Wątek dotyczący artykułu

Trzydzieści nazwisk na liście. Oto reprezentacja Polski siatkarek na sezon 2019

Sztab szkoleniowy reprezentacji Polski siatkarek, z trenerem Jackiem Nawrockim na czele, powołał kadrę na sezon 2019. Znalazło się w niej trzydzieści zawodniczek.

przeczytaj cały artykuł

Stronghold

W zasadzie poza pojedynczymi minusami (niektóre środkowe - wiadomo które) kadra jak najbardziej ok. Można wykłócać się o zawodniczki nr 4-5 na swoich pozycjach, ale trzon jest solidny. Powrót Wołosz to petarda, Smarzek i Kąkolewska ograne w Serie A, Stysiak jako solidne zabezpieczenie dla Malwiny, świetny postęp zrobiła Alagierska, Stenzel solidna jak skała. Niewiadomą jest za to przyjęcie - Grajber jako defensywna to pewniak, ale nie poczyniła żadnych postępów w ataku. Kto do pary z nią? Tutaj chyba zadecydują detale, ale kiepska pozycja w klubie Mędrzyk, stracony przez kontuzje sezon Twardowskiej czy spadek formy Góreckiej w późniejszej fazie sezonu to złe omeny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Siatkarka

myślę że kiepska pozycja Natali w klubie to żaden zły omen ona jest na takim etapie że ponizej pewnego poziomu nie spadnie.Moim zdaniem po pary z Grajber może się teraz sprawdzić Ola Wójcik

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
italianista

Stysiak jeśli będzie grała w seniorskiej kadrze, to pewnie tylko jako przyjmująca na pozycji nr 2, bo Smarzek to w tej chwili chyba najlepsza atakująca na świecie jeśli chodzi o szybką grę w tempie quicka. Do niej Nawrocki dobierze jako drugą atakującą pewnie Łukasik albo Bociek. Ciekawe co z Zaroślińską, czy jest wpisana do składu tylko po to, żeby zamknąć listę czy jednak wierzy w ugranie medalu albo awansu na igrzyska? Twardowska pomimo kontuzji nie straciła sezonu, bo teraz doszła do wybitnej formy. Górecka w Legionovii nie miała kompletnie wsparcia, więc statystyki poszły w dół. Mędrzyk gra tragicznie i nie jest to żadną tajemnicą, więc ja już przed sezonem wiedziałem, że będzie grzać ławę w Chemiku, bo są Grajber i Busza. W żadnym meczu reprezentacji nie zagrała jak do tej pory dobrze, przynajmniej ja nie pamiętam. Grając na pozycji nr 2 w parze z Grajber na pozycji nr 5 grała gorzej od tej drugiej w elemencie ataku, mimo że była nominalnie tą "ofensywną" przyjmującą. Ale wg Nawrockiego to było OK przez 14 i pół meczów Ligi Narodów, bo w tej połowie z Belgią Twardowska pokazała, jak się gra na tej pozycji. Zresztą Grajber też może być spokojnie zastąpiona. Przez kogo? Przez Muchę, Murek albo Górecką. Może nastąpiłby minimalny spadek jakości przyjęcia, ale atak sporo by zyskał. Ważne, że jest w końcu większa konkurencja o miejsca w reprezentacji. Co mnie też wcale nie dziwi, bo jest szansa na wyniki i siatkarki to czują. Procentowo potencjał Polski na tle innych zespołów w porównaniu do zeszłego roku powinien wzrosnąć o jakieś 40%. Tyle daje obecność Wołosz, jeśli przełoży dobrą grę z Conegliano na reprezentację i obecność Stenzel, bo ona dyszlem w ruchu potrafi przyjmować piłki tak jak kiedyś Zenik.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.