dajcie spokój, a ta jego dwójka do pomocy to chyba tylko do otwierania drzwi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zimny81

Zadam Ci proste pytanie. Czy około 2 miliony złotych to Kępa ma sobie z fontanny na litewskim wyjąć, czy sam sfinansujesz kontrakt Grega? Do niedawna był problem zeby taka kwote na cały roczny budżet uzbierać, a teraz się niektórym wydaje, ze taką kasą to sobie w klubie ściany tapetują. Zengota, Trofimov, Michelsen, Lambert, Jonsson, Lamparty i Łaguta za drobne nie jeżdżą. Ja 100 razy bardziej wole spaść w obecnym składzie, ale z czystą kartą finansową, niż utrzymać się i za rok drżeć o licencję, bo się okaże, ze wirtualne kontrakty podpisaliśmy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
PeWuKa

To ja Tobie odpowiem również pytaniem i to wcale nie bardziej skomplikowanym: skoro w klubie być może się nie przelewa to skąd taka lekkomyślność, by za grubą kasę kupować zawodnika, który będzie dostępny od połowy sezonu w momencie, gdy wielce prawdopodobne, że na nic się już nie nada, mając jednocześnie możliwość zakontraktowania klasowego zawodnika od pierwszej kolejki, tym samym zwiększając swoje szanse na pozostanie w elicie? Być może p. młody Kępa powinien posłuchać swojego ojca, który jak widać w wypowiedziach nie ma specjalnych trudności z logicznym myśleniem i pośrednio przyznaje, że kwestia Hancocka to żadne mission impossible, a jedynie problem prywatnych uprzedzeń. Wydaje mi się również, że mało kto z Was mówiących o honorowym spadku z podniesioną głową jest świadomych, że po czymś takim zespół na przyszły rok zostaje jedynie z młodym Trofimowem, ewentualnie Misiącem i Lampartem. Trochę przykre...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|1)
blokuj
sibi-gw

Może nie jedyny ale jeden z nielicznych głosów rozsądku z Lublina. W końcu jakiś kibic Motoru dostrzegł, ze w tym składzie nie ma czego szukać w Ekstralidze. A kontrakt Łaguty uważam za najgłupszy jaki można było sobie wymyślić. Gdyby jechał od pierwszego meczu to ok. Ale od prawie połowy rozgrywek? Tylko cudak mógł to wymyśleć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|1)
blokuj
Zimny81

Ja nie wiem czxy jest w klubie kasa na Grega, czy jej nie ma. Ale w przeciwieństwie do niektórych nie zakładam, ze mamy sobie 2 miliony luzu w budżecie. Skład byl pierwotnie budowany pod Kasprzaka i Vaculika. Jakby był Kasprzak, to nie byłoby Zengoty. Jakby był Vaculik, to nie byłoby Michelsena/Łaguty. Być moze stać na po oknie transferowym tylko na jedną petardę. Kępa podjał decyzję, ze bedzie nią Grisza. On jest prezesem, on zarządza tym klubem od dwóch lat w niemal wzorowy sposób, to on do tej pory trafiał z transferami niemal w 100%, chyba za wyjątkiem Mastersa, wiec odrobina zaufania mu sie należy. Kibicowi czy dziennikarzowi jest łatwo forować wyroki, bo nie ponosi za nie absolutnie zadnej odpowiedzialności. Kibic moze sobie napisać, żeby brać Grega zamiast Łaguty, brać Thomsena zamiast Michelsena, brać Kościucha zamiast Zengoty. A jak któryś z tych zawodników okaze się niewypałem? Trudno, kto bedzie pamiętać, ze użytkownik XYZ za nim lobbował. A dziennikarz po prostu przemilczy temat. Łatwo jest podejmowac decyzje, które nie są obciążone zadną odpowiedzialnością, prawda?
A co do tego z kim zostajemy po spadku - no i? A to znaczy, ze innych zawodników już na rynku nie będzie? Poza tym zakładasz, ze Lambert, Jonsson, Michelsen i Zengota pojadą taki sezon, ze za rok bez problemu znajdą sobie miejsce w Elidze? No to kurde jak mamy spaść?
I jeszcze jedno w kwestii Hancocka. Największy problem mamy ponoć na pierwszy mecz grudziądzem, który trzeba wygrać. Reszta do 6 kolejki i tak jest przegrana. Bez Grega nie dobijemy do 30, z nim moze uda sie do 35. Taka jest powszechna opinia. Z Lesznem u siebie i tak wtopimy. A po powrocie Griszy, któryś obco musi siąść na ławie. Wiec ja sie pytam, czy jest sens wydawac 2 miliony złotych na jeden mecz tak na dobrą sprawę? 2 MILIONY, zeby wygrać z Grudziądzem. To byłoby chyba najbardziej kosztowne zwycięstwo w histroii polskiego sportu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
bartollo

