Wątek dotyczący artykułu

Get Well Toruń podjął pochopną decyzję. Szwedzi zachwyceni. Jeździli przez 6 godzin

- Gdyby tor był kiepski, nie trenowalibyśmy tak długo - powiedział Peter Ljung. - Zawodnicy nie zgłaszali mi uwag do toru - dodał menedżer Szwedów Morgan Andersson. Tym większa szkoda, że Get Well Toruń tak wcześnie odwołał przyjazd do Ostrowa.

przeczytaj cały artykuł

Bezwzględny

Tak serio, to Wam koledzy z Torunia trochę współczuję. To nie jest kwestia sezonu czy dwóch. Wasz klub od wielu lat idzie w dół głównie przez brak wychowanków. Gdzie się podziały czasy, kiedy mieliście w jednym sezonie Sawinę, Krzyżaniaka, Jagusia, Kuczwalskiego... otóż akurat takie zestawienie było w latach 1992-1993, bo w 1994 Sawina zmienił klub.. ale już w 1995 wszedł Robert Kościecha, 2 lata później Mariusz Puszakowski i Tomek Chrzanowski, nieco później Karol Ząbik... ale przez wiele dobrych dla Was lat skład był budowany w oparciu o wychowanków.. a potem coś się zepsuło.. nie wiem na ile jest to kwestia braku chętnych do uprawiania sportu, a na ile złe podejście zawodników/zarządu/trenera, ale fakt jest taki, że z klubu słynącego ze szkolenia weszliście w tryb kupowania, a żaden rozsądny prezes nie sprzeda diamentu. My Wam sprzedaliśmy Daniela, bo po prostu nie mieścił się w składzie. Mimo, że był IMPJ ! Teraz Rusiecki dał wolną rękę Trofimowowi, bo prawdopodobnie nie miałby szans na jazdę. Skąd się bierze taka ogromna rozbieżność w szkoleniu juniorów? Tymczasem zamiast szkolić, kupujecie najstarszego seniora w ekstralidze jako Polaka, chociaż Polakiem nie jest.. budujecie skład w oparciu o zawodników, którzy nie czują żadnego przywiązania do klubu (poza być może Chrisem). Wiem, że łatwo wyrażać osądy, ale w mojej ocenie bardzo złą robotę robi u Was.. no wiecie kto... ładnie się uśmiecha.. zagada.. zamydli oczy.. przynajmniej właścicielowi.. a na właściciela chyba nie ma co narzekać, bo to on łoży kasę, żeby się dostać tam, gdzie prawo nie sięga.. Właściciela bardziej obchodzi tu i teraz niż jakieś plany (jak każdego polityka), a cwaniak idealnie się wpisuje w takie myślenie i wie, jak nawiązać nić porozumienia.... Wróćcie Toruniu na dobrą ścieżkę :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Corlleon

Szkolenie młodziezy padło niemalże od czasów ostatniego meczu na Broniewskiego kiedy klubowi groziło bankructwo.Nie było kasy na szkolenie. Potem Karku też zaniedbał.Wielu za jego czasów wierzyło w Pulczyńskich, a jak sie skonczyło- wiadomo. Obrośli w piórka i więcej lansu niż treningów. Teraz trzeba to wszystko jakoś poukładać. Od zeszłego sezonu tak na serio zaczęto dbać o tę sprawę. W szkółce jest kilku młodych zawodników. Ale jeszcze za młodzi by się ścigać w lidze. Zobaczymy jak to wyjdzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
motogonki

Poza Lesznem i Gorzowem to szkolenie leży na całej lini. Reszta szkoli na sztukę i liczy na cud, że jakoś to będzie.Patrzą podkupić za grosze lub za darmochę wyciągnąć młodego ze szkółki z biedniejszych ośrodków.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Asfodel - nie karmię trolli

Niemal ze wszystkim się zgadzam... niemal. Wiesz z czym nie? Z menadżerem. Nie to, że chcę bronić pana F (chociaż mi generalnie nie przeszkadza) ale w naszym przypadku to nie jest kwestia tego stanowiska. Nawet nie wiesz jak w Toruniu przyjęto powrót Gajesia. W końcu był on ostatnim ojcem sukcesu. Przychodził jako gość, który zna się na rzeczy. I co? Problemem naszego klubu nie są nawet wychowankowie, a raczej ich brak. Problemem jest brak klimatu. Tak, totalny brak klimatu. Obserwuję od dłuższego czasu to, jak prowadzony jest klub koszykówki. W 2004 roku wyciągnięty z niebytu. Zbudowany na bazie uczelnianego klubiku. I rok po roku, przez mądre zarządzanie, pnie się w górę. Obecnie to jeden z czołowych klubów w Polsce. Wiem, że to skrajnie odmienne dyscypliny i trudno je porównywać, ale mimo wszystko Pierniki pokazują, że można zbudować coś z sensem od zera. Martwię się tym, że żużel w Toruniu umiera, powolną i bolesną śmiercią. Obym się mylił uważając, że za 5-6 lat będziemy gdzieś w odmętach 1 lub 2 ligi albo nie będzie nas w ogóle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|2)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.