Wątek dotyczący artykułu

Orlen Wisła Płock kompletuje skład. Szwed i Chorwat kandydatami

Philip Stenmalm i Leon Susnja to potencjalne wzmocnienia Orlenu Wisły Płock. Obaj mają za sobą doświadczenie w Lidze Mistrzów.

przeczytaj cały artykuł

kuba859

niby wszystko fajnie, te dwa transfery by wzmocniły obronę Wisły. Tylko, że akurat koło wygląda w Płocku bardzo solidnie, Piechowski jest tam z przypadku, więc ściąganie 3 kołowego ma sens tylko, jeżeli ma on być podstawowym defensorem, szefem obrony.
Co do Szweda, no to cóż, wygląda to trochę tak, jakby miał być wielkim talentem, ale nie wypalił i jakiś powód tego być musi. No i rzucać dużo nie rzuca, a to w chwili obecnej jest największy problem Wisły. Bo jeżeli odejdzie Zdrahala to już będzie czarna dziura, jeżeli Zdrahala i Moya zostaną (co nie jest pewne w przypadku obu) to niby będzie 3 lewych rozgrywających, ale tylko jeden potrafiący grać w obronie i ten sam facet jest jedynym, dysponującym siłą rażenia z drugiej linii. W całym sezonie Zdrahala rzucił 47 bramek w 31 meczach, a Moya 58 bramek w 37 meczach. W obu przypadkach nie mają nawet 2 bramek na mecz. Do tego dojdzie zawodnik, który ma problem z barkiem i gra głównie w obronie. Lewa połówka wygląda na chwilę obecną bardzo słabo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mirosław Czaszkiewicz

Daj sobie spokój z Moya! Tyle błędów i strat, ile robi ten zawodnik.to junior zrobiłby mniej... Facet przyszedł, gra byle jak, bierze kasę i nie jest to żadne wzmocnienie Wisły!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kuba859

No też nie jest fanem Moya i podzielam opinię, jednak widać, że trenerowi pasuje. No i jeżeli Moya odejdzie, to Wisła zostanie ze Zdrahala i ktoś jeszcze. Jeżeli będzie to Zdrahala + Szwed z kontuzją barku, to będzie masakra, bo Wisła będzie praktycznie grała bez lewego rozegrania.

| Odpowiedz
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Szwed dwa dni temu zagrał w meczu ligi francuskiej więc nie wiem o jakiej kontuzji piszesz.
Morawski, Stevanović, Sulić, Żabić, Susnja, Mihić, Krajewski, Daszek, Góralski, Ruiz, Stenmalm, lewe rozegranie z zagranicy, Nacho, Mindegia, Toledo i Mlakar. Jak na możliwości finansowe i sposób zarządzania klubem wygląda to naprawdę nieźle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Wiślak zks

Czwartek mówił o dwóch lewych rozgrywających, więc oprócz Stenmalma chyba ktoś jeszcze. W takiej sytuacji pytanie co ze Zdrhalą, bo wydaje się, że może zabraknąć dla niego miejsca.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Jeśli mówią głośno o dwóch graczach na lewe rozegranie, to siłą rzeczy ktoś z duetu Zdrahala & Moya musi odejść. Aż dziw bierze, że stać nas na tych o których się spekuluje, a co dopiero trzymać na siłę zbędnego gracza z wysokim kontraktem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Wiślak zks

Widzę, że bardzo obawiasz się o Wisłę. Ostatnio pisałeś, że nie będzie centymetrów w obronie, a wychodzi na to, że będzie ich bardzo dużo.
Koło Wisły wygląda bardzo solidnie, ale wychodzi na to, że będzie wyglądać jeszcze lepiej. Piechowski pewnie odejdzie, bo jest najsłabszy. Byłoby trzech kołowych przy czym każdy z nich jest bardzo dobrym obrońcą. Tylko się cieszyć. Od przybytku głowa nie boli. Piszesz, że Stenmalm mało rzuca. W tym sezonie może i mało. Szkoda, że nie sprawdziłeś co było wcześniej. Wejdź na nafciarzy i tam dowiesz się więcej na jego temat. Dowiesz się ile zdobywał bramek np. w zeszłym sezonie. Zapoznaj się i dopiero oceniaj. Super zawodnik z wielkimi umiejętnościami.
Jeden reprezentant Chorwacji, drugi Szwecji. Pierwszy 25 lat, drugi 27. Czego chcieć więcej? Miód malina :) Pytanie, czy faktycznie te transfery dojdą do skutku. Gdyby się udało, to byłyby to bombowe transfery :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
kuba859