Niestety majac 4 mln zl z miasta, 2 mln z nsportu i ponad 4 tys sprzedanych karnetow to ten sklad jest porazka. Nie ma sie co oszukiwac. Grudziadz ma budzet na poziomie 6-7 mln zl. To co wypisalem to juz daje wiecej. Podziwiam i szanuje Kube Kepe ale jego pierwsza i zarazem spektakularna porazka jest faktem. Poza tym Hancock wg przegladu kosztuje 1.2 mln. A Zengote mozna wykreslic ze skladu. Watpie czy pojedzie w naszych barwach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
мurgrabia

Po co płacić za dziadka jak i tak w sezonie 2020 będzie Elida 10 zespołowa:)Odjedziemy sezon zawodnicy pospłacani dobra atmosfera.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
PeWuKa

Tylko to mogłoby być logicznym wytłumaczeniem obecnej sytuacji. Biorąc pod uwagę ostatnie informacje scenariusz niezupełnie z kosmosu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
bartollo

Nie bedzie. Nikt nie podzieli sie kasa z nsportu z dwoma dodatkowymi klubami. Powiekszenie ligi jest mozliwe jak wygasnie umowa z tv czyli za kilka lat.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Zimny81

Jeszcze 3 dni temu według Przeglądu kosztował minimum 1.5 mln :). Teraz spadł do 1.2? A według Cysia to faktyczny koszt zatrudnienia uśmiechniętego to około 700-800 tys. Szokujące, ze jeszcze nikt nie zdecydował się na taką promocję. A czy sezon zakończy się porażką Kępy? Bardzo możliwe, ze tak będzie. Ale to zweryfikuje dopiero sezon.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Jeśli kupujesz nowy samochód za 100 tys i sprzedajesz stary za 50 tys, to wymiana starego samochodu na nowy ile Cię kosztuje ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Zimny81

nas potrzeby tej dyskusji przyjmijmy pewne zalożenie. 1.5M rozbijmy na 500 tys za podpis i stawkę około 6.5k za punkt (przy średniej około 11 punktów na mecz daje to milion). Wydaje mi sie to w miarę racjonalne i zarazem są to warunki na które mógłby się zgodzić Greg. Żeby jego transfer miał ręce i nogi, to musimy zalożyć, że Jonsson lub Michelsen nie robią wiecej niż 5-6 punktów w meczu. Zeby przyniosło to oszczędność rzędu 700 tys, musieliby mieć stawkę w okolicach 10 tys za punkt. Kępa moze i jest rozrzutny, moze psuje rynek, ale dychy Michelsenowi czy Jonssonowi to on nie dał.
Załózmy wiec jakiś bardziej realny scenariusz. Ze Duńczyk i Szwed mają punktówkę w okoliach 5.5/6 tys za punkt. Zeby odstawienie ich przyniosło oszczędność rzędu 700 tys, to musieliby klepać około 9 pkt na mecz. Wiec czy jest sens płacić dodatkowe 800 tys za 2 pkt wiecej w meczu? :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
AZJA

