Wątek dotyczący artykułu

Trzydzieści nazwisk na liście. Oto reprezentacja Polski siatkarek na sezon 2019

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski siatkarek, z trenerem Jackiem Nawrockim na czele, powołał kadrę na sezon 2019. Znalazło się w niej trzydzieści zawodniczek.

przeczytaj cały artykuł


italianista

Pewnie rok czy dwa lata temu nie wytrzymałbym nerwowo widząc powołania Nawrockiego, ale to już piąty rok i chyba zdążyłem się już przyzwyczaić. Na środku brak Chojnackiej, Moskwy czy Śmieszek, a są Polańska i Jasek. O tym, że Polańska nie jest stabilną środkową wie nawet jej trener klubowy, bo w klubie prawie w ogóle nie gra w tym sezonie w najważniejszych meczach. Gdyby tylko potrafiła wykonać poprawną zagrywkę, w kadrze mogłaby odgrywać poważną rolę. Ale był już taki mecz w tym sezonie klubowym, w którym na 5 zagrywek w meczu wszystkie 5 zepsuła i trener musiał ją zdjąć. Co do Jasek, jej brakuje z kolei czucia gry w bloku. Ale ona w przeciwieństwie do Polańskiej jest w stanie uzupełnić braki, bo jest o wiele młodsza. Więc tutaj jeszcze widzę sens powołania. Nie rozumiem braku powołania dla Bączyńskiej na przyjęciu. Uważam to za skandaliczne zachowanie Nawrockiego, o wiele gorsze od powołania Polańskiej. Po tym co zagrała w ostatnim meczu można powiedzieć, że jest to wielka wpadka Nawrockiego, nie pierwsza, nie ostatnia nawet w tym roku, o całej kadencji nie wspominając. Wcześniejsze mecze nie były wiarygodne w ocenie jej występów, bo kryła w przyjęciu Stysiak i dlatego jej skuteczność w ataku była słaba. Powołanie dla Jagły na libero jest również dyskusyjne.Jeszcze niedawno w juniorskim zespole Pałacu Bydgoszcz grała jako przyjmująca. Ma olbrzymie braki w przyjęciu zagrywki i powinna je najpierw nadrobić. Ogólnie kilka nazwisk jest na tej liście chyba tylko po to, żeby spełnić limit powołań. Tym bardziej szkoda braku powołania dla Bączyńskiej, ale Nawrocki i Kawka robią chyba miejsce dla Twardowskiej/Stysiak na pozycji nr 2. Jeśli reprezentacja ma osiągać sukcesy, na libero pełnię zaufania musi otrzymać Stenzel. Mnie najbardziej cieszy obecność Alagierskiej i powrót Ganszczyk, bo to gwarantuje poprawę bloku. Jeśli będzie taka szóstka jak przewiduję, czyli na rozegraniu Wołosz, na ataku Smarzek, na przyjęciu Grajber i Twardowska/Stysiak, na środku Kąkolewska i Efimienko i na libero Stenzel to jest mało reprezentacji, które miałyby mocniejszy skład.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.