Wątek dotyczący artykułu

PLK ugięła się. Stal zagra w play-off we własnej hali

Choć przed sezonem Radosław Piesiewicz zapowiadał, że Arged BM Slam Stal nie zagra w swojej hali w fazie play-off, ale ostatecznie ostrowianie będą mieli atut własnego parkietu w najważniejszej części rozgrywek. Liga postawiła jednak kilka warunków.

przeczytaj cały artykuł

Marian Gaszkowiak

To zat i kpina dwa w jednym . Czyli przy zielonym stoliku mozna zrobic wszystko . Skad jako kibic mam wiedziec czy np sezdziowanie jest uczciwe jak przed batalia finalowa zmienia sie zapis licencyjny . To jeszcze sport czy juz kabaret ???????

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hmm

ale musi cie piec tylna część ciała haha Czyli , gdyby wyrzuciliby Stal z rozgrywek , to sędziowania byłoby uczciwe !? GENIUSZ ! NORMALNIE GENIUSZ AHAH

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Marian Gaszkowiak

Widac masz problem ze zrozumieniem tego co napisalem . Wisi mi to bo nie jestem kibicem ani STALI ani ANWILU . Stal mogla grac np w Kliszu , chodzi tylko o przestrzeganie przeisow . No ale moze to dla ciebie zbyt powazne .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
hmm

haha ja mam problem !?
twoje słowa
" Skad jako kibic mam wiedziec czy np sezdziowanie jest uczciwe jak przed batalia finalowa zmienia sie zapis licencyjny"

Więc zapytam jeszcze raz , uważasz ,że GDYBY wyrzucili Stal , to by sędziowanie było sprawiedliwe !? Do tej pory w trakcie sezonu, decyzje sędziowskie były sprawiedliwe ?!
" przed batalia finalowa zmienia sie zapis licencyjny"
Jaki zapis licencyjny został zmieniony przed finałem !? OPOWIADAJ !

Wszystko to kwestia perspektywy . Jak na ziemi będzie narysowana 6 ( 9 ) to w zależności od której strony będziesz stał , będziesz widział albo 6 albo 9 .
Dla wielu tutaj zatroskanych , na rękę byłoby wyrzucenie Stali , bo rywal niewygodny .
Patrząc od strony władz koszykówki wyrzucać teraz taki zespół ?! Dlatego zmienili zdanie .
Jak napisałem wcześniej PERSPEKTYWA !

"chodzi tylko o przestrzeganie przeisow . No ale moze to dla ciebie zbyt powazne ."
Przepisów ?! haha

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Defibrylator

Przystąpili do sezonu pod warunkiem, że jeżeli dojdą do fazy play off to faza ta będzie rozgrywana w przepisowej hali i stal zgłosiła 3 opcje albo rozbudowa innej hali albo budowa nowej albo rozgrywanie play off w innej miejscowości w tym przypadku chyba w Kaliszu. I rozchodzi się o to, że mimo deklaracji zgłosiła wniosek o granie na sali gimnastycznej a władze plk się na to zgodziły robiąc inne drużyny i ich kibiców w bambuko (bo zapewne już przed sezonem to było zaplanowane). Jest to faworyzowanie i nadużywanie władzy zapewne w celu własnych korzyści i jest to zrobione w sposób perfidny i bezczelny. I jeżeli ktoś kreuje się na kogoś kto chce ratować koszykówkę i wprowadzić ją na poziom popularności sprzed kilkunastu lat a robi takie machlojki to nie powinien być prezesem PLK. Sprawą powinno się zająć CBA tak jak w przypadku występów Piesiewicza w PZPS.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
hmm

Jesteś właścicielem firmy i zatrudniasz pracowników po studiach, taki masz wymóg. Jest pracownik, który nie ma studiów ale ma wszelkie predyspozycje do pracy w twojej firmie. Masz z nim umowę ,że w ciągu roku musi pójść na studia . Niestety z jakiś przyczyn pracownik nie studiuje ale jako pracownik jest dobry. Co z nim robisz ?! Dajesz mu szansę na dalszą pracę , czy zwalniasz go bo nie do końca wywiązał się z umowy z Tobą ?

