Wątek dotyczący artykułu

PGE Ekstraliga. Odważne słowa Bartosza Zmarzlika. Żałuje, że nie ma kar dla sędziów

- Szkoda, że nie ma żadnych kar dla sędziów - rzucił Bartosz Zmarzlik, komentując swoje wykluczenie w meczu Fogo Unii Leszno z truly.work Stalą Gorzów (51:39). Więcej mówić nie chciał, bojąc się zawieszenia.

przeczytaj cały artykuł

surge

Bartosz, jeśli chcesz być kiedyś MŚ to nie możesz się przewracać po takim kontakcie. Niech żużel będzie sportem dla facetów. Brawo sędzia!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|8)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
lukaszmi2

Pewnie, niech lepiej walczy do końca o utrzymanie się na motocyklu i wjedzie z impetem w bandę. Wtedy raczej MŚ nie zostanie ;)
I nie wiem czy kojarzysz Nickiego Pedersena, on to potrafił nie tylko upaść po drobnym kontakcie, ale jeszcze specjalnie na tylne koło się kłaść. 3 IMŚ :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
lukaszmi2

Nie zrozumiałeś co napisałem.
Napisałeś, że jak będzie tak upadał, to MŚ nie zostanie. Podałem Ci przykład z pewnością większego cwaniaka, który został 3 MŚ. Napisałem to, chcąć pokazać, że Twój wniosek nie odpowiada rzeczywistości.
Rozumiem też, że są różne opinie na temat tej sytuacji, ale do cwaniakowania Nickiego i tak jeszcze dużo brakuje.
A co ważne - kontakt przecież był. I pomijasz w ogóle możliwość, że być może wystarczająco mocno stracił równowagę. I że to było bezpieczniejsze wyjście niż ryzykowaniem z walką o utrzymanie się na motocyklu.
I to był mój drugi argument, że robiąc tak jakbyś chciał, i doprowadzi się do poważnej kontuzji, to MŚ też nie zostanie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
surge

Żeby nie było, lubię Bartosza i uwielbiam jego jazdę, ale naprawdę mam dość żużla, w którym zawodnicy przewracają się po tak delikatnym kontakcie. Uważam, że Bartosz miał jeszcze miejsce na tym szerokim torze, żeby się utrzymać na motocyklu. Pewnie by już nikogo nie dogonił, ale kto wie? Wychowałem się na żużlu lat 80 i wtedy to był sport kontaktowy. Obecnie bliżej mu do koszykówki w wydaniu europejskim.

| Odpowiedz
blokuj
surge

Lubię obu zawodników i uważam że są niezłymi żużlowymi cwaniakami, zwłaszcza Piter. Jak Pawlicki się kładł w GP to mnie krew zalewała. Ale wtedy nie pisałem, bo mnie tu nie było.

| Odpowiedz
blokuj
stalowy holender

a teatralnych popisow Maciusia , dzieki , ktorym zostal IMP nie ogladales ? od tamtego wystepu jego teatralna kariera nabiera tempa ...niestety wieksosc sedziow juz poznala sie na jego talentach i juz sie nie nabiera , szczegolnie ci w GP

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
stalowy holender

czasem mysle ze w tym kraju nie mozna inaczej ...tylko wedlug przyslowia "kiedy wejdziesz miedzy wrony musisz krakac jak i ony ". jak zauwazyles w sytuacjigdy Bartek jest potracajacym tez jest wykluczany wiec chcial sprobowac jak to dziala i wywrocil sie gdy zostal potracony ...niestety laska sedziow na pstrym koniu jezdzi

| Odpowiedz
blokuj
surge

Bo współczesny żużel poszedł w kierunku zakazu kontaktu, ale skoro nawet Cegielski powtarza jak mantrę, że atakując nie można drasnąć rywala to mamy co mamy. Tylko, że wielu zawodników tracąc pozycję potrafi się wyłożyć po minimalnym dotknięciu. Obecnie zawodnicy sporo trenują zimą pod kątem przygotowania akrobatycznego. Do tego mamy dmuchane bandy, więc zawodnikom łatwiej zaryzykować kontrolowany upadek. Dla mnie to już nie jest żużel, a balet.
Dlatego mam nadzieję, że sędziowie zaczną iść to samą drogą, co arbiter meczu w Lesznie i nie będą na ślepo zawsze wykluczać atakującego żużlowca, który kogoś minimalnie dotknął.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
stalowy holender

ha , to pobozne zyczenie ...dwoch bedzie robic tak reszta inaczej , dopoki lesne dziady beda ingerowac w rzeczy , o ktorych nie maja pojecia zuzel bedzie zmierzal w tym ciotowatym kierunku

| Odpowiedz
blokuj
stalowy holender

ja tez nie ogladalem , bo nie moge zniesc jak banda hipokrytow pierdzieli farmazony cenzurowane przez marynarkowych...i nikt tak naprwde nie ujawnia swojego prawdziwego pogladu na sprawe ...
...co do zakazu kontaktu ...wyobraz sobie teraz szczypiorniaka bez kontaktu ...w sportach walki krew leje sie strumieniami , goscie odnosza takie kontuzje ze zuzel przy tym to bierki i nikt nikt tego nie smie zmienic ...a tutaj? rozumiem daleko posuniete srodki bezpieczenstwa i ochrony zawodnikow ale nie pozbawiajmy orla skrzydel bo bedzie zwykla kura ...ten sport to metanol i adrenalina a nie szkolka niedzielna

| Odpowiedz
blokuj
lukaszmi2

Zdecydowanie zgadzam się z Tobą w temacie w jaką stronę poszedł żużel i czuję ten ból. I mam na myśli nie tylko mniej kontaktowej jazdy, ale też sposób przygotowania torów, trudniejsze do opanowania motocykle itd. Niestety to wszystko się łączy i ciężko teraz to odkręcić.. pomijając czy ktoś chce.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Artt

Slyszaleś co mówił Bartek i Emil???w studio po biegu???Nie chodziło o miejsce ale o utratę równowagi jak mu nogę podcial . Nikt do nikogo pretensji nie miał a Emil przyznał ,że kontakt był.Delikatna jest twa wiedza o zuzlu....obejrzyj powtorki bez uprzedzen....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|1)
blokuj
Artt

A gdzie to napisalem???Nie był a Bartek bardzo dobrze zrobil upadajac w sposob kontrolowany tracac rownowage ..wiem ,ze wielu chcialoby aby ratujac sie przed upadkiem wpadl w bande albo rywala .....

| Odpowiedz
blokuj
stalowy holender

no to jesli WSZYSCY , ktorzy tak upadaja nie beda mistrzami swiata ...to Nikus nie powinien miec trzech majstrow , Janowski nie ma szans i Piter Pawlicki takze

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.