Wątek dotyczący artykułu

Ostafiński z Galewskim biorą się za łby: Sędzia skrzywdził Motor w Gorzowie. Czy w Get Well dostaną banany?

- Stal wygrała z Motorem, ale 68 procent kibiców uważa, że to stało się przez błędy sędziego. Strach pomyśleć, że w połowie meczu myślałem o szóstce dla Najwera - mówi Ostafiński. - W 14. biegu ewidentnie się pomylił - dodaje Galewski.

przeczytaj cały artykuł

hammurabi

A ja ogłaszam inny sondaż: Kto uważa, że w magazynie PGE Ekstraliga na kanale nSport, ekspert sędzia Demski usprawiedliwi decyzję sędziego Najwera o przerwaniu biegu14 ze spotkania Gorzów - Lublin? To będzie sprawdzian obiektywizmu telewizyjnego eksperta. Przyznaję, trudne zadanie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-Stan-

Tak mnie zastanawia dlaczego kibice lubelscy nie potrafią "strawić" przegranego spotkania. Poczekajcie, to nie będzie pierwszy przegrany mecz w sezonie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
beejay

Którzy lubelscy kibice? Zapewne nie wygralibyśmy ale tego się już nie dowiemy. Mnie bardziej interesuje czemu nikt nie podnosi jeszcze jednego błędu, a mianowicie puszczenia Karczmarza z lotnego spod płotu. Odwrócę pytanie. Czemu kibice z Gorzowa tak umniejszają wagę tych błędów sędziowskich i chętnie przechodzą nad nimi do porządku dziennego? Kto wie, jak potoczyłoby się to spotkanie bez nich.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
ktk

Wiecie w ogóle co to jest lotny start? Jest on gdy zawodnik puszcza sprzęgło szybciej od taśmy. To że udało mu się wstrzelić chwilę po ruszeniu taśmy nie oznacza lotnego startu...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
krynston

Lotny start to taki kiedy zawodnik rusza się przed startem. Koła mają być nieruchome przed puszczeniem taśmy, każdy ruch motocykla jest uznawany za start lotny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
D-W-R

Jedyny błąd sędziego, który na pewno miał wpływ na wynik, to przerwanie biegu po upadku Lamparta. Było 3:3, choć bardzo prawdopodobne że Zmarzlik łyknąłby Miesiąca (który miał 1 punkt w dwóch biegach) i skończyłoby się 4:2, czyli tak jak w powtórce. Ale to domniemania, a faktem jest że bieg powinien być kontynuowany. Natomiast ocenienie kto jest do wykluczenia w biegu 14, dzięki supertechnologii na starcie, było ciężkie. Ewidentnie pierwszy wystartował Lampart, a w taśmę wjechali równocześnie. Dopiero dokładna analiza na dobrym sprzęcie mogłaby rozwiać wszelkie wątpliwości, ale takiego sędzia nie miał. Dopiero po kilku godzinach ciągłego powtarzania tego ujęcia można przypuszczać, że chyba to jednak Karczmarz pierwszy dotknął taśmy. I to zależy z którego kąta patrząc. Ale pisałem też wcześniej - Thomsen już był tak przełożony, że i tak byłoby 3:3, nieważne czy Lampart by jechał. A bieg 9 i (prawdopodobne) dotknięcie taśmy przez Miesiąca? Czemu o tym nie mówimy? :) Może dlatego że to nie są jednoznaczne sytuacje, tak jak przerwanie biegu (tego samego zresztą).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
beejay

Wszystko spoko tylko Ty tez używasz szklanej kuli mówiąc, co by było gdyby, a tego się nie dowiemy. Wczoraj Demski jasno powiedział, że w taśmę pierwszy wjechał Karczmarz. Regulamin jest bardzo jasny. Ruszasz się - ostrzeżenie, wjeżdżasz w taśmę - wykluczenie. Zdjęcie ze stop klatki latało po necie jeszcze przed zakończeniem meczu więc nie kupuję tego tłumaczenia o problemie z oceną :) Takie są fakty, nie wróżenie :) Tak jak powiedziałem - było, minęło, nie ma co drzeć szat bo to nic nie da. Szkoda, że sędziowanie było słabe. Bez względu na to komu pomogło, a komu przeszkodziło. Przy kolejnej okazji sędzia może skrzywdzić Was/inną drużynę, a przecież nie o to chodzi w "najlepszej lidze świata" :)