| Odpowiedz
blokuj
AJ10

Trafiłes w sedno z takim przykładem. Czyli jest duża międzynarodowa firma w Warszawie, i jest wymóg, by tam pracować trzeba być po studiach. Przyjeżdżają maturzyści z Włocwaka, Zielonej Góry, Torunia, Krosna, Szczecian itp i słysza: skończcie studia i wtedy przyjdźcie. No to poświęcają kilka lat życia, mnóstwo czasu i pieniędzy i studia kończą. I wracają do Warszawy a z nimi jakiś maturzysta z Ostrowa i też dostaje pracę. Co mają sobie myśleć? Że to rodzina prezesa? Albo że prezes wziął w łapę?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
hmm

ale ale kluby z wymienionych przez Ciebie miast , wszystkie grają w halach miasta . Żadna nie gra w swojej.. Tak więc jaka była ich inwestycja ?!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
AJ10

Po pierwsze. Nie ma wymogu kto jest właścicelem hali, więc to odpowiedź pozbawiona sensu. Po drugie inwestycja była taka, że trzeba było te hale wybudować. Miasto Ostrów nie wybudowało, więc nie może mieć drużyny w PLK. A to czy hala jest miejska czy nie, klub jest miejski czy nie nie ma w tej sprawie nic do rzeczy. A po trzecie To klub a nie miasto się na coś w tym sezonie umawiał a teraz po raz kolejny nie chce tego dotrzymać. Pewnie do października też nie zdążą i wtedy znowu będzie "umawianie się" po ostrowsku.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
hmm

no więc w co inwestowali "twoi studenci" ?! druga sprawa
"umawianie się" po ostrowsku" przecież władze kosza mogły się nie zgodzić !? Ale to za trudne dla ciebie

| Odpowiedz
blokuj
Gabriel G

Zwalniam go bo jesli nie dotrzymał tak ważnej umowy zawartej ze mna to nie mam gwarancji czy dotrzyma innych umów w przyszłości. To jest proste i oczywiste dla każdego poważnego pracodawcy. Ale wychodzi na to, że nie jest to proste i oczywiste dla władz PLK i na tym właśnie polega tragedia tej sytuacji. W cywilizowanym świecie wszelkie umowy zawarte między podmiotami, które sie szanują są respektowane i to jest warunek jakiejkolwiek współpracy. Powiem ci więcej. Gdyby włodarze Stali mieli klasę to skoro podpisali umowę o takiej a nie innej treści, stawiając w niej na szali sprawy, które obiecywali zrealizować to jesli nie udało sie im ich wylonać w terminie to nie powinni prosić o zmianę tej umowy, żeby nie stawiać swojego kontrahenta w niezręcznej sytuacji. Skoro warunkowo mi pomógł, skoro mi zaufał to minimalne chocby poczucie przyzwoitości powinno sprawić, że w podzięce za to nie będę go atakował nowymi prośbami tylko lojalnie trzymam się poprzenich ustaleń, które juz wtedy były dużą uprzejmością. Trudno - gram w Kaliszu. Być może osiągnę słabszy wynik sportowy ale zachowam wiarygodność, zachowam klasę, przedstawię sie jako rzetelny partner do każdych innych działań w przyszłości. Przecież - na Boga - to jest ekstraklasa a nie rozgrywki amatorskie w Borzykowicach Wielkich gmina Łękołody. Szanujmy się.

| Odpowiedz
blokuj
hmm

Widzisz , kolejny raz PERSPEKTYWA . Dobrze piszesz ALE Odwołując się do mojego przykładu, to jeśli pracownik jest dobry i może swoimi umiejętnościami przewyższać innych pracowników , to pracodawca z niego nie zrezygnuje ponieważ jest on dla niego wartościowy.NAWET jeśli nie dotrzymał słowa . Teraz może nie dotrzymał ale za chwile wywiąże się z umowy wcześniej zawartej. Pracodawca może się bać ,że wyrzuci wartościowego pracownika a na jego miejsce przyjdzie , ktoś kto będzie spełniał warunki ( studia) ale nie będzie tak wartościowy jak ten którego wyrzucił. Należy się zapytać władz koszykówki czym się sugerowali, godząc się na takie rozwiązanie . To oni rządzą i to była umowa między nimi a klubem z Ostrowa .

