Wątek dotyczący artykułu

EBL. Niespodzianka w Zielonej Górze! MKS Dąbrowa Górnicza doprowadził do remisu!

MKS Dąbrowa Górnicza pokonał Stelmet Zielona Góra 97:89 i wyrównał stan rywalizacji w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi.

przeczytaj cały artykuł

qqryq

Zanim przejdę do drużyny Zastalu krótkie słowo o semciach. WTF?!?!?! Co to @#$%^ było? Pal licho niewyjście za linię Gabea, ale unsport dla Q? I to po obejrzeniu powtórek? Na co dzień trenuje Krav-Magę i wiem, żo po lekkim złokciowaniu nie ma szansy na pozostanie w grze. To Kobel powinien za flopa dostać unsporta. O offensie Q przy wyprowadzaniu piłki nie ma co dyskutować. Za takiego flopa nie miało prawa być faulu.

Ale to nie to zdecydowało o wyniku. O wyniku zdecydowało coś, co miało miejsce kilka miesięcy temu - zatrudnienie amatora na trenera.

Tak więc przejdźmy do Zastalu. Dziś wyraźnie było widać, że Jowo wqr$%ł się po czwartkowym meczu i tym razem rycynę zaaplikował przed meczem a nie w jego połowie. Chyba tylko Q jej nie przyjął, bo zagrał dobre zawody. Zero pomysłu, zero reakcji na pomysły rywala. Trzeci sezon z rzędu gramy bez trenera i to nie może się udać. Szczególnie z takimi graczami.
Co gorsza, Jovo rotację zawężył do ośmiu zawodników (Gabe gra bo czasem musi, ale tak mało, że trudno do rotacji go wliczać). Wydawało się, że właśnie rotacja to siła Zastalu, ale obecnie nie mamy szans w serii bo zmęczenie nas zabije.
Dalej nie wiem, co jest nie tak z Michaelem, że nie dostaje szans na grę. Aż tak przytłacza Niebronicia? A propos niebronicia, to jest to jakieś całkowite zaprzeczenie bałkańskiej szkoły kosza. Takiego miękkiego cipka ciężko wyszukać na tej wysokości geograficznej. Coś niesamowitego.
To co napiszę teraz niejednego pewnie wpieni (sam na siebie jestem zły) ale liczę na to, że MKS wygra z nami jeszcze dwa razy a to spowoduje, że JJ zrobi zapowiadaną rok temu rewolucję, począwszy od zatrudnienia trenera a skończywszy na wywaleniu opasłych wieprzków. Sorry, ale z tej ekipy do gry na poziomie PO nadają się Q, Jarek (on nie odpuszcza), Zamoj, od biedy Sokół, ale nie za gwiazdorską kasę. Reszta powinna pożegnać się z drużyną po tym sezonie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
dygresja

1. Kuba Kobel, od kiedy pamiętam, gra w koszykówkę i nie trenuje Krav -Magi. Po celowym uderzeniu łokciem przez Hosleya z całą pewnością nie flopował - jest na to zbyt inteligentny :).
2. Strasznie mnie martwi postawa sędziów, którzy nie odgwizdali kilku przewinień niesportowych, nie kwapiąc się nawet do sprawdzenia, czy one takie były. Świadczy to, w najlepszym przypadku, o ich złej woli.
3. Kiedyś był taki dowcip o żonie pytającej męża, gdzie są pieniądze. On odpowiadał, że w workach.
- Jakich workach?- pytała żona.
- Pod oczami.
Nie chciałabym być w skórze tych, którzy przyjdą po, jak to Pan pisze, "opasłych wieprzkach" i ich wyrokach z BAT-u.
Ale do wielbicieli JJ to nie dociera.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
qqryq