| Odpowiedz
blokuj
D-W-R

Nas sędzia też nie raz krzywdził, tu nie chodzi o bronienie decyzji sędziego. Ale powiedz, ile godzin byś czekał na decyzję sędziego? Wstrzymujemy mecz, puszczamy filmik do sieci i czekamy jakie będą interpretacje? ;) Mecz był na żywo, więc i tak na trudną decyzję nakładała się jeszcze presja czasu. Jak pisałem, widać że Lampart ruszył pierwszy. Nie bronię decyzji sędziego, tylko rozumiem że błąd mógł wynikać z innych powodów niż celowe zaszkodzenie Motorowi czy "dogadanie" się ze Stalą. Na pewno popełnił błąd w 9 biegu, przerywając go. A reszta nie jest aż tak oczywista. Moim zdaniem, naprawdę starając się o obiektywizm i mając dużo sympatii do Motoru, sędzia nie wypaczył aż tak wyniku. W biegu 9 Zmarzlik już na drugim łuku wyprzedzał Miesiąca, Karczmarz już się zbliżał. Byłoby 5:1, w najlepszym układzie dla Motoru 4:2, czyli jak w powtórce. W 14 Thomsen już fruwał, Lampart by już go nie zatrzymał więc również byłoby 3:3. Wiem że to wróżenie, ale na podstawie konkretnych dyspozycji naszych i Waszych zawodników z tego dnia.

| Odpowiedz
blokuj
beejay

Ty napisałeś 5:1, 4:2, 3:3. A ja napiszę 1:5, 1:5, 1:5. Głupie? Oczywiście! Więc po co takie pisanie? Skoro nie był w stanie podjąć decyzji na podstawie powtórek to jakim prawem wykluczył Lamparta? Za ruszanie się? Za to nie ma wykluczeń tylko ostrzeżenia. Dlaczego ani Karczmarz, ani Thomsen nie otrzymali ostrzeżeń, a ewidentnie sie ruszali? Kończmy Panie Kolego, bo do niczego sensownego tu nie dojdziemy poza tym, że sędzia odwalał w tym meczu babole i tyle. Nie napiszę już nawet, że tylko w jedną stronę. Tyle chyba bo naprawdę, nie chce już mi się tego rozwlekać, nie ma to sensu. Powodzenia w kolejnych meczach, no offence :)

| Odpowiedz
blokuj
D-W-R

Dalej się upierasz, że w tym meczu Miesiąc był szybszy od Zmarzlika a Lampart od Thomsena? Ok, widzę że wiara w Twój Motor może wiele, szacun :) Nie obrażam się, Ty też się nie unoś. Właściwie to zgadzamy się co do sędziego, ale każdy z nas ma inne wersje alternatywne tego meczu ;) Lubię sobie tak dywagować, najlepiej z kibicem przeciwnej drużyny, byle na luzie i bez obrażania się nawzajem. Może kiedyś uda się na żywo na stadionie. Dalej trzymam kciuki za Motor, mam nadzieję że się utrzymacie. I ta nadziej nie jest bezpodstawna. Byle tylko nie kosztem Stali ;) Pozdro!