| Odpowiedz
blokuj
Gabriel G

Zadałeś pytanie czy jako pracodawca zwolniłbym takiego pracownika. Odpowiedziałem Ci, że tak i uzasadniłem dlaczego. A Ty teraz w swoim wywodzie usiłujesz mnie przekonać, że jednak istnieje inna perspektywa tego zagadnienia. Nieprawda. Nie istnieje. Zwróć uwagę na swoją własną wypowiedz, na którą Ci teraz odpowiadam i policz ile w niej słowa "MOŻE". A może jednak tak, a może jednak siak. Są to więc dywagacje a nie fakty. A każdy poważny pracodawca opiera swoje WSZELKIE umowy na faktach a nie na przypuszczeniach, by nie rzec, pobożnych zyczeniach. Jako strona umowy zakładam, że będzie ona nie tylko dotrzymana ale nie będzie podważana w żadnym punkcie i nie będzie zmieniana w okresie, którego ta umowa dotyczy. A umowa, o której tu dyskutujemy była precyzyjna - zawierała stan faktyczny w chwili jej podpisania, konkretny termin dokonania niezbędnych zmian i ROZWIĄZANIA jakie będą zastosowane gdyby zmiany nie nastąpiły we wskazanym terminie. Termin też jest precyzyjnie określony - play-off. Umowa nie grozi wywaleniem klubu z rozgrywek PLK jesli hala nie będzie gotowa. Umowa, w takim przypadku stwierdza, że play-off-y odbęda sie w innej, przystosowanej hali. Np. w Kaliszu. Zadziwia mnie, że wielu zwolenników Stali stawia tezę, że ktoś chce sie Stalówki pozbyć z rozgrywek, wywalić z ligi. Skąd taki pomysł? Ostrów ma prawo grać do końca i zdobyć nawet mistrza ale nie w tej szkolnej salce i Klub sie na to ZGODZIŁ. Moim zdaniem teza, że zmieniając tą decyzję nie zrobiono niczego złego ani szczególnego jest nie do obrony. Chcę też wyraznie powiedzieć, że ja naszą dyskusje uważam za dyskusję o ZASADACH a nie dyskusje o Stali Ostrów. To, jaki to klub, nie ma w ogóle znaczenia. Znaczenie ma to, że nie respektuje sie umów, które sie samemu tworzy i podpisuje. Nie respektuje ich klub zwracając sie PLK z prośbą o zmianę tuż przed metą i nie respektuje ich Zarząd Ligi godząc sie na tą zmianę. Sercem możesz być za swoim klubem. Rozumiem. Ale sentymenty i emocje nie mogą mieć wagi prawnej. Wszystko.

| Odpowiedz
blokuj
hmm

Ty byś zwolnił , ktoś inny nie, to jest właśnie PERSPEKTYWA . Władze ligi zadecydowały tak a nie inaczej i to ich wybór . Patrząc od strony umowy jaka była zawarta jest to nie fair ale patrząc od strony sportowej klub nie traci "atutu" swojej hali.
(choć patrząc na niektóre mecze , to chyba żaden atut) Jak napisałem wcześniej , decyzja władz ligi jest taka a nie inna i to oni mogą wypowiedzieć się o jej słuszności lub nie i dlaczego podjęli taką decyzję.

| Odpowiedz
blokuj
Sartre

Przeczytaj to co napisał ci Gabe. Jeśli potrzeba to przeczytaj to 2 albo 3 razy. Aż zrozumiesz. Lepiej nikt ci tego nie wyłoży. Moja wina bo nie mam cierpliwości, żeby ludziom takim jak ty tłumaczyć tak oczywiste sprawy w tak przystępny sposób jak to zrobił Gabe. Jeśli dalej nie rozumiesz , że tu chodzi o coś więcej niż twoja Stal Ostrów to o czym my mamy rozmawiać.

| Odpowiedz
blokuj
Sartre

Mój Boże - ty jesteś tak głupi, że nie istnieją słowa na opisanie twojej głupoty. A najgorsze jest to, że we własnych oczach uchodzisz za geniusza. To jest dopiero tragedia.
Niestety moderacja skasowała mój poprzedni post , w którym na określenie twojego poziomu inteligencji (nie wiem czy w twoim przypadku powinno się w ogóle używać tego słowa) użyłem terminu medycznego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
hmm

Sartre napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza
Otóż nie - nie będzie grała u siebie szczekaczu.

| Odpowiedz
blokuj
hmm

Sartre napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza
Otóż nie - nie będzie grała u siebie szczekaczu.

| Odpowiedz
blokuj
Sartre

Płyta ci się zacięła?
Tam gdzie inni się wstydzą ty zdajesz się być dumny. Gratuluję.
Ale nic to - karma wraca i mam nadzieję - naprawdę mam nadzieję, że zostaniecie ukarani za bezczelność i szwindle na oczach całej Polski.

| Odpowiedz
blokuj
hmm

Widzisz, robisz z siebie Ą Ę jaki to jesteś mądry i wykształcony YNTELIGENT a nie rozumiesz ! Tekstem który ci wklejam chciałeś mnie obrazić , bo przecież ty masz rację.. MIAŁEŚ ?! yyyyyyyy
NIE!! Mało tego , z tego tekstu można wywnioskować ,że jesteś pewny swojego... ALEEE

Kiedy nagle okazuje się ,że nie miałeś racji piszesz kolejna swoją FILOZOFIĘ
.........
"Sartre napisał/a komentarz do PLK ugięła się. Stal zagra w play-off we własnej hali

Naprawdę ktokolwiek jest zdziwiony?
Za pieniądze można kupić wszystko łącznie z dumą i zasadami."

