Wątek dotyczący artykułu

Jacek Nawrocki dokonał pierwszej selekcji. Znamy szeroką kadrę reprezentacji Polski na turniej w Montreux

Selekcjoner reprezentacji Polski, Jacek Nawrocki, krótko po opublikowaniu szerokiej kadry na 2019 rok, dokonał pierwszej selekcji. Trener Biało-Czerwonych z grona powołanych wybrał zawodniczki, które mają szansę wystąpić na turnieju w Montreux.

przeczytaj cały artykuł


italianista

Co najwyżej jako rezerwowa, bo Smarzek jest poza konkurencją. Najprawdopodobniej skończy jako rezerwowa Twardowskiej na pozycji nr 2. Jeśli chodzi o atakujące grające w tempie quicka a nie na zasięgu to wg mnie Smarzek jest w tej chwili numerem jeden na świecie, a Stysiak nie jest w stanie grać tak szybko. Spodziewam się, że rezerwowe miejsce na ataku rozstrzygnie się między Bociek a Łukasik, bo one też preferują szybszą grę. Od chwili, kiedy zobaczyłem jak gra Twardowska po kontuzji uważam, że obecność Stysiak w szóstce nie jest już warunkiem koniecznym do awansu na igrzyska. Chociaż Stysiak z lewego skrzydła potrafi kończyć piłki wystawione na trzeci metr od siatki. Zobaczymy jakie będą składy innych reprezentacji. W reprezentacji Brazylii nie zagrają już środkowe Thaisa i Adenizia. Naprawdę mało jest reprezentacji z taką kadrą jaką szykuje w tym roku Nawrocki. I szykuje się nie tylko mocna szóstka, ale też kilka mocnych rezerwowych. Serbię można spokojnie pokonać w turnieju interkontynentalnym. Widzę przewagę Polski na rozegraniu, na libero i na pozycji nr 5. Oczywiście Serbki to mistrzynie świata, ale ich gra nie jest mistrzowska. W Polsce na pozycji nr 2 już na 99% nie zagra Mędrzyk, co wynika ze słów Nawrockiego o konieczności przestawienia do ofensywy Stysiak albo Łukasik.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.