Wątek dotyczący artykułu

PGE Ekstraliga: nowe informacje ws. zdrowia Jasona Doyle'a. Australijczyk nie ma powodów do zadowolenia

Kiepskie wieści dotarły z toruńskiego szpitala, w którym po wypadku w meczu PGE Ekstraligi znalazł się Jason Doyle. Zawodnik Get Well Toruń ma złamane żebro i spędzi noc w szpitalnym łóżku.

przeczytaj cały artykuł

SpartyFan

No cóż, z tego widzę Zagar celowo poszerzył wyjście z łuku i Doyle się nie zmieścił. Nieładnie. Szkoda chłopaka, bo już miał tyle kontuzji...
.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
fancio34

Ludzie dajmy spokój co my zaczynamy robić z tego sportu . Kiedyś takie wywózki to była norma zresztą dziś też tak się jeździ . Podejrzewam że Doyle zrobiłby to samo co Zagar. Zagar wygrał start i dyktuje warunki jazdy chciał dojechać do najszybszej ścieżki widział Doyla ale nie widział Gruchalskiego który się szczepił z Doylem . Normalnie by Doyle zamknął gaz i tyle . Holder kopie w Zagara tego się nie widzi . Żużel jest sportem kontaktowym , czasem jeździ się tu na żyletki ale całe sedno tkwi w umiejętności blokowania , odprowadzania pod bandę itd . Dziś w derbach też Bartek hamował Patryka by dać szansę Kasprzakowi ale tak się jeździ i nikt nie ma pretensji . Ja pamiętam lata 8o to Huszcza jak z Jaworkiem podjeźdzali do taśmy to najpierw podjeżdżali do siebie i sie umawiali jak rozegrać pierwszy łuk i jeden wywoził pod płot a wtedy drugi przegrywał nieco start ścinał do małej i tak się robiło 5:1 . Ja uważam że Zagar pojechał twardo ale tak się jeździ na żużlu .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
SpartyFan

Zagar nie zamknął drogi, ale wywiózł chłopaka w bandę. Jak bandyta. Jeśli dla Ciebie to jest O.K. no to nie wiem co powiedzieć. Obejrzyj sobie na spokojnie powtórki i powiedz co mógł zrobić Doyle w tej sytuacji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Partia

O czym Ty piszesz, ty to w ogóle oglądałeś?
Żagar wywiózł Doyla dokładnie tak samo jak by to zrobił Doyle jak i 90% czołowych zawodników.
Australijczyka poskładał junior Czewy biorący go w kanapkę.
To że Toruńscy komentarzy z nic+ hejtują każdego kto skrzywdzi wielki Apator dzieje się nie od dziś. Ale nie dajmy się ogłupiać...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (11|2)
blokuj
Adam Kadmon

Wywiózł? Jeśli nie widziałeś kontaktu motoru Zagara z nogą Doyl'a to polecam ci jutro jak najszybszą wizytę u okulisty, zaraz po szkole, chyba, że macie jakiegoś w gimbazie, to biegnij jeszcze przed lekcjami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Partia

Oczywiście że kontakt był bo Doyli nie miał mniejsca. Musiał kłaść się na Żagara bo po prawej miał już Gruchalskiego. Zwykły peszek jakich wiele już widziałem na 1 wirażu...
I żeby było jasne mam gdzieś jak Toruń tak Czewę. Nie lubię tak samo baradzo Doyla i Żagara - obaj to buraki. Ale mimo wszystko Doylowi współczuję i życzę powrotu do zdrowia.
A co do okulisty to raczej tobie polecam, bo Ci patrzałki piernikami zarosły.
Dobranoc;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|2)
blokuj
TomGKM

Dokładnie. Wreszcie ktoś napisał prawdę. Najpierw stronniczy komentatorzy powiedzą co im pasuje, a potem całe masy powtarzają to za nimi.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
SpartyFan

Było widać jak Maciek pobiegł do Krzyśka pomimo bólu, bo wiedział, że w niego wjechał. Sezon jest zwariowany i tylko Unia goli wszystko równo. Oby już wszyscy jechali bez kontuzji!
Pozdrawiam!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Blaszka Torun

