Wątek dotyczący artykułu

Z Paryża do Kilonii? Sander Sagosen może dołączyć do THW Kiel

Niezwykłe doniesienia mediów zza zachodniej granicy. Sander Sagosen może zmienić Paris Saint-Germain HB na niemieckie THW Kiel.

przeczytaj cały artykuł

EQ Iskra

Ja słyszałem dwie opcje, pierwsza to wspominany tutaj Jaganjac, druga to była opcja bardzo egzotyczna, przyznam, że zapomniałem totalnie o kogo chodziło. Tak czy inaczej to tylko spekulacje. Nikt z dobrze poinformowanych ludzi przy klubie nic nie wie albo nic nie chce powiedzieć. Nawet po pijaku ;) Słyszałem natomiast dość pewne info, że Blaż dostał ofertę i obecnie ją analizuje, oraz, że cały czas trwają rozmowy na temat Gębali. Ponoć Talant widzi w nim ogromny potencjał. Pożyjemy zobaczymy. Ja generalnie fanem Tomka nie jestem, ale imponują mi w nim dwie rzeczy, po pierwsze to jaką budowę ciała wypracował. Całkiem niedawno był wysokim chudym chłopaczkiem, teraz przypakował bardzo solidnie i powoli zaczyna wyglądać jak gość, który będzie wchodził na terenowym jak Dzidek, a równocześnie ma bardzo dobry wyskok i rzut z pułapu nieosiągalnego dla żadnego bloku, poza Kristopansa. Myślę, że jest szansa, że przy Talancie i zawodnikach jak Luka, Karacić, Krzysiek, Alex może rozwinąć skrzydła. W Kielcach bardzo mi się podobał. Ma też szansę na zostanie solidnym obrońcą. Głównie ze względu na dużą siłę i duży zasięg rąk. Ogólnie moje nastawienie lekko się poprawiło. No i zawsze to Polak...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handballo

Paweł Kotwica w jednym z artykułów napisał, że jest to zawodnik 21-letni, bramkostrzelny i ponad 2-metrowy. Opis pasujący do Jaganjaca chociaż ma wg EHF równe 2 metry. To nic nie znaczy, bo ten opis może pasować równie dobrze do kogoś innego, ale Paweł Kotwica jest blisko klubu i wydaje się, że wie o kogo chodzi. Apropos Tomka Gębali to jest on trochę wolny w tych swoich próbach rzutu i nie za często ma okazję do rzutu bez kontaktu z przeciwnikiem. Zgadzam się z Talantem, który porównywał Kulesza do Gębali. Kulesz dobrze czuje dystans między nim, a obroną natomiast Gębali tego brakuje. W obronie jednak zdecydowany plus dla Tomka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kuba859

tylko, że 2 metrowy zawodnik w ręcznej to nie jest jakiś wyjątek. 21 lat mówi coś więcej, ale no i tak tutaj może być bardzo wielu potencjalnych kandydatów, którzy spełniają oba warunki

| Odpowiedz
blokuj
handballo

Jasne, że to nie jest żaden wyjątek. Jednak jak weźmiesz wszystkie informacje do kupy i zawężasz krąg to nie ma zbyt wielu zawodników, którzy pasują do tego opisu. Oczywiście przy założeniu, że informacja od Pawła Kotwicy jest prawdziwa.

| Odpowiedz
blokuj
kuba859

no nie do końca, bo wiemy, że ma 2 metry i 21 lat oraz rzuca dużo bramek. Nigdzie nie jest powiedziane, że rzuca je w LM czy lidze SEHA. Są też plotki, że to bardzo egzotyczny transfer, więc Chorwat odpada. Może to być jakiś bardzo wyróżniający się Japończyk, Tunezyjczyk czy Turek którzy rzucają sporo bramek w swoich ligach i Bertus uważa, że mają ogromny talent, brzmi jak absurdalnie, ale na podstawie plotek jakie mamy jest to możliwe

