Wątek dotyczący artykułu

Tragedia na Howse Peak. Odnaleziono ciała trzech alpinistów

Smutne wieści dobiegły z Howse Peak. W wielkanocną niedzielę, 21 kwietnia, odnaleziono ciała Hansjoerga Auera, Davida Lamy i Jessa Roskelley’a. Wspinacze zaliczali się do światowej czołówki alpinizmu.

przeczytaj cały artykuł


S.Kuba

Niech nikt nie waży się fanzolić o "pokonywaniu siebie" i "realizacji pasji". Tzw. "alpiniści" - zwłaszcza z tzw. "czołówki" to z reguły ludzie mający problem ze sobą i funkcjonowaniem w realu. Często uzależnieni od adrenaliny, o bardzo wysokim poziomie egocentryzmu. A ich wędrówki to po prostu długotrwałe i kosztowne próby samobójcze. Powinni mieć sądowy zakaz zakładania rodzin. A wyprawy - na własny koszt z odpowiednio wycenioną polisą na wypadek poszukiwań, ratownictwa, transportu medycznego. leczenia i rehabilitacji. Albo bez polisy i bez ewentualnych poszukiwań. Szkoda mi ich rodzin - ich samych - ani kropelki: znalazł co szukał - krzyż na drogę. Podobnie oceniam spadochroniarzy, czyli ludzi, dobrowolnie skaczących z kawałkiem szmaty, ze sprawnego samolotu. Choć tu można sprawę uzasadnić choćby rozwojem środków ratownictwa lotniczego, czy urządzeń desantowych. Alpinizmu czy himalaizmu nie usprawiedliwia nic.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
S.Kuba

Poczytaj sobie ciut o tych "alpinistach" i "himalaistach", o ich życiu, o ich rodzinach. O tatusiu, co zapitalał fuchy na kominach i wysokosciowcach, zarabiając na "wyprawę", z dumą przynosił liny za 10 tys, gdy w domu brakowało na podstawowe rzeczy. O dziewczynie, która ojca widywała od czasu do czasu, a jak był, to zamiast pomóc w domu, czy pobawić się z dziećmi, "robił kondycję" biegając z plecakiem po klatce schodowej bloku. Na 18 urodziny dostała prezent w postaci informacji o śmierci taty w górach. To nie są normalni ludzie. Wszyscy mają coś ze spektrum autyzmu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
steffen

Ciekawe co i z jakiego spektrum wg ciebie mają ci których codziennie spotykam na polskich drogach - dla których znaki, zakazy wyprzedzania, ograniczenia prędkości, podwójne ciągłe … nie istnieją. A jest ich dużo więcej niż himalaistów, taterników a nawet alpinistów razem wziętych. Też zapewne mają rodziny itp. itd.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.