O widzę, że się dorobiłem fana, który śledzi moje wpisy. Miło mi. Szkoda, że nie zauważyłeś, że sytuacja się zmieniła, tak pisałem tak, pisałem tak w momencie w którym Wisła brała samych 190cm zawodników.
Co do Piechowskiego to jesteś w błędzie, zawodnik miał przed sezonem odejść, ale klub z Hiszpanii w ostatniej chwili rozwiązał z nim umowę. Więc jego w Płocku miało nie być. Piechowski w tym sezonie zagrał w 31 meczach i zdobył 29 bramek z czego całe 2 (słownie: DWIE) w LM. Dane są z oficjalnej strony klubu. Piechowski bardzo często znajdował się poza protokołem, przecież tam jest tylko 16 miejsc, branie 16 kołowych gdzie każdy ma grać po 20 minut w ataku? Trochę bez sensu, większość sezonu funkcjonowało koło z Zabiciem i Suliciem, trzeci kołowy jest zbędny w ataku. Natomiast na pewno przyda się w obronie, bo tutaj jego centymetry i kilogramy się przydadzą. Szczególnie, że z Wisły odejdzie 4 wysokich, rosłych zawodników (Piechowski, Obradowic, Gebala, Racotea). A na chwilę obecną w ich miejsce nikt nie przychodzi. Nawet jeżeli oba transfery okażą się prawdą, to i tak przy kontuzji któregokolwiek może dalej brakować centymetrów.
Wracając do Szweda, nie jestem przekonany co do jego przydatności w obronie, wedle oficjalnych statystyk ma 198 cm i 89 kg wagi (chociaż na stronie ligi francuskiej podają 200 cm i 102 kg wagi). Przy takim wzroście to jest bardzo lekki. Dla porównania Jurecki ma tyle samo wysokości, ale 110 kg wagi. Czy będzie w stanie siłować się z ciężkimi obrońcami? W tym sezonie jego drużyna nie grała w Europejskich pucharach, w barażach zdobył 2 bramki w 2 meczach. W jeszcze poprzednim sezonie zdobył w KIF 13 bramek w 8 meczach. Miał bardzo dobre sezony w Naturehouse, w LM zdobył kolejno 32 i 39 bramek na sezon. Nieźle, ale potem przeniósł się do KIF i zaliczył zjazd. W zeszłym sezonie średnia 1.33 bramki na mecz przy skuteczności 46%.
Oczywiście mam nadzieję, że zawodnik okaże się trafionym transferem, ale ciężko mówić o wielkiej bombie. Na pewno trzeba mu się bardzo bacznie przyglądać, jednak na chwilę obecną jest to ryzykowny transfer.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
kuba859

1,33 bramki na mecz w tym sezonie w lidze francuskiej. W sezonie 2017-2018 rzucił 13 bramek w pucharze EHF jako zawodnik KIF w 8 meczach. Zgodnie z oficjalnymi statystykami publikowanymi przez Europejską federację piłki ręcznej. Sorry, ale ja patrzę na oficjalne dane statystyczne podane przez EHF czy organizatora ligi Francuskiej, nie wiem co jest na nafciarzach, nie zaglądam tam, ale jeżeli mają inne dane niż oficjalne statystyki, to gratuluję, w końcu EHF na każdy mecz w ramach LM czy pucharu EHF wysyła jedna osobę odpowiedzialną tylko i wyłącznie za zbieranie danych statystycznych, więc rozumiem, że Nafciarze wysyłają po 2 osoby na każdy mecz i macie bardziej wiarygodne dane?

| Odpowiedz
blokuj
Wiślak zks

Widzę, że ktoś usuwa komentarze. Ciekawe dlaczego usunięto mój poprzedni? Czyżby Panu redaktorowi nie pasowało, bo wymieniłem tu nazwę konkurencyjnej strony z Płocka, na której znajdują się statystyki zawodnika?