Ad. 2 - Strasznie mnie irytują unsporty przy kontrach, bo często są gwizdane, gdy nie ma przewagi ataku a obrońca atakuje piłkę. Dziś może jeden nieodgwizdany sie do tego nadawał. Jak skonfrontuje się to z gwizdnięciem nieprzekroczenia linii przez Gabe-a, mega blokiem Zamoja, oczywiście gwizdniętym jako faul, offensie Q i tym nieszczęsnym muśnięciu łokciem Krbela, to lekko się przesuwa wskazówka na inną stronę. Niemniej nie winię semcuf za wynik - zespół celujący w majstra powinien sobie i tak poradzić.
Ad. 1 - porównaj sobie kolego zachowanie Chylińskiego, który przy każdym przenoszeniu piłki celuje łokciem w twarz rywala z sytuacją gdy Q trzyma ręce w górze, robiąc dalszy ruch w kierunku ich całkowitego wyprostowania. Jeśli to jest celowe uderzenie łokciem, to... no właśnie. Co do tego, że Korbel nie trenuje Kravki, to nie wiem co to za argument. Ja nie pisałem, że gdyby trenował to by się inaczej zachował a to, że wiem, że cios łokciem jest bardzo "nieprzyjemny" i raczej schodzi się po nim oszołomionym z parkietu a nie hasa jak gdyby nigdy nic. Gość został otarty a nie uderzony i za flopa powinien dostać technika.
Ad. 3 - wyroki BAT urosły już do rangi legend i mniej więcej na ich poziomie się plasują. Większość z nich była co najmniej zaskakująca i nie tyle wskazywała na niewypłacalność klubu, co pewien brak doświadczenia czy wręcz cwaniactwa. Nie wydaje mi się zresztą, że takie złotówy, jak Koszar, czy Zamoj siedziałyby w klubie, który nie jest wypłacalny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
L

ad 2 - w każdym spotkaniu nie odgwizdują sporo takich a czepianie się , że tu ich zabrakło to takie, trochę śmieszne :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
dygresja

Aha :), zwłaszcza w sytuacji, gdy po "normalnych" faulach, które wg obowiązujących przepisów "normalnymi" nie były, w nerwowej końcówce piłka trafiała w ręce zawodników Stelmetu. Ja nawet mogłabym się roześmiać: nie wiem jednak, czy to byłoby śmieszne dla zawodników Dąbrowy, gdyby naprawdę walczyli o medal...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
L

Tak to jest, jak się patrzy tylko na 1 stronę medalu, ja uważam, że takich sytuacji jest od groma. Tylko niektórzy mają jakiś ból czegoś z tego powodu ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
dygresja

Jeśli boli, proszę od razu do lekarza!
Na prewencję za późno, ale może uda się uniknąć groźniejszych powikłań ;)...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
L

Radzę Ci obejrzeć wszystkie mecze i zobaczyć, ile fauli powinno być "niesportowymi" bazując na tym, co gadają "spece" w TV. Odpowiem - na pęczki. Tylko trzeba umieć otworzyć łoczka a nie mieć klapki.

| Odpowiedz
blokuj
Defibrylator

Złapanie w pół lub uderzenie zawodnika atakującego biegnącego do kontry, który już minął obrońcę zawsze jest faulem niesportowym a tu w ciągu 2 ostatnich minut nie został gwizdnięty kilkukrotnie. To jak bardzo sędziowie usiłowali pomóc ZG w ostatnich 2 minutach widzieli wszyscy dlatego jeszcze raz gratulację dla MKS-u za wytrzymanie presji. Uważam, że tu spokojnie mogło być +15 dla DG.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
L

Nie zawsze. Z tego co oni gadali to "od tego sezonu" wcześniej tyczyło się to do ostatniego zawodnika broniącego czytaj, kogoś, kto szedł sam na sam na kosz. To teraz radzę obejrzeć ile fauli od "tylca" jest gwizdanych w meczu (nie tylko tym) i każdy taki powinien wg tego być niesportowy.

| Odpowiedz
blokuj
Defibrylator

Takich fauli jest bardzo dużo gwizdanych i podkreślam to się nie tyczy przypadku gdy obrońca jest przed i zrobi atak na piłkę tylko gdy obrońca zostanie minięty i nie ma już możliwości kontaktu z piłką i łapie za rękę odpycha lub łapie zawodnika w pół tak jak to miało miejsce dzisiaj kilkukrotnie w końcówce meczu.

| Odpowiedz
blokuj
L

Dlatego przeczytaj definicje. Faul niesportowy, bo został minięty przez 1 obrońcę? Gooby please, to by tych fauli niesportowych powinno być gwizdanych od liku. A może nie zostały gwizdane, bo tam w ogóle cyrk był, bo Zastalowcy chcieli szybko faulować, a sędzia faulu nie gwizdał, o tym też na myśl nie przyszło? :D Widać było to dobrze w końcówce, że 3 z ZG fauluje szybko kolesia (tj próbują faulować) ale sędzia nie gwiżdże by gra się dalej toczyła. Zapomniałeś trochę o obiektywizmie, pozdro.

