Wątek dotyczący artykułu

Władze Cardiff City zajęły stanowisko ws. transferu Emiliano Sali. Klub nie zapłaci ani centa

Choć od tragicznej śmierci Emiliano Sali minęły trzy miesiące, to nadal nie jest uregulowana kwestia płatności transferu Argentyńczyka. Władze Cardiff City odmawiają przelania pieniędzy FC Nantes.

przeczytaj cały artykuł


Evo100k

I prawidłowo Cardiff robi. Za co ma płacić ? Za świętej pamięci zawodnika, który MIAŁ do nich przejść ale ostatecznie do transferu nie doszło ? Nantes łase na kasę nawet po takiej tragedii...Cardiff nie płacić, nie wasza wina, a do transferu nie doszło.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MaikelL

Dobrze się czujesz? Gość przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z Cardiff, a co za tym idzie transfer został przeprowadzony, a im się należy zapłata. Jak kupisz sobie wazon przez internet, otworzysz go i kot ci go zrzuci na podłogę to stwierdzasz, że chcesz zwrotu pieniędzy?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Evo100k

Gość podpisał kontrakt, ale nie został zarejestrowany jako piłkarz Cardiff. Nie zagrał w tej drużynie ani minuty i nawet nie odbył z nimi treningu. Za co klub ma płacić ? Za trumnę ? Jeżeli kupiłeś jakiś produkt i został on zniszczony bądź uszkodzony w drodze do Ciebie to Ty masz za to płacić ? Nie, zwrot kosztów lub wymiana...Z tym, że Cardfii miało na tyle szczęście, że nie zdążyli zapłacić za niego. Druga sprawa Sala poleciał do Anglii samolotem PRYWATNYM, nie opłaconym przez klub...więc Cardiff nie ponosi żadnych konsekwencji i Nantes nie należy się kasa za coś, czego kupujący nie otrzymał.

Ten wazon został stłuczony z twojej winy, Cardiff nie ponosi odpowiedzialności i za coś, czego ostatecznie nie otrzymali - też nie, dlatego kasa Nantes się nie należy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MaikelL

Co z tego, że nie został zarejestrowany? Formalnie jest ich piłkarzem. Leicester kupiło Adriena Silvę i nie zdążyło go zarejestrować, a wciąż był formalnie ich piłkarzem, bo miał PODPISANY KONTRAKT tak samo jak Sala podpisał kontrakt z Cardiff. Rejestracja to tylko uprawnienie do gry w danych rozgrywkach, nie wiem po co o tym piszesz.
.
Twoje porównanie jest błędne. Jeśli tak chcesz to porównać w taki sposób to proszę. Produkt został kupiony, dotarł, klient podpisał, że go odbiera i potem ten produkt się uszkodził i nie jest to wina po stronie ani kupującego ani dostawcy. No nie wiem, piorun w to uderzył czy ktoś to ukradł.
.
Nikt nie ponosi odpowiedzialności za to co się stało z Salą. Fakty są jednak takie, że umowa transferowa została podpisana, Sala formalnie się związał z Cardiff i Nantes należą się pieniądze.
.
Jakby Sala umarł dwa miesiące później to stwierdziłbyś, że Nantes nie powinno dostać reszty kasy, bo podpisał kontrakt na 3-4 lata, a grał tylko 2 miesiące?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Evo100k

1. Adrien Silva zdążył pograć dla Leicester i nie stała się taka sytuacja jak z Salą, który nie mógł nawet zagrać dla tej drużyny. Porównywać gościa, który żyje, do tego, który w momencie zmiany klubu odszedł z tego świata ? Serio ? I co z tego, że podpisali kontrakt ? Kontrakt podpisujesz kupując coś na media markt ale masz prawo do zwrotu jeżeli coś jest uszkodzone lub zniszczone. Towar nierozpakowany ale otrzymany możesz zwrócić. Co to za polemika. Kupiłeś i nie masz prawa do zwrotu. Co to ? Wólka Kosowska o 24 w nocy gdzie paragonów nie wydają i zwrotów ?