Napiszę Ci raz jeszcze, choć widzę, że wybierasz sobie te statystyki, które najbardziej odpowiadają Tobie. W zeszłym sezonie dla drużyny duńskiej zdobył 130 bramek. Rozegrał 26 meczów, 5 bramek na mecz. Grał na dużych imprezach w reprezentacji Szwecji. Wypadł z niej ze względu na ogromną konkurenecję, jaka jest na tej pozycji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
kuba859

no to samo można powiedzieć o Twojej analizie danych, z tą różnicą, że ja wybieram najbardziej aktualne dane, a nie najwygodniejsze. Nie wiem jak grał w KIF. Wiem tylko, że jako gracz KIF nie dał sporo swojej drużynie w Europejskich pucharach, rzucił 13 bramek w 8 meczach w sezonie 2016-2017. Obecny sezon ma bardzo zły, rzucił 1.33 bramki na mecz ze skutecznością 46%. Swoją drogą, ma 27 lat, od 3 lat nie gra w LM. Ostatni sezon w LM rozegrał w Hiszpańskim klubie w sezonie 2015/2016. Potem na 3 lata przepadł. Dziwne jak na tak wielki talent z kosmicznymi statystykami

| Odpowiedz
blokuj
Wiślak zks

Podam Ci prosty przykład. Dean Bombac. Pewnie słyszałeś o takim zawodniku. Przychodził do Kielc, jako topowy zawodnik, ze znakomitymi statystykami. Co grał w Kielcach? Piach, piach i jeszcze raz piach. Teraz wrócił do Szegedu i znowu gra bardzo dobrze.
Jego statystyki z Kielc z ostatniego sezonu LM. 24 bramki w 16 meczach. Średnia? 0,66 na mecz! Sezon wcześniej w Kielcach. 23 bramki w 13 meczach. Średnia podobna.
A jak przychodził do Kielc? 101 bramek w 16 meczach. Średnia 6,3 na mecz.
To, że w tym sezonie Stenmalm rzuca mniej, nie znaczy, że jest słabym zawodnikiem. Są pewnie jakieś czynniki, które na to wpływają. Sezon wcześniej miał świetny. Teraz ma słabszy, ale wcześniej udowodnił, że potrafi grać na wysokim poziomie w tym również w reprezentacji. Jestem przekonany, że dla Wisły będzie dużym wzmocnieniem o ile do niej trafi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
kuba859

Jeżeli się bierzesz za analizę danych to zacznij od podstaw matematyki. 24/16 nie daje 0.66. Wziąłeś najlepszy sezon Bombacia dla porównania, no okej. To prawda, że w Kielcach obniżył loty, dlatego też nikt za nim za bardzo nie płakał. W drugim sezonie miał średnią (w LM) 1.5 bramki na mecz, dla porównania w tym sezonie w LM ma 2.35. Dean w swoim najlepszym sezonie grał od deski do deski, u nas miał Zormana, no i generalnie nie czuł się za dobrze. Zdarza się. Mimo wszystko, Dean przychodził do nas jako mega kozak ze średnią ponad 6 bramek na mecz w LM, do was przychodzi facet ze średnią 1.33 bramki na mecz. Widzisz różnicę? Nie chodzi mi o to, że Wisła ma zatrudniać topowe gwiazdy, ale podniecenie na wieść o jego transfer zapanowało niesamowite, a statystyki ma mocno średnie. Jeżeli będzie grał tak jak w Hiszpanii (czego mu z całego serca życzę) to będzie z niego kawał grajka i będzie sporym wzmocnieniem, ale jeżeli będzie grał tak jak w obecnym sezonie we Francji, to będzie to spore rozczarowanie, a tym większe, że Moya czy Zdrahala nie pociągną lewej połówki.

