Wątek dotyczący artykułu

Dariusz Tuzimek: Szamani od przepisów ukradli nam futbol (felieton)

Po meczu na szczycie Ekstraklasy mówi się głównie o sędziowaniu i o tym, czy zespół arbitrów (wraz z tymi, którzy siedzą w wozie VAR) wypaczył wynik spotkania Lechia - Legia, czyli być może wypaczył kwestię najważniejszą: do kogo trafi tytuł MP.

przeczytaj cały artykuł


Remanent

W którą stronę idzie piłka nożna? W obecnych czasach doszło do tego że sędzia na boisku to po prostu palant z gwizdkiem! Można go zaatakować w pojedynkę i nawrzucać ewentualnie gestami wyrazić swoje zdanie, narażając się ewentualnie na kartkę za coś takiego. Ale często bywa że sędzia jest atakowany całym gniewnym stadem, i wtedy to już nawet można popychać go, drzeć się prosto w twarz opluwając go itd Często taki delikwent z gwizdkiem musi ratować się ucieczką bo chętnych do dyskusji jest za dużo na jego jedną osobę. Opędzając się niczym od much czy komarów wreszcie znajduje kawałek murawy gdzie przez słuchawkę dostaje wytyczne co ma robić, bo sam już nie wie cóż począć po wysłuchaniu ciepłych wiązanek.
Niebawem sędzia będzie biegał po boisku prywatnym ochroniarzem bo przecież piłkarzom można już tak dużo i pozwalają sobie na coraz więcej że tylko czekać na mordobicie i kopanie sędziego jak tylko czyimś zdaniem gwizdnie nie tak jak trzeba.
I nie chodzi już tutaj o tą konkretną sytuację, bo będzie się jeszcze o tym dyskutować miesiącami jak nie latami. Generalnie chcę zadać pytanie "kto to ten z gwizdkiem" potrzebny on? piłkarze rozwiną sami dyscyplinę i zaciągną trochę z hokeja i w spornych sytuacjach będą walczyć na pięści...dla niektórych nudnych spotkań z pożytkiem dla widza bo coś się będzie działo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
andre46

za popychanie sedziowe sa sami sobie winni. pchaja ta beznadziejna legie-- przychodzą puchary i oni nie maja czego szukac. co na to PZPN?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.