Wątek dotyczący artykułu

El. ME 2020. Austria - Polska: Szczęsny i Piątek najlepsi, środkowi pomocnicy do wymiany!

Piątek już nie może usiąść na ławce, Klich miesza się z tłumem, a Krychowiak - jaką w zasadzie spełnia rolę na boisku? Oceniamy zawodników reprezentacji Polski po zwycięstwie z Austrią (1:0) w pierwszym meczu eliminacji Euro 2020.

przeczytaj cały artykuł


Piotr Quaz

Szkoda, że publiczno-medialne oceny wystawiają jacyś goście, którzy kompletnie nie znają się na piłce (ani pewnie na niczym), tyle, że pysznią się niezasłużenie tytułem "pana redaktora". To, że gra obronna wyglądała skutecznie, trzeba zawdzięczyć w dużej części dwóm środkowym pomocnikom, ustawionym w różnych rolach: Krychowiak jako czyszczący przed polem karnym z przewagą zadań defensywnych oraz Klich, który jest ustawiony jako "od 16 do 16". "Redaktor" na przykład nie zwrócił w ogóle uwagi, że Klich zbierał mnóstwo bezpańskich i tzw. drugich piłek, a przy tym meldował się w każdej sytuacji do zagrania z kolegą, spełniając podobną rolę, jak wcześniej również niedoceniany przez medialnych fachowców w typie red. Skwierawskiego Mączyński. Piłka nożna nie jest prostą grą. Piłkarz może przez cały mecz być "niewidoczny" dla niekumatych głąbów, a zrobić dla drużyny tyle samo, co strzelec gola - poruszaniem się po boisku, przecinaniem podań albo choćby blokowaniem linii rozegrania czy pokazywaniem się do pomocy kolegom w trudnej sytuacji. Najpierw się Skwierawski czegoś naucz o tym, o czym smarujesz teksty, a potem ewentualnie zabieraj się za wystawianie ocen, bo wypisujesz dyrdymały.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
qw3

red. skwierawski nie jest za dobry moim zdaniem/
nie wiem gdzie on widział, żeby Milik mógł strzelać w tamtej sytuacji? a podanie piętą było akurat pomysłowe. zresztą brzęczek mówił po meczu, że milik grał z lekką gorączką. a mówienie, że do tej pory nie potrafi odnaleźć się w reprezentacji jest kuriozalne. gdyby nie było tego chłopaka nie byłoby ani awansu na euro16 ani ćwierćfinału.
ósemka dla piątka też dziwna, grał dobrze, ale w końcu nie strzelił setki. co by było jakby austriacy wykorzystali potem swoją sytuację i wyrównali - w dalszym ciągu redaktor uznałby, że piatek zasłużył na 8??

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tomasz Kolanek

I co z tego, ze gral z goraczka? To ten pseudo trenerzyna w takiej sytuacji od razu nie mogl postawic na krzyśka? Obecnie Piątek bije na głowe arka "wiecznie marnowane setki" milika.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.