...przyznam sie bez bicia, ze uwazam, iz Magic zasluzyl na kartke. Jednak faktycznie jego zachowanie do Zagara, to niebo a ziemia. Za to szacunek Mackowi sie nalezy. Podkreslam jednak, ze nieumyslne brutalne faule, w kazdej dyscyplinie sa pietnowane. To jest wlasnie ryzyko oceny ataku/obrony. Zuzel sam w sobie jest niebezpieczny i to wiemy. Tylko, ze jakos nie widze, zeby sedziowie starali sie zminimalizowac ryzyko utraty zdrowia! Zajmuja sie nawierzchnia, bandami i ok, ale czym sie rozni nieregulaminowa nawierzchnia od nieregulaminowego ataku? Inaczej sie traci zdrowie, czy jak? :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
SpartyFan

Nie mam wiary w sędziów :) To zawodnicy muszą uważać i się szanować, by nie przeginać.
Dla jasności: wiele zachowań Maćka mi się nie podoba.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Only Retro Speedway

Kartki to dosyć nowy wynalazek i dużo zależy od interpretacji. Okoliczności łagodzące dla Maćka widzę 3: po pierwsze nie chciał faulować, po drugie geometria tory w Gru i po trzecie związana z nią jazda Buczka który tak jakby "wracał do kredy" oczywiście pewnie prowadząc. Okoliczność obciążająca wrocławianina to fakt że nie był to ani czas ani miejsce na wyprzedzenie Krzyśka więc nie za bardzo wiem co Maciek chciał tam pojechać. Krzysiek go trochę "zachęcił" ale to nie było do odbicia na tym łuku na tym obiekcie.

| Odpowiedz
blokuj
fabioGKM

No to jest fakt. Po tym jak totalnie dał ciała na torze potrafił się zachować odpowiednio pokazując wszystkim kto był winny i kto czuje się winny za ten karambol. Prawda jest taka, że dziś w Grudziądzu powoli już wszyscy zapominają o tym zdarzeniu bo Krzysiek jako, tako z tego wyszedł, choć nie bez szwanku. Gdyby było inaczej to też byłoby mniej miło bo kurtuazje Janowskiego nic by nie dały wobec kolejnego gipsu w drużynie.
Dziś w Toruniu jest taka sytuacja.
Zagar pojechał z premedytacją i nawet za to nie przeprosił, a skończyło się znacznie gorzej dla Doyle'a.
Ja mam tylko jedno do Janowskiego, a mianowicie prośbę czy może radę, żeby mniej gadał o niebezpiecznej jeździe swoich rywali, a skupił się na tym aby samemu nie powielać ich błędów i zachowań bo za dużo tego było w jego ustach w stosunku do znacznie bardziej utytułowanych zawodników, którym póki co może tylko czyścić kevlary.
Pycha to zguba.

| Odpowiedz
blokuj
Only Retro Speedway

O ile Maciek rzeczywiście wjechał w Krzyśka, to w przypadku Doyla do dech było jeszcze mnóstwo miejsca, podejrzewam że tyle ile w Bydgoszczy między bandą a trybuną, więc Zagar nie mógł nikogo tam władować a co dopiero z premedytacją.
Rozprowadził Doyla na pewno świadomie, to już Australijczyka sprawa jak sobie poradził. Właściwie tutaj tylko Gruchalski pechowo dla siebie z braku miejsca powinien pójść w dmuchawce, Jason powinien się już zmieścić ale nie bardzo chciał się odsuwać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
fancio34

I co to jest za stwierdzenie pojechał celowo ? każdy jak robi jakiś krok robi celowo .Celem Zagara było wywiezienie Doyla i złapanie szybkiej ścieżki . Wygrał start był z przodu i miał do tego prawo . Gdzie jest przepis że zawodnik ma się składać przy krawężniku itd . Cały tor jest do walki i tyle .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
Majkelson

Owszem widział gdzie jest Doyle, ale nie wpakował go w bandę. Wygrał start i miał prawo wywozić Doyle-a. Tor w Toruniu jest szeroki... wiadome było, że Jason pojechałby za koło Zagara, napędziłby się i strzelił go na wejściu w drugi łuk albo od razu na prostej. Moim zdaniem Matej miał prawo poszerzać tor jazdy. Widział Doyle-a ale nie widział Gruchalskiego, który się we wszystko wmieszał i zamiast po przegranym starcie wynieść się na szeroką i na przykład ściąć do wewnętrznej... on kurczowo trzymał się Australijczyka. Efektem czego wypychany Doyle uderzył w Gruchalskiego. I myślę, że kontakt z juniorem Włókniarza bardziej wybił z równowagi Jasona... niż wypychanie przez Zagara.
Inna sprawa, że w wypowiedzi po biegu Matej mógł przynajmniej życzyć Doyle-owi zdrowia czy coś, a nie kompletnie to olać, przez co wydawać się mogło, że kompletnie go to nie obchodzi. W sumie to pewnie tak jest :/