Nawet gdyby te wyliczenia były prawdziwe (a nie chce mi się nawet zaczynać tego liczyć), to Hancock ma jeszcze jeden wielki plus. Jest pewniakiem na to, że powalczy w 15. biegu. Do czasu powrotu Skaczącego niestety nie widać w Lublinie gościa, który udźwignie ciężar i nawet jeśli mecz będzie na styku, to koniec końców 15 bieg może decydować.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Generalnie zgoda, ale pominąłeś w wyliczeniach jeden szczegół. Mianowicie AJ i MM też dostali za podpis. I w przypadku ich wypożyczenia, część kasy by się zwróciła. Dajmy na to jednego z nich wypożyczacie klubowi z PLŻ1. Ten klub nie płaci mu za podpis tylko samą punktówkę, bo za podpis już dostał u Was. Więc kwotę za podpis którą by mu normalnie zapłacił, płaci Wam za wypożyczenie. Jak myślisz, ile taki AJ albo MM dostaliby za podpis w PLŻ1 ? O taką kwotę musisz zweryfikować swoje rachunki.

| Odpowiedz
blokuj
Zimny81

Masz rację, wypożyczenie zwróciłoby część kosztów. Rybnik zapłacił Sparcie za Lebiedieva zdaje się koło 100 tys (aczkolwiek nie znalazłem żadnego potwierdzonego info). Ale na pewno nie byłyby to kwoty równe temu, co AJ czy MM dostali za podpis(podejrzewam, ze sa to kwoty rzędu 300-500 tys). Natomiast zupełnie inną sprawą jest sens takiego wypożyczenia, bo stawia nas to na dobra sprawę w punkcie wyjściowym, czyli bez absolutnie zadnego zabezpieczenia na wypadek kontuzji. Można raczej zakładać, ze Zengota na tor w 2019 nie wróci, a nawet jeśli to prędzej w okolicach lipca - sierpnia. Niech się połamie, któryś z naszych obco i zostajemy w czarnej pewnej części ciała. Dlatego nawet w przypadku podpisania Hancocka nie widze opcji wypożyczania kogokolwiek ligę niżej.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

I tu dochodzimy do sedna problemu, jakim moim zdaniem była błędna decyzja o zakontraktowaniu Griszy zamiast Grega, który by jechał od początku. Z ewentualnym kontraktem Griszy można było się wstrzymać do maja.

| Odpowiedz
blokuj
PeWuKa

Pełna zgoda. Na tle innych drużyn, którym miasto nie sypie kasy tak hojnie i ochoczo, a inne okoliczności nie sprzyjają w podobnym stopniu, ruchy kadrowe Motoru wydają się być delikatnie mówiąc lekko nieudolne.

| Odpowiedz
blokuj
simon68

Nie rozumiem twojej troski o nasz Motorek .Przeciez Ty nigdy nie byłeś na Zygmuntowskich :)))Co Ciebie obchodzi kogo Kępa zatrudnia .

| Odpowiedz
blokuj
luisso

Siema. Daj spokój to sami fachowcy i znawcy. A tak naprawdę to życiowi nieudacznicy . Ale za to tu na syfach się spełniają. Żal takich człowieków ale tacy też muszą żyć. Bo my to chcemy !? Taka właśnie jest różnica. Pz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|5)
blokuj
simon68

Do dobrego łatwo się przyzwyczaic.Dwa lata temu to na Zygmuntowskie można było chodzić wróble ganiać .A teraz co drugi to prezes i rozrzuca kasę na prawo i lewo.Krytykowac z za klawiaturki jakie to proste .

| Odpowiedz
blokuj
PeWuKa

Z podchmielonymi troglodytami nie wchodzę w dyskusje, powiem tylko króciutko w ramach wyjaśnienia, że na żużel chodzę regularnie od `91. Chodziłem w trakcie najczarniejszej dupy, kiedy jedynymi gwiazdami na jakie mógł sobie pozwolić klub byli zawodnicy pokroju Michaiła Starostina. Ty w tym czasie zapewne uczyłeś się życia, gdzieś w bramie na Lubartowskiej lejąc w gacie na skutek przepicia. Daj spokój, bo już dawno zauważyłem, że problem sprawia ci napisanie więcej niż kilkudziesięciu znaków. Nie ma więc powodu byś to kontynuował i tak bardzo przy tym cierpiał. Umów się lepiej ze swoim kolegą co chwilę zmieniającym avatary na kolejną rundkę perełki. Tutaj oprócz słodzenia sobie w 3 czy 4 ułomków nic nie wnosisz ciekawego do dyskusji. Nie popiera cię nikt poza 3 czy 4 wspomnianymi wyżej ułomkami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
simon68