| Odpowiedz
blokuj
z Tumskiego Wzgórza

Cindrić wygrywał Vardarowi LM, a teraz każdy w Kielcach puściłby go wolno za bańkę lub półtorej. Cupara przychodził z ASOBAL z najlepszym % obron, a okazał się przeciętniakiem i to w słabej polskiej lidze. Tyle są warte rozważania na podstawie cyferek. Parkiet wszystko zweryfikuje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
kuba859

oczywiście, masz rację, parkiet wszystko zweryfikuje, jednak można popatrzeć na liczby.
Jeżeli chodzi o Cindricia, to tutaj problemem są kontuzję, bo gdyby zawodnik był zdrowy, to na pewno dałby więcej drużynie, a wtedy kibice by go tak chętnie nie oddawali, przez jego liczne urazy nie dał w tym sezonie klubowi nic i jeżeli można zarobić na nim 20-25% rocznego budżetu (już nie wspominając, że pensję pewnie też najniższą nie ma) to jest to super interes.
Co do Cupary, to on miał rewelacyjny sezon 2016/2017, kiedy był w klubie numerem jeden w bramce, odbił 240 rzutów, bronił z 34% skutecznością przez cały sezon. Wtedy z nim Kielce podpisały kontrakt. W sezonie 2017/2018 jego forma spadła, grał mniej (190 odbitych piłek, drugi bramkarz odbił 193), już nie był numerem 1, ale był na równi z drugim bramkarzem, skuteczność Cupary spadła do 32% (drugi bramkarz miał 33%). Tak, Cupara miał fenomenalny sezon 2016/2017, ale przed przyjściem do nas zaliczył spadek formy. Parkiet wszystko zweryfikuje, historia nie gra, statystyki nie grają. Jednak aktualne statystyki pozwalają ocenić w jakiej obecnie formie jest zawodnik.

| Odpowiedz
blokuj
Miasto mistrzów - Kielce

U Was grają gwiazdy 2 sortu na skalę światową, ja czekam na 1 zawodnika klasy światowej w Płocku więcej nie wymagam np Landin... ktoś właśnie taki. U nas Turek, Moryto, Karalek to nie są gwiazdy formatu światowego, ale mają szansę, a Ci co mają przyjść do Płocka może byli przez ekspertów typowani na takich graczy, ale już nimi nie będą.
U nas są ostre żyletki jak Wolff, Cindrić, Dujszebajew, Janc, niedługo będzie tam Tournat, Płock- 0, czekam tylko na jednego kozaka. Ostatnio głośno było o podstarzałej gwiezdzie Iliciu więc skoro on nie przyszedł to nikt typu Landin się nie pojawi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Wiślak zks

Widzisz kolego jesteś bardzo złośliwy, bo jakoś wyjątkowo nie lubię nazywania kogoś drugim sortem itp. Źle mi się to kojarzy, ale skoro użyłeś tego sformułowania, to niech Ci już będzie. Twój wybór. Masz do tego prawo. Ja nie wyzywam Waszego Turka, choć mógłbym to śmiało zrobić. Mógłbym go nazwać nawet nie drugim, nie trzecim, a czwartym ...., ale tego nie zrobię.
Jeszcze zobaczymy co będzie z Wolfa po przyjściu do Kielc. Marin przychodził jako kozak. Jak skończył w Kielcach? Ivić przychodził jako kozak. Pamiętam te jego obrony z Zagrzebia w stylu kung fu, a odchodzi jako przeciętniak. Jak będzie z Wolfem? To dopiero zobaczymy. Zobaczymy, czy to będzie żyletka. Dean też przychodził jako żyletka, a odchodził jako kozik na maślaki. Na Twoim miejscu nie byłbym takim optymistą. Zobaczymy kto będzie grał w obronie, po odejściu Kaczki, Jureckiego i pewnie Mamica. Zobaczymy, czas pokaże.
Szkoda mi czasu na zbędną dyskusję. Jakby nie było są święta. Życzę Wszystkim Wesołych Świąt.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Miasto mistrzów - Kielce

Ja się z tym zgodzę Turek to 3 liga obecnie, wyżej dam Moryto-2 liga i się tego nie wstydzę, bądż sort to określenie dobre. Tak zaczyna każdy zawodnik więc o obrażaniu mowy być nie może :)co do Bombaca to niby przychodził jako kozak, lecz po 2 miesiacach było widać, że nie rozumie filozofii trenera i tak pozostało. Ale już Janc, Dujszebajew to potwierdzili.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.