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
banc

Nie ważne czy Gruchalski tam był czy go nie było. Zagar podciął Doylowi przednie koło. Po czymś takim nie można się utrzymać na motocyklu.

| Odpowiedz
blokuj
Atomic

Ważne, bo gdyby tam nie było Gruchalskiego nic wielkiego by się nie stało, poza tym że Doyle zostałby wywieziony na szeroką... Zagar nie zrobił w sumie nic, czego by nie zrobił każdy inny żużlowiec (zwłaszcza Doyle) i nie powinien zostać wykluczony. Tam było jeszcze pół toru miejsca, problem w tym, że w tym samym czasie nakładał się Gruchalski. Po prostu pech.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Upadły Anioł

To nie po prostu pech. Sytuację, którą Ty opisujesz można zaakceptować ale na 2,3 czy 4 okrążeniu. Po starcie w 1 łuk wjeżdża 4 zawodników i tak doświadczony zawodnik jak Zagar doskonale powinien o tym wiedzieć, a on jechał prosto. Zapewne słyszałeś też, co powiedział w pomeczowym wywiadzie zapytany o tę sytuację, nie uważasz, że to zwykłe buractwo?

PS1. Ten mecz powinien dać do myślenia Termosowi, załatwili Nas Nasi chłopacy, ale zapewne jak to Termos, jak zawsze "nieomylny" ...
PS2. Gratulacje dla Czerwy za zwycięstwo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Atomic

Właśnie nie słyszałem tego wywiadu, ale podobno się nie popisał z tego co czytam. Pewnie wtedy wyskoczyłem na fajkę :-) próbowałem znaleźć na necie ale bez efektu... Szkoda Doyle'a zwłaszcza że był naprawdę mocny. Wygląda, że ogarnął się Holder bo wczoraj pięknie jechał. Tragedia za to Iversen, którego chyba wszyscy przywieźli na 5-1, no i Kościuch mimo wszystko też rozczarowuje. Nie liczyłem żeby woził komplety ale myślałem, że te 5-6 pkt u siebie spokojnie jest w stanie robić, a on przegrywa nawet z juniorami... Powodzenia w każdym razie !

| Odpowiedz
blokuj
Zawodzie Rules

Obejrzyj powtórkę najlepiej taką że masz widok połączony z kamery z przodu i z tyłu. Zagar nie podcina koła Doyle`a to Grucha się na nim kładzie i Doyla prostuje w bandę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
SpartyFan

Zagar wjechał w Doyla, uderzył i podciął go. Tym samym pakując w bandę, a następnie do Szpitala.
Zapewne domyślasz się, że nie jestem toruńskim kibicem. Nie podoba mi się jednak wysyłanie zawodników do Szpitala. Zwróć uwagę ile jest kontuzji, ilu zawodników zginęło.
Myślę, że można ścigać się skutecznie i fair. W tym przypadku tak nie było.
Pozdrawiam!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
jeży

Fair, to będzie jak wyrysują linie jak w LA, kto przekroczy temu żółtko! Jeszcze jedna opcja, ciągnięcie zapałek. najdłuższa wygrywa, będzie fair i bez kontuzji!

| Odpowiedz
blokuj
SpartyFan

Zawodnicy zmarli na skutek obrażeń na torze (339 osób)
Osoby niebędące czynnymi zawodnikami, zmarłe na skutek kontaktu z motocyklem żużlowym (7 osób)

Jeszcze Ci mało???

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Blaszka Torun

W regulaminie stoi jasno, ze nie moze zmienic toru jazdy zagrazajac bezpieczenstwu innych zawodnikow. Zagar to zrobil i to nie podlega dyskusji. W wywiadzie dowiedzielismy sie, ze nie zrobil tego przypadkowo!

| Odpowiedz
blokuj
fancio34

Wiesz co Blaszka zaczynam domniewać że ty żużel oglądasz od kiedy weszły te wszystkie proporczyki w postaci statystów , pseudofachowców komisarzy itd czyli tych którzy pomału ten sport zabijają . Z całym szacunkiem do ciebie oczywiście . Każdy tak jeździ bo na tym ten sport polega , a dziś to co się stało było po prostu zbiegiem pewnych wydarzeń . Nie było by Gruchalskiego z tyłu i Doyle zamknął by gaz i tyle .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Blaszka Torun