| Odpowiedz
blokuj
beejay

Spokojnie, nie upieram się :) Napisałem wyraźnie, że przypisywanie punktów po fakcie jest "Głupie" ale nie czytasz chyba całości. Kto by kogo objechał to wróżenie z fusów i to cały czas staram się przekazać. Daleki jestem od pisania o jakichkolwiek zmowach czy innych bzdurach. Obiektywnie należy przyznać, że błędy były i tyle :) Nie zmieni to przeszłości, sędzia miał ewidentnie bardzo zły dzień. Dobra, podywagujmy na luzie ale gość powinien odpocząć od sędziowania meczów bo przywalił 3 konkretne babole :)
1. Skradziony start Karczmarza w biegu 8 (widać w przekazie telewizyjnym doskonale).
2. Przerwanie biegu 9.
3. Wykluczenie Lamparta w biegu 14.
Co do ostatniego to słowo komentarza :) Zgodnie z duchem sportu, moim zdaniem, decyzja jak najbardziej słuszna. Pierwszy puścił sprzęgło. Nie kupuję tłumaczenia, że sprowokował innych. Obaj Gorzowianie patrzyli na zamki w przeciwnych kierunkach. Nie kupuję tłumaczenia, że sędzia nie mógł tego dostrzec na swoich powtórkach, czy to telewizyjnych czy z zapisu ciągłego. No ale to moje subiektywne odczucia, moje prawo :) Mamy ewidentnie problem z regulaminem, który nakazuje wykluczenie jednego zawodnika. W takiej sytuacji sędzia powinien albo móc puścić we 4 z ostrzeżeniami albo wykluczyć obu, zgodnie z regulaminem niestety nie może. Dodatkowo należały sie ostrzeżenia pozostałym dwóm zawodnikom, którzy ruszyli wcześniej, nie?
Weź teraz na warsztat tę sytuację w powiązaniu z pkt.1. Karczmarz z ostrzeżeniem, które powinien dostać za bieg 8. Dostaje drugie i? Nie jedzie w powtórce :) Dodatkowo nie wiadomo, jak by się zakończył wtedy bieg 8! To już tak zupełnie na marginesie abstrahując od wyniku ale było trochę "ciekawych" sytuacji na torze :) Pozdro :) P.S. Uciekam zaraz z roboty, a potem lecę potrenować więc odpiszę wieczorem :)

| Odpowiedz
blokuj
D-W-R

Cały mecz jest już na YT więc można na spokojnie jeszcze raz obejrzeć, ten lotny start Karczmarza nie jest tak doskonale widoczny. Raczej to był po prostu perfekcyjny start. Wykorzystałem najlepszą dostępną technologię w PGE EL, czyli szybko wciskałem spację robiąc obraz klatka po klatce :) Więc mam wątpliwość, tak samo jak z taśmą Miesiąca w 9 biegu. Ale jak napisałeś, już nie ma sensu tego roztrząsać bo zaraz będziemy analizować każdy bieg i ta dyskusja się nie skończy ;) Tak, były babole. Uważam że nie wypaczyły wyniku, Ty inaczej. Tego już się nie dowiemy, a niesmak zostaje, zresztą też wolałbym wygraną bez żadnych wątpliwości. Jakby nie było mecz w Waszym wykonaniu był bardzo dobry a w Czewie może być niespodzianka ;) Dopóki nie przeszkadza to Stali, to za każdym razem kibicuję Koziołkom. Dzięki za dyskusję, z normalnym kibicem to sama przyjemność ;)

| Odpowiedz
blokuj
luisso

Źle zinterpretowałeś pytanie ! Ale to twoja prywatną sprawa. Z resztą kolega Beejay wyjaśnił Ci wszystko na biegusiu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Zimny81

Ja nie mam problemu ze strawieniem tej porażki. Co więcej, uważam, ze sędzie co najwyżej przeszkodził nam w uzbieraniu 1-2 oczek więcej, ale zwycięzcy nie wypaczył. I nie mam problemu, żeby to przyznać. Stal wygrała zasłużenie, bo miała liderów, którzy pociągnęli ten mecz, kiedy trzeba było. U nas dodatkowo zupełnie nie potrzebne błędy dwóch braci. Ale tak jak Ciebie dziwi, rozżalenie kibiców z Lublina, tak mnie dziwi, bronienie z uporem maniaka decyzji Najwera przez kibiców z Gorzowa, choć właściwie cały żużlowy świat jest zgodny, ze bieg 9 był przerwany niesłusznie, a w 14 do wykluczenia był bardziej Karczmarz, a nie Lampart. Jeśli wymagamy obiektywizmu od kibiców jednej drużyny, to fajnie by było, jakbyśmy sami też byli obiektywni

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
głos z Rzeszowa 61

nie w tym rzecz . Przegrać ... na wyjeździe to nic strasznego ale po tak skandalicznym sędziowaniu to fatalna sprawa . Obstawiałem , że dobrym wynikiem bedzie zdobycie [ przez Lublin ] 35 pkt .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
andre

Będzie coś w rodzaju; sędzia się pospieszył, ale to nie był błąd bo prowadzący był już na przeciwległym łuku

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.