Dzisiaj Tobie odpuszczę , nie chce mnie się kłócić , za trzeźwy jestem! Powiedz tylko kibicu jaka pogoda w Rzeszowie ?

| Odpowiedz
blokuj
luisso

Na Lubartowskiej to sikali , ale chyba na ciebie ułomku ! A ty co takiego ciekawego wnosisz do dyskusji !? Swoje chore przypuszczenie !? Nie wiesz o co kaman to sklej grzechotke i grzecznie czekaj . Szczekać potrafisz ale ugryźć się boisz .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Komentarz usunięty
PeWuKa

Nie mam w zwyczaju prowadzić dyskusji nie na temat (w tym celu zgłoście się swoją niedoje.... grupą do tego zbanowanego cudaka z Gorzowa) dlatego leję na was ciepłym...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Komentarz usunięty
simon68

Nie jest Tobie wstyd tak pisac do takich samych kibicow Motoru jak Ty .Myslisz , ze jestesmy nierozgarnieci i nie zdajemy sobie sprawy w jakim polozeniu jest nasz zespol ? Za malo jest hejtu na nasz klub , jeszcze Ty musisz dokladac .Chcesz sie wyroznic ? Sezon sie jeszcze nie zaczal , a Ty wierny kibic od 91 juz kategorycznie spisales nas na spadek , a co gorsza przewidujesz totalny upadek .Rozumiem , ze sklad nie spelnia Twoich oczekiwan i jestes rozgoryczony .Ale to nie upowaznia Ciebie do obrazania wszystkich do okola , a wszczgolnosci Jakuba Kepe i caly zarzad. Jezeli jestes tak wiernym kibicem , to pewnie po awansie cieszyles sie jak dziecko , tak jak my wszyscy .To wytlumacz mnie skad w tobie tyle frustracji .A co do mnie to faktycznie trafiles , wychowywalem sie i poznawalem zycie na tej slawnej ulicy .Ta wlasnie ulica nie nauczyla mnie picia po bramach , ale szacunku do ludzi i miasta .Wysmiewasz sie z okreslenia Lubelaki , ale to jest moim zdaniem cecha charekteru .Byc Lubelakiem to znaczy miec charakter ,kochac swoje miasto i byc z nim zwiazanym na dobre i zle .I jest jeszcze jedna zasada , ktora zostala mnie wpojona . Zaden ptak nie robi we wlasne gniazdo . Musze Ciebie jeszcze zaskoczyc .Pisze te slowa zupelnie trzezwy .Pozdrawiam i przemysl swoje nastawienie! Lubelak z Lubartowskiej :}}} PS jaki miales wczesnie nick bo nie moge sobie przypomniec ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Komentarz usunięty
PeWuKa

Chyba się nie pomylę, jak napiszę, że to Ty personalnie pierwszy się rzucasz w moją stronę zawsze, jak tylko napiszę komentarz skierowany do ogółu. Nigdy Cię osobiście pierwszy nie zaczepiłem. Ty natomiast robiłeś to wielokrotnie bredząc coś o jakichś Biłgorajach etc. Ja mam tyle wspólnego z Biłgorajem, co Ty z Hrubieszowem. Wyrażam jedynie swoją negatywną opinię o działaniach klubu po awansie. Jak dziwacznym i nielogicznym wydaje mi się posunięcie z wydawaniem kapusty na zawodnika dostępnego od połowy sezonu, gdy obok jest wolny zawodnik od pierwszej kolejki to po prostu o tym piszę. Nie ja jeden tak uważam. Nie mam w tym intencji, które starasz mi się usilnie przypisywać. Nie zauważyłeś, że nie staram się wchodzić z Wami dalej w polemikę, która zawsze odbiega od tematu?