Problem w tym, ze zawodnicy siebie wywoza, ale 1v1. Po starcie kazdy zawodnik wie, ze jest ich czterech! Zagar mial mnostwo miejsca i czasu, zeby sie zlozyc a nie jechac jak na prostej! Wiedzial, iz mimo wygranego momentu startowego jest wolniejszy od Doyla. Zlozyl sie dopiero po wywiezieniu pozostalych zawodnikow i to bylo glowna przyczyna upadku Doyla z Gruchalskim. Jest to ewidentny faul!!! Tak stanowi regulamin a do niego sie odniosles.
Nie byloby Gruchalskiego piszesz? A gdzie mial byc? Czekac az pan komandos zrobi sobie rozrobe na luku i dopiero wtedy ruszyc?
Zuzel ogladam kto wie, czy nie dluzej od Ciebie :) Nie wnikam, bo to malo istotne.
Wywiad z Zagarem tylko potwierdza to, ze zrobil to z premedytacja! Oczywiscie, ze nie zamierzal zrobic nikomu krzywdy! Daleki jestem od takich osadow. Jednak jego zachowanie na pierwszym luku po starcie, bylo karygodne, nie fair i moim zdaniem kwalifikujace sie do minimum zoltej kartki.

| Odpowiedz
blokuj
fancio34

Mówisz o Cisoniu . To ja ci powiem a wczoraj w studiu siedział menadżer Koziołków pamiętasz nazwisko i postać z Polskich torów Marek Kepa ? przecież on w tych czasach byłby nazywany brutalem . Gość wywoził pod same deski , wchodził i szukał kontaktu z zawodnikiem . Zużel jest sportem kontaktowym i niestety reguły są takie że nie ma hamulców a 4 panów walczy ze sobą na całej szerokości i długości toru . Blokowanie , wywożenie i robienie miejsca dla kolegi z zespołu , itd to są elementy tego sportu . Porównujesz żużel i sport do jazdy samochodem po ulicy ? a potem mnie pytasz czy uprawiałem sport zawodowo ? podaj meila to ci powysyłam zdjęcia czym sie zajmowałem i co robiłem sam ocenisz czy mogę mieć pojęci o tym o czym piszę . To samo z ruszaniem sie na starcie . Kiedyś po prostu nie można było dotknąć taśmy a wpuszczanie w tak zwaną gume tez było elementem tej gry , bo wytrzymywał tylko napięcie ten najbardziej wytrzymały , a my teraz się zastanawiamy czy nie montować jakiś chipów . Ku...a z całym szacunkiem ale to jest chore . Kiedyś junior musiał zjeść trzy miski szprycy od najlepszych , musiał sie uczyć tych wszystkich cwaniactw tegoż sportu a teraz ? ma silnik Rysika i wali tuzów . Tobie się to podoba ? takiego sportu chcesz ? . Powiedziałem obejrzyj powtórki z sezonu kiedy Doyle został mistrzem świata , zobaczysz ile razy zachował się Doyle tak samo jak Zagar albo i jeszcze bardziej niebezpiecznie . Gruchalski zrobił błąd bo zamiast przyciąć widząc jak Zagar wywozi Doyla to zaczął się na Doyla zakładać i stąd wypadek . Ja nikomu nie życzę kontuzji , lecz uważam że w myśl własnie takiej zasady muszę jechać z głową bo tu są ważne nie tylko szybki silnik ale też umiejetności . W mysl twojego porównania nawet w jeździe samochodem obowiązuje prawo ograniczonego zaufania a to że ty jesteś dobrym kierowcą nie znaczy że nie możesz zginąć na drodze . Wiesz że ciebie lubię ale czasem jesteś mało obiektywny , kiedy chodzi o twój zespół . Ja myślę że problem tkwi w atmosferze w waszym zespole i tym w jaki sposób jest prowadzony . Frątczak to nie jest facet który potrafi kierować taką drużyną . Nie ma autorytetu , nigdy nie uprawiał tego sportu , i nie umie nimi pokierować . Złe moim skromnym zdaniem ruchy trasnferowe i tak wygląda całość . Miedziak wczoraj pokazał że błędem było się go pozbywanie , choćby kosztem Holdera młodego .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj
jeży

