Wątek dotyczący artykułu

ATP Miami: mistrz lepszy od ucznia. Roger Federer w 50. finale turnieju Masters 1000

Roger Federer w dwóch setach pokonał Denisa Shapovalova w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP w Miami. Dla Szwajcara to rekordowy, 50. w karierze, awans do finału imprezy rangi Masters 1000.

przeczytaj cały artykuł

Frey093

Super Fed w końcu forma wystrzeliła i fruwasz na korcie. Oby starczyło jej na jutro. Nie byłbym sobą gdybym nie wspomniał o gorszej grze Feda w tiebreakach, ostatnimi czasy, natomiast big John wygrał ostatnich 9 tieow. Także Fed 6-3,6-4 i po 101 tytuł!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Starigniter

W Miami jest o tyle dziwnie, że jest dzień przerwy między finałem a półfinałem, więc Fed będzie miał czas na odpoczynek, chociaż nie wiem w sumie po czym, skoro raz że grał krótkie mecze, a dwa to jego rywale męczyli się w swoich gemach serwisowych, Shapovalov 10 minut, Anderson 15, a gemy Szwajcara były krótkie.
Jeśli RF wygra, to na blogu dodam w końcu kilka ciekawostek o bajglach, rekordach i innych. Zaktualizuję też poprzednie wpisy, bo później jest taka sytuacja, że kompletnie mi umknęło spotkanie z Isnerem w Pucharze Lavera, gdzie Amerykanin dwie meczowe zmarnował! Czyli bilans to tak naprawdę 6-2 dla Feda, ostatni mecz ledwo wygrał, ale przecież wcześniej w Paryżu przegrał w dwóch.
Kort nie jest szybki, więc siła serwisu Johna nie będzie aż tak rażąca. Natomiast Roger przecież wyraźnie pokonał Kevina, czyli innego dwumetrowego drągala z morderczym serwis, a poza tym naprawdę dobrze gra w tym turnieju z linii końcowej - szuka kątów i linii, ale przede wszystkim przebija na drugą stronę, a nie w siatkę.
A Big Johnny to w ogóle wariat, bo w tym turnieju rozegrał 10 setów, w tym 9 tie-breaków! A ten inny set miał wynik 7-5. Każda seria się kiedyś kończy, więc na to liczę w przypadku potencjalnego TB w niedzielę ; J

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Frey093

Nareszcie przebija na drugą stronę, a nie oddaje za darmo punktów. Oby w tym tiebreaku ewentualnym się spisał. Niech już przerwie ta serie przegranych w atp1000. Dobrze, że mecz o ludzkiej godzinie,takze że spokojem będzie można dostać ewentualnego zawału. Tak to przetarcie z Andersonem powinno pomóc Fedowi w odbiorze serwisu Johna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Starigniter

Też mnie to cieszy, no ale przecież Kalifornię i Florydę oddziela kilka tysięcy kilometrów, więc to oczywiste, że inna strefa czasowa jest.
Jestem porannym człowiekiem i kiedy musiałem ostatnio całą niedzielę czekać na mecz, bo tak naprawdę finał się w poniedziałek zaczął, i Fed dodatkowo jeszcze wtopił, to już była tragedia dla mnie.
Fed ostatnio zmarnował 3 mistrzowskie z Delpo, totalnie bez formy dał się ograć Djokerowi w Cincinnati i teraz z Thiemem przegrał, tak? Może w końcu przełamie tę złę passę.
Już kij z tym, że teraz widać jak była szansa na Słoneczny Dublet, niech już chociaż w tymi Miami tylko wygra.
A za miesiąc mączka! :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Frey093

Fakt zapomniałem o tym, że przegrał też z Djokovicem w Cinci. Tamten mecz to była katastrofa, dlatego może go wymazalem z pamięci

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.