| Odpowiedz
blokuj
handballo

Mówimy o zawodniku, który mial bezpośrednio zastąpić Michała Jureckiego gdyby Michał przedluzyl jeszcze o kolejny sezon, więc to nie jest pierwszy lepszy z łapanki, który gra w lidze kambodżańskiej. Bertus podejmuje ryzyko kontraktując młodych zawodników, ale są to zawodnicy, ktorzy już się wyróżniają i ich nazwiska dla interesujących się piłką ręczną są znane. Nie sądzisz chyba, że za Jureckiego przyszedłby zawodnik na dorobku, ktory ma 16 lat tak jak przychodził do Kielc Vujović. Ja nigdzie nie upieram się, że jest to Jaganjac, bo nie wszystko w jego przypadku pasuje do układanki i bardzo możliwe, że to nie jest Chorwat, ale skoro twierdzisz, że wyróżniających się zawodników w wieku 21 lat, ktorzy są bramkostrzelni i mają te 2 metry jest tak wielu to wymień ich. Możliwe, ze faktycznie będzie to zaskakujące nazwisko i przyjdzie Tunezyjczyk, Turek albo Japończyk chociaż przepisy dotyczące zawodników spoza UE są tutaj jednoznaczne, a od następnego sezonu będzie takich zawodników 3 czyli limit wykorzystany. Pożyjemy, zobaczymy.

| Odpowiedz
blokuj
handballo

To fakt. Portugalczycy mają niezłych juniorów. Możliwe, że to dobry trop. Wszystko się okaże pewnie przed końcem sezonu.

| Odpowiedz
blokuj
kuba859

no masz rajcę, ale spójrz, że Kulesz miał zastąpić Bieleckiego. Na razie możemy dywagować kto to jest tym tajemniczym zawodnikiem, ale wydaje mi się, że Bertus wyciągnie kogoś, kogo nikt się nie spodziewał, bo gdyby to był zawodnik, którego obserwuje pół europy, to już by były jakieś informację. Wydaje mi się, że to raczej jest jakiś (zdaniem Bertusa) ogromny nieoszlifowany diament, którego nikt inny nie znalazł i dlatego to wszystko jest taką tajemnicą, bo gdyby to był ktoś wszystkim znany to jego ujawnienie nie miałoby aż takiego wpływu na wartość zawodnika. Wszystko jest zbyt mocno skrywane, żeby to miał być jakiś czołowy europejski zawodnik.

| Odpowiedz
blokuj
handballo

Najbardziej dziwi mnie ta tajemniczość. Z drugiej strony myślisz, że gdyby to był jakiś egzotyczny zawodnik to wyrwanie go z tamtejszej ligi albo z jakiegoś małego klubu byłoby tak trudne? Moim zdaniem nie. Takie kluby biorą mniejsze pieniądze, bo i tak to stanowi dużą część ich rocznego budżetu. W szczególności wiedząc, że po następnym roku nie dostaną za zawodnika nic, bo ma już kontrakt w następnym klubie. Dlatego musi to być klub przynajmniej średniak europejski. Wszyscy przekonamy się kto to nie później niż do końca sezonu klubowego. Wtedy raczej już będzie jasne czy przychodzi czy odpuszczamy temat i przychodzi od 2020. Ja stawiam na Jaganjaca mimo, że wiele faktów może nie pasować. Natomiast Nexe chce stanowić poważną konkurencję dla Zagrzebia i zabrac im mistrzostwo. Dlatego Jaganjac jest im potrzebny. Mają fajny skład, bo oprócz tego jest obrotowy Sipić, który już pogrywa w kadrze Chorwacji, bramkarz Moreno Car, który może nie jest póki co zbyt znany, ale naprawdę jest już niezłym bramkarzem i stary znajomy z Wisły Płock Vedran Zrnić. Mają solidne podstawy do tego żeby zrobić niedługo niespodziankę i Zagrzeb musi uważać.

| Odpowiedz
blokuj
kck

Myślałem, że ma do 2021, bo podpisał 3-letni kontrakt z Celje, ale nie wzięli go od razu tylko po roku od jego podpisania, a więc sezon 2017-18 zagrał w RK Izviđač Ljubuški. Od sezonu 2018/19 przychodzi do Celje czyli będzie grał do 2020.
Ma 201 cm , rocznik 1998(kolega Jaganjaca z reprezentacji juniorów).

| Odpowiedz
blokuj
handballo

Nie da się ukryć, że Sarac pasuje do opisu. Chociaż teraz przy konkurencji w Celje ma problem z grą. Zarówno Nenadic jak i Accambray nie pozwalają mu za wiele pograć

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.