2. Produkt możesz kupić i zapłacić nawet przedpłatą, a go nawet w ręku nie mieć. Jeżeli produkt się uszkodził w drodze do klienta to należy mu się wymiana lub zwrot, bo zwyczajnie produktu nie otrzymał. Klienta nie interesuje to, co się stało z paczką, czy wybuchła bomba na autostradzie czy co...sprzedający ma obowiązek i godność wynagrodzić to kupującemu.

3.Gościu podpisanie kontraktu to nic innego jak zwykłe kupno dowolnej rzeczy. Samochodu, mikrofalówki, szafy, jeżeli zapłaciłeś/ lub jeszcze nie i podpisałeś papiery to musisz otrzymać ZAKUPIONY produkt. I masz prawo do jego wymiany jeżeli jest uszkodzony fabrycznie albo po prostu nie z twojej winy. Nantes nie ponosi odpowiedzialności, dlatego nie odpowiadają za to, ale jednocześnie Nantes nie może otrzymać pieniędzy za kogoś, kto zginął w trakcie zmiany klubu.

4. Nie, jest różnica między śmiercią Sali w momencie zmiany klubu, czyli tak jak dopiero towar zostaje zakupiony i wysyłany, a kupujący go nawet nie otrzymał mimo, że podpisał papiery i niby zapłacił, a towarem, który otrzymaliśmy i po 2 miesiącach POSIADANIA i UŻYTKOWANIA się zniszczył. Widzisz różnice teraz ? Towar kupiony oczywiście, ale nie otrzymany, a towar który otrzymałeś i go miałeś przez 2 miesiące...


Towar został kupiony, papiery podpisane, ale produkt nie dotarł !!!! Cardiff ma tylko szczęście, że nie zapłacili im przedpłatą bo pieniądze poszłyby w błoto. Ty byś zapłacił za coś czego nie otrzymałeś ? Bo piorun jeb.. w drodze ? Zwrot i tyle, ale jak człowieka można zwrócić...po prostu nie zapłacić. Nantes nie ma żadnych argumentów by otrzymać pieniądze od Cardiff.

Ponadto francuskie dziady daliby sobie spokój z tą kasą. Człowiek zginął, a tamci robią sensacje i walczą o kasę. Obie strony powinny wspólnie się połączyć wobec tragedii.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MaikelL

Ale ty wciąż mylisz pojęcia. To nie jest tak, że oni się zgodzili na transfer, Sala leciał do Cardiff podpisać kontrakt i nagle był ten wypadek przez co "towar" nie dotarł. Wtedy by nie podpisał kontraktu i nie byłoby transferu. Proste. Towar dotarł do kupującego, ale niestety po chwili uległ zniszczeniu.
.
Jak kupisz sobie psa, podpiszesz dokumenty, masz go i po dwóch-trzech dniach ktoś go potrąci autem to też nie zapłacisz za tego psa, bo żądasz zwrotu i odstąpienia od umowy?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
dree

O.O ale trzeba mieć nawalone we łbie żeby taki komentarz napisać. Porównywać człowieka do przedmiotów, szok. Czyli rozumiem, że Nantes miało obowiązek, nawet siłą dostarczyć Salę do Cardiff, przecież przy twoim porównaniu to piłkarz jest niewolnikiem należącym do klubów. Człowiek to człowiek i pomimo podpisanego kontraktu może robić co chce, nawet mógł sobie polecieć do domu, do Argentyny i nie czyniłoby to umowy transferowej nieważną, bo to już sprawa nowego klubu jak będą egzekwować od piłkarza stawiennictwo w klubie. Inna sprawa, że nawet nie na wszystkie produkty masz prawo zwrotu, a co dopiero w przypadku transferu człowieka. A i bym zapomniał, Sala był wcześniej w Cardiff, do Francji wrócił po swoje rzeczy, więc został "dostarczony" do nowego klubu, jak już chcesz tak uprzedmiotawiać człowieka

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

A kogo obchodzi,że go nie zarejestrowali . Podpisał kontrakt. A co dalej by robili z tym swoim nabytkiem to już brytoli sprawa. Mógłby sobie nawet przy rurce tańczyć. Co Nantes ma obchodzić ,czy tamci zarejestrowali,czy nie. Cwaniackie brytolskie złodzieje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.