Czyli najpierw jesteś pewny ,że Stal nie zagra w swojej hali by później napisać ,że nie jesteś zdziwiony tym co się stało..

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
hmm

haha znów kompromitacja ! Dobrze ci idzie Byłeś pewny ,że Stal nie zagra u siebie.. jednak gra!! Byłeś pewny ,że nie będą grali a później piszesz ,że nie jesteś zdziwiony ,że grają haha Widać masz problemy ze zrozumieniem tego co piszesz !
Kto jest "autorem" kodeksu karnego ?!
Władze kosza miały umowę ze Stalą i to jest ich decyzja ,że jednak zmienili zdanie. ALE to za trudne dla ciebie do zrozumienia

| Odpowiedz
blokuj
Sartre

Przeczytaj to co napisał ci Gabe. Albo i nie. I tak tego nie zrozumiesz.
Nie mam już cierpliwości do ciebie.
Chciałbym napisać co naprawdę myślę o takich jak ty ale nie mogę bo to chyba karalne.
Powiem tylko , że czytając twoją twórczość upewniam się , że eutanazja powinna być dozwolona i wiem również, że kiedy jutro włączę internet trafię znowu na ciebie lub tobie podobnych. Niestety.

| Odpowiedz
blokuj
hmm

"Aha i od razu mówię , że nie mam nic do Stali. Naprawdę. Tu chodzi o zasady. Albo są dla wszystkich równe albo nie."

"Ale nic to - karma wraca i mam nadzieję - naprawdę mam nadzieję, że zostaniecie ukarani za bezczelność i szwindle na oczach całej Polski."

komentarz chyba jest zbędny

| Odpowiedz
blokuj
Sartre

Ty naprawdę jesteś id.otą .
Nie - nie mam nic do Stali. Zwisa mi i powiewa.
Ale to nie Arka ani Anwil łamią zasady tylko Stal więc tak - wierzę w to ,że karma was dopadnie.
A jak już los was ukarze to dalej będę miał was w du.ie. Głęboko.

| Odpowiedz
blokuj
hmm

musisz udać się do lekarza "od głowy" haha Najwyraźniej masz problem z postrzeganiem rzeczywistości !!!

| Odpowiedz
blokuj
Sartre

Wiesz kto to był Samuel Langhorne Clemens? Pewnie nie. Facet powiedział kilka mądrych rzeczy. Jedna pasuje do ciebie jak ulał : "Nigdy nie dyskutuj z idio.ą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem."
Przyznaję , że nie wycofałem się w porę. Obcowanie z tobą wyczerpało mnie psychicznie. Czuję się mentalnie pokonany. Chyba nigdy tego jeszcze nie przyznałem więc gratuluję - w moim prywatnym rankingu zdobywasz miano arcyde.ila.

| Odpowiedz
blokuj
hmm

koniecznie udaj się do lekarza, bo masz psychozę ..

Nie dość ,że za wszelką cenę chcesz mnie przekonać ,że twoja jest tylko prawda, to jeszcze w miedzy czasie niektóre twoje wpisy same sobie zaprzeczają . Koniecznie chcesz ,żebym przeczytał kogoś wpis , piszesz raz drugi.... taki niby uczony filozof jesteś , robisz z siebie mędrca a wystarczy spojrzeć ,że na to co miałem sobie przeczytać dawno odpisałem zanim ty to polubiłeś i na siłę chciałeś ,żebym to przeczytał... Tak więc twoja mojsza prawdo, senseju, myszczu .... koniecznie udaj się do lekarza na badania

| Odpowiedz
blokuj
hmm

karma wraca !? haha chłopie , może się okazać ,że Stal odpadnie zaraz z Anwilem i na nic wasze płacze. No ale fakt , póki co osrani są co niektórzy i lepiej byłoby wywalić niewygodnego rywala..

| Odpowiedz
blokuj
Alibaba

Mój Boże - ty jesteś tak głupi, że nie istnieją słowa na opisanie twojej głupoty.

Ja takich nazywam rozwielitkami.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.