Wątek dotyczący artykułu

W Zielonej Górze osiągnęli przedsezonowy cel. Falubaz z nową nazwą!

Zarząd Zielonogórskiego Klubu Żużlowego SSA zrealizował przedsezonowy cel, jakim było pozyskanie sponsora tytularnego na rozgrywki PGE Ekstraligi 2019. W tym roku drużyna z Winnego Grodu będzie startować pod nazwą Stelmet Falubaz Zielona Góra.

przeczytaj cały artykuł

Petrus

Jestem już starszym człowiekiem i dla mnie Gorzów to zawsze będzie Stal, Zielona to Falubaz, Toruń to Apator, Wrocław to Sparta, a Częstochowa to Włókniarz, itd.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Wawi L

Też jestem starej daty, pomimo to nie podoba mi się bezprawne wykorzystywanie nazw. Coś jak by nazwać klub ... (to tylko przykład) Krosno Wilki Adidas Speedway Klub, bez zgody firmy która produkuje obuwie i odzież sportową. Najlepszym przykładem jest Toruń, to nie jest Apator, ale KS.
Reasumując, klub z Zielonej Góry powinien odstąpić od używania nazwy Falubaz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Skrzydlata Bestia

ja bym siebie "starszym" nie nazwał, ale mam to samo...
na marginesie, jak pięknie by to było gdyby nie było (nie musiało wzorem bogatej kopanej) w zużlu tzw. sponsoringu tytularnego i nazwy klubów byłyby nimi samymi, nie zaś przestrzenią reklamową... pięknie i pańsko byłoby o!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Don Diego de la Vega

Ale przecież nazwy klubów to co innego niż nazwy drużyn wystawianych przez te kluby do rozgrywek. W Lesznie jest KS Unia Leszno przedrostek FOGO nie jest częścią nazwy klubu. W Toruniu podobnie jest z Get Well to nie jest część nazwy klubu. Klub nazywa się po prostu Klub Sportowy Toruń. A dlaczego jest tak że drużyny zgłaszane do ligi maja nazwy poszerzone o sponsora to już sam sobie odpowiedziałeś, kluby szukają wszelkiej możliwości by zapewnić lepsze finansowanie i osiągnięcie wyższych celów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Skrzydlata Bestia

formalnie tak. ja jednak (jak większość ludzi) upraszczam percepcję rzeczywistości i w tym, nazwijmy "upotocznionym" oglądzie drużyna to klub, klub to drużyna
pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
bachus

Kolego ja dodam ,jeszcze dokładniej dla mnie Zielona Gora to Zgrzeblarki a Toruń to Stal,pozdrawiam serdecznie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.