| Odpowiedz
blokuj
Defibrylator

Sam potwierdzasz, że to były faule niesportowe tylko po prostu uważasz, że ten przepis jest głupi co nie zmienia faktu, że gwizdki w końcówce meczu były absolutnie na korzyść ZG. Żeby była jasność mówię o sytuacjach, w których zawodnik z MKS-u biegł do kontry i był łapany w pół od tyłu.

| Odpowiedz
blokuj
L

Nigdzie tak nie potwierdzam, sam się nakręcasz - ja piszę, że jeśli każdy taki faul (od tyłu lub boku) miałby być niesportowym, to ich byłoby setki. A te faule "niesportowe" o którym bredzą te pseudoeskperty miały miejsce, jak normalne faule nie zostały gwizdane. Obejrzyj sobie o czym mówię, albo jak znajdę powtórki to Ci wkleję i rozpiszę bo chyba będzie to potrzebne :D

| Odpowiedz
blokuj
Defibrylator

Stary nawet nie jesteście w naszym drzewku więc mi to naprawdę wisi i powiewa po prostu piszę jak to odebrałem po chwili odebrali to tak samo komentatorzy znajomi również i na tym forum widzę, że też tak to ludzie odbierali więc nie wmawiaj mi, że się nakręcam i nie jestem obiektywny bo jestem bardzo obiektywny. Ludzie w tym ja widzą, że sędziowie zrobili dużo w ciągu ostatnich 2 minut aby ZG ten mecz wyciągnęło ale w sumie nie musimy się w tej kwestii zgadzać.

| Odpowiedz
blokuj
L

Nie no, jesteś obiektywny, bo sugerujesz się tym, co gadają najwięksi komentatorzy którzy mają bul dvpy na temat Stelmetu czytaj Jankowski i Romański :D Soo obiektiv

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
Defibrylator

Dobra nie chce mi się kontynuować bo przekręcasz moje wypowiedzi po za tym jesteś uparty jak nie powiem kto. Tysiące ludzi się myli a ty masz rację. Miłego wieczoru spadam na NBA.

| Odpowiedz
blokuj
L

Tysiące czyli kto? Trolle ze Zgorzelca, bo mają problem z tym, że 3 razy dostali łupnia od Zastalu plus Jankowski, którego nie wiem, czy pogonili a może mu nie zapłacili (bo kto go tam wie). Przedstaw jakieś dowody, bo ja Ci mam zamiar przedstawić, wklejam też opisy dotyczące faulu niesportowego, a Twój jedyny argument to "bo tak mówili Jankowski i Romański" Gratuluję :)

| Odpowiedz
blokuj
Defibrylator

Ile razy mam Ci powtórzyć, że po moim i znajomych zaskoczeniu podczas oglądania meczu usłyszeliśmy to również od komentatorów czyli no pierwsi to zauważyliśmy po czym to samo powiedzieli komentatorzy nie wiem jak mam ci to wytłumaczyć, że komentatorzy tak jakby potwierdzili nasze zdziwienie i widzę, że na forum też ludzie to zauważyli a ty mi wmawiasz, że ja się sugeruję komentatorami o co Ci chodzi chłopie? :)

| Odpowiedz
blokuj
L

Widać, hejtersi jesteście :D Bo Twoje zdziwienie, nie jest poparte niczym (jakiś przepis, czy coś?)

| Odpowiedz
blokuj
L

No z glowa to Ty masz bo nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Radze przeczytac to minimum 5 razy a jak to nie pomoze to Ci to rozrysuje :) (choc i to moze nie pomoc dla ludzia o takim IQ)

| Odpowiedz
blokuj
L

Faul niesportowy (flagrant foul[1]) – niedozwolony kontakt z przeciwnikiem w koszykówce, cięższy od zwykłego faulu.

Sędziowie odgwizdując taki faul, powinni się kierować poniższymi wytycznymi. Faulem jest niesportowy, jeżeli:

zawodnik nie stara się zagrać piłką i następuje kontakt
w zamierzeniu zdobycia piłki zawodnik powoduje nadmierny kontakt (ciężki faul)
obrońca w celu powstrzymania szybkiego ataku powoduje kontakt z zawodnikiem ataku z tyłu lub z boku, a na drodze pomiędzy tym zawodnikiem a atakowanym koszem nie ma żadnego zawodnika obrony.

No to jeśli tak ma być, to fauli "z boku" jest jeszcze więcej, hehe. Gdzie jest tych 20 nieuznanych niesportowych fauli?

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.