Wątek dotyczący artykułu

Lotto Ekstraklasa. Lechia - Legia: warszawska droga z piekła do nieba

Lechia Gdańsk prowadziła przez większość czasu 1:0 z Legią. Mistrzowie Polski potrafili jednak przezwyciężyć słabości i w drugiej połowie strzelili trzy gole na wagę zwycięstwa, a może i kolejnego tytułu dla stolicy.

przeczytaj cały artykuł

wojakhelski

Jak zwykle mecz został wypaczony przez Stefańskiego, dwa razy ręka w polu karnym. Jak można wygrać z kimś wspieranym przez sędziów. Ale DNO sędziowskie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Burn_heretics

w mojej ocenie, z wytycznych sędziego ->
Czy piłka była oczekiwana dla zawodnika? (nie)
czy ręce zawodnika są naturalnie ułożone (tak),
czy zawodnik był w stanie uniknąć kontaktu ręki z piłką (nie)
więc uważam że obie decyzje słuszne. Chętnie przeczytam na podstawie którego zapisu z przepisów uważa Pan że powinny być karne
Pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Kasyx

Jeśli piłkarz się kładzie chcąc zablokować piłkę lecąca do bramki, to musi brać pod uwagę, że ta trafi go w rękę..
Czyli nie można podpiąć tego pod "piłka nieoczekiwana"
Mit pierwszy obalony.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Burn_heretics

Nie zapominaj że piłka dotknęła najpierw ciała, potem dopiero rykoszetem trafiła w rękę, moim zdaniem nie jest to oczekiwana piłka. Taką wyobrażam sobie jako np. dośrodkowanie ze skrzydła, gdzie można przewidzieć gdzie piłka spadnie, i spada ona niefortunnie na rękę. Poza tym obalony czy nie, to na pewno nie jest żaden mit ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Kasyx

Panie drogi, pokaż mi przepis, który mówi, że w takim przypadku nie ma karnego (kiedy piłka dotyka najpierw ciała)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Burn_heretics

Chodzi mi cały czas o ten zapis o spodziewanej piłce, w momencie kiedy jest rykoszet to czasem nie sposób uniknąć zagrania ręką. Gdyby obrońca wykonał wślizg i doszło bezpośrednio do zagrania ręką - karny, w tym przypadku moim zdaniem był to przypadek i nie należało gwizdać (ręce były naturalnie ułożone, bo gdzie on miał je schować). Widziałem w życiu dużo bardziej naciągane karne, więc nawet gdyby były one odgwizdane, to sędzia by się z tej decyzji pewnie wybronił i nikt specjalnie nie protestował bo przepisy dają sporo pola do dyskusji i interpretacji

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Burn_heretics

Nie chodzi o doszukanie się niuansów, ale o bezmyślne obrażanie co kolejkę sędziów. Krytyka podparta argumentami jest zawsze cenna, bo sam czytając komentarze mogę się czegoś dowiedzieć, ale poziom dzisiejszy w większości to poziom rynsztoku. Zresztą tydzień temu podobna dyskusja była przy meczu Pogoni z Lechią. Sporo inwektyw, mało konkretów

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.