| Odpowiedz
blokuj
PeWuKa

Masz oczywiście prawo do marzeń, podobnie jak p. Kępa. Ja mam natomiast prawo do zdroworozsądkowego osądu, według którego całkiem prawdopodobna dobra jazda Lamberta, Michelsena oraz juniorów (Łaguty od połowy sezonu nie uwzględniam, bo z uwagi na ten fakt jego średnią meczową można podzielić przez dwa i wychodzi już słabo) to jednak mimo wszystko zbyt mało by wygrać więcej niż jeden czy dwa mecze. Jonsson fajny chłop, ale dajcie spokój, on już na pewno w E. nic specjalnego nie pokaże. Zwyczajnie jest więc słabo i już. Kępa ma ewidentne zasługi, wystarczy spojrzeć na zdjęcia z "fejsa" klubu z 2016 roku i tego jak wyglądał stadion, a jak wygląda to teraz. Mega postęp. Nie zmienia to jednak faktu, że od momentu awansu coś się zacięło i więcej jest błędnych decyzji niż tych logicznych. Niby rządzi tam trzyosobowe trio, ale jedyną osobą, która mówi z sensem jest ktoś spoza tej grupy - "skromny toromistrz" p. Marek Kępa. Trochę dziwne.

| Odpowiedz
blokuj
Zimny81

Jakich marzeń? Czy ja napisałem gdzieś, ze sie na 100% utrzymamy? Napisałem jedynie, zeby zaufać choć trochę Kępie, bo sobie na to zasłużył. Ale również nie uważam, że bedą nas wszyscy lać i u siebie z 40 nie wyjdziemy. Jesteśmy kandedatem nr. 1 do spadku - to jest fakt i podważać go nie zamierzam, ale póki zawodnicy nie odjechali nawet jednego biegu w 2019 roku, to nie zamierzam wydawać ostatecznych werdyktów jak niektórzy.
Jeśli Jonsson nie poradzi sobie w Elidze, to AJ, Lampart, Miesiac i Trofimov to bardzo solidne podstawy do budowania mocnego składu na 1 ligę w 2020 roku.

| Odpowiedz
blokuj
bartollo

Mozemy spasc, pytanie czy wtedy miasto bedzie czulo potrzebe wydawania grubych milionow na nowy stadion zuzlowy. Teraz stary pudruja i jak spadniemy to obawiam sie ze ten zostanie bo bedzie spelnial wszystkie wymogi Nice ligi. A zeby utrudnic ponowny awans utna kase z miasta i problem im sie sam rozwiaze. Dlatego wiekszosci zalezy na utrzymaniu przynajmniej do momentu dopoty nie wbija pierwszej lopaty na budowie nowego stadionu.

| Odpowiedz
blokuj
Zimny81

No to raczej oczywistym jest, ze w Nice dotacja z miasta byłaby mniejsza, bo i potrzebny budżet byłby zapewne mniejszy. A to, czy kwesti nowego stadionu będzie kontunuowana zalezy w dużej mierze od nas, kibiców. Popatrz na Rybnik - spadli, a na stadion chodziło 10 tys ludzi. Jeśli u nas po kilku porażkach i ewentualnym spadku z tych 10 tys zostanie 5 tys, to jaki jest w ogóle sens budowania stadionu na 15 tys?

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Greg na 1,5 bańki by się pewnie zgodził. Połowa z tej kwoty to oszczędności na zawodniku, którego Greg by zastąpił.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
STAL GORZ

Bardzo mądre słowa lepiej spaść niż narobić sobie długów i tak spaść bo się licencji za długi nie dostanie jak Rzeszów np . Ale sytuacji kadrowej nie zazdroszczę jest faktycznie troszkę lipa po kontuzji Zengoty wydaje mi sie choć to moje zdanie że transfer Łaguty to było pudło bo on wraca w 6 kolejce a dziadek byłby od 1 zwłaszcza teraz gdy brak Zengoty ale i tak życzę powodzenia w lidze

| Odpowiedz
blokuj
Le Petit Prince

To weź mi z łaski swojej wytłumacz geniusz strategiczny Kępy, który bierze zawodnika po wpadce dopingowej na drugie pół sezonu ( kiedy będzie już po ptokach) za 2mln zamiast Grega za te same pieniądze na cały sezon . Myślę nad tym od miesiąca i nic logicznego nie przychodzi mi do głowy ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
luisso

Ale po co te nerwy zaraz i wałki ! poczekajmy na spokojnie . Jak będziesz wszystko wiedział to zmienisz zdanie. Dzięki Wam również powodzonka i awansu.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.