Wątek dotyczący artykułu

Piłkarze Sampdorii Genua zakpili z Krzysztofa Piątka. "Nigdy więcej broni"

Joachim Andersen i Omar Colley wykorzystali zdjęcie z Krzysztofem Piątkiem do żartów. Gambijczyk zamieścił wymowny komentarz.

przeczytaj cały artykuł


grolo

Wydało się, że autor, p. Czykiel nie zna podstawowego angielskiego. Żenująca sprawa. "No more guns?" znaczy po prostu : "Zabrakło [mu] pistoletów?".
Tłumaczenie tego słowo po słowie jako " nigdy więcej broni" ośmiesza Pana Autora. Tym bardziej, że w swoim zadufaniu zrobił z tego tytuł.
PS. Jeśli taką posiada "znajomość" języków ów pan - to KTO go dopuszcza do artykułów, w których opiera się na obcojęzycznych mediach?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
NapoliPL

Nie zgadzam sie absolutnie. Spójrz na obrazek. Andersen ma wystawiony palec wskazujący, wygląda to jakby chciał skarcić Piątka. Nie wiemy o czym rozmawiali, ale wykorzystał to Colley, zagadując kolegę "Co powiedziałeś (mu) bracie? Żadnych pistoletów?"

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
dree

Mistrzu angielskiego, nie wiem czy wiesz, ale "no more" tłumaczy się na polski m.in. jako "nigdy więcej" i prędzej taka wersja tłumaczenia pasuje, niż to co ty napisałeś. Zresztą używanie "no more" jak naszego "nigdy więcej" jest najpopularniejszą formą stosowaną w angielskim.
Do twojej wersji tłumaczenia nawet ciężko się odnieść, bo nie ma ona sensu. Zresztą hasło "no more guns" jest popularnym hasłem głoszonym przez ludzi chcących zakazu posiadania broni. Trudno ich osądzać, że mówiąc "no more guns" tak naprawdę mówią, że zabrakło broni i co, domagają się jej dostaw?
Niestety grolo:Czykiel 0:1

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.