Wątek dotyczący artykułu

Ostafiński z Galewskim biorą się za łby: Sędzia skrzywdził Motor w Gorzowie. Czy w Get Well dostaną banany?

- Stal wygrała z Motorem, ale 68 procent kibiców uważa, że to stało się przez błędy sędziego. Strach pomyśleć, że w połowie meczu myślałem o szóstce dla Najwera - mówi Ostafiński. - W 14. biegu ewidentnie się pomylił - dodaje Galewski.

przeczytaj cały artykuł

SkuBsoN

Decyzja o przerwaniu biegu po upadku na pewno zła. Ale w biegu 14 nikt nie ma dowodu na to, że sędzia popełnił błąd. Durne zdjęcia, które krążą po internecie niczego nie wykazują. Ludzie którzy znają się trochę na fotografii wiedzą co to perspektywa. I tutaj trzeba wziąć pod uwagę to, że zawodnik na polu 1 jest dużo bliżej i jest taki a nie inny kąt. Najlepsza liga świata już dawno powinna mieć fotofinisz. Nie byłoby problemów ze stratami i na samej mecie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
-Stan-

Mnie się wydaje, że sędzia przerwał bieg gdy zawodnik leżał na torze. Sędzia nie przewidział tylko, że zawodnik mimo upadku dość szybko opuści tor co nie za często się zdarza.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Motor Lublin

W przypadku gdy zawodnik z drużyny upadającego jedzie na pierwszym miejscu istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że upadający będzie na tyle zmotywowany by opuścić tor i nie przerywać wyścigu. Sędzia powinien wziąć to pod uwagę uważam, że popełnił dość istotny błąd za bardzo śpiesząc się z przerwaniem biegu. Wyniku meczu raczej nie wypaczył, bo nawet zakładając, że Miesiąc by dowiózł 3pkt (w co wątpię) i gdyby Lampart w 14 wygrał, to zyskalibyśmy 2 pkt, mecz skończyłby się co najwyżej 47:43. Zwycięstwo przegraliśmy z chwilą gdy roztrwonili przewagę 6pkt.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
-Stan-

Nie szanowny Kolego. Sędzia odpowiada za bezpieczeństwo na torze i on decyduje kiedy ma przerwać bieg. Gdyby bieg przerwał zbyt późno i nastąpił "karambol" zarzucano by mu,że przerwał bieg zbyt późno. To jest wyłączna decyzja sędziego i nikt nie ma prawa jej podważać.

| Odpowiedz
blokuj
atom

oczywiście, że sędzia decyduje o zatrzymaniu wyścigu, wykluczeniu i w ogóle o wszystkim, co się dzieje w trakcie zawodów, teraz już nie ma takich przypadków, ale w przeszłości, mimo iż zawodnik nie zszedł z toru, wyścig był kontynuowany, a ci wszelkiej maści "znawcy" z Cegłą i Ostafem na czele nie powinni absolutnie podważać decyzji sędziego i napuszczać kiboli nawzajem na siebie, chyba, że ich zamiarem jest wywołanie awantur i bijatyk na meczach żużlowych. Decyzjami sędziów powinny zająć się osoby funkcyjne do tego powołane.

| Odpowiedz
blokuj

Akurat my możemy sobie na ten temat dywagować, bo nas regulacje spółki PGE EKSTRALIGA nas nie obejmują. Sędzie odpowiada też za to by wynik był sportowy, a jednak przerwanie biegu bez chwili przemyślenia czy zawodnik się podniesie, spowodowało, że np. Miesiąc stracił szansę na 3pkt.

Jeśli mamy patrzyć przez pryzmat twojego toku myślenia, to nie powinno być nawet w przepisach mowy, że bieg może nie być przerwany, tylko wraz z upadkiem automatyczne czerwone światełko.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.