Jak Tomuś wszystkich wywoził i blokował żeby Jacuś był 1 to było OK bo to Tomuś, teraz najlepiej to niech grają w bierki nikt nie ulegnie kontuzji!!!

| Odpowiedz
blokuj
Blaszka Torun

Drogi kolego. Nie chodzi o to, zeby sie licytowac na nazwiska :) Ja podalem jako przyklad Cisonia, Ty Kepy, inny poda Stacha a jeszcze inny Jarmuly itd. itd.
Tylko, ze mowimy o innych czasach. Czasach zuzla amatorskiego, gdzie kazda druzyna miala w skladzie po 10-12 zawodnikow i kontuzje nie odbijaly sie tak drastycznie na druzynie jak to ma miejsce obecnie. Zuzel sie zmienil. Zadnego klubu nie stac na trzymanie na lawce rezerwowych zawodnikow na poziomie ekstraligowym, zeby w razie kontuzji mogli zastapic kolegow w skladzie. Zawodnicy na takim poziomie tez nie chca siedziec na lawce, tylko chca jezdzic. Zmienil sie sprzet. Jest o wiele szybszy. Stad zmiany w regulaminach, zeby nadazyc za postepem technologicznym. Czasami odnosze wrazenie, ze dmuchane bandy przynosza wiecej zlego, niz dobrego. Mowil tez o tym kiedys Cegielski. Zawodnicy jakby zapomnieli o barierze bezpieczenstwa. Z tylu glowy maja te dmuchawce, ktore ich chronia.
W wielu kwestiach sie z Toba zgadzam. Powiem wiecej. Zuzla nie stac na zawodostwo. Moim zdaniem chyli sie ku upadkowi. Wszystko obecnie w zuzlu jest napiete do granic wytrzymalosci. O wynikach glownie decyduja tunerzy a nie zawodnicy. Mowisz o chipach...zgadzam sie z Toba! To chore! Jak i wiele innych pomyslow wlodarzy speedwaya.
Nie, nie chce takiego zuzla! Nie chce w nerwach ogladac/czytac relacji/sluchac relacji z turniejow "o puchar burmistrza Pcimia Dolnego" xD, czy aby zawodnicy nie odniosa kontuzji i tym samym zaprzepaszcza swojej druzynie caly sezon. Kiedys zuzel byl bardzo prosty! Obecnie na sile chce sie z niego zrobic Formule1. Nie tedy droga!
To wszystko sprowadza sie do tego, ze szkolenie kuleje i to prawie w kazdym klubie. Jest drogie, dlugoterminowe a wynikow oczekuje sie na tu i teraz.
Kiedys samym zawodnikom zalezalo na sportowym wyniku a dzis? Kaski, mistrzowskie turnieje par, MDMJ, memorialy itd. W tych zawodach jezdzili najlepsi! Na te zawody jezdzilo sie po calej Polsce. Mialy prestiz i widownie. To wszystko zburzyly polskie pieniadze w czasach zuzlowej bonanzy.
Nie wiem, czy doczekam sie czasow w zuzlu sprzed 1990 roku...widze natomiast po sobie, ze wiecej we mnie obecnie sentymentu do zuzla, niz samego zainteresowania.
Pozdrawiam i zycze wszystkiego najlepszego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
k 53 GKM

Wlasnie ,,,prywatnie,,po rozmowie z Osobami z Klubu z Torunia,,,bylymi tez,,,,pol godziny temu,,,,,mowia ze P.Fratczak dostal od Termosa ,,,,ultimatum,,,,Po przegranej z Grudziadzem,,,,wyjazd do ZIELONEJ Gory,,,,No,no,,,zobaczymy,,,::::)))))).Sam jestem ciekaw tej ,,revolty,,,,w Apatorze,,,,:)

| Odpowiedz
blokuj
Blaszka Torun

Nie wierze Ci i wytlumacze dlaczego. Otoz tylko jakis kamikadze moze w ogole sadzic, ze bez Doyla mozemy wygrac w Grudziadzu. Oczywiscie jest to sport (powiedzmy xD), ale przy takim ultimatum, to Fratczak praktycznie juz dzis moze zlozyc rezygnacje! Na chwile obecna, Twoje fantazje mnie nie przekonuja. Jesli zlozy rezygnacje, badz klub potwierdzi Twoje insynuacje, to zwroce Ci honor!

| Odpowiedz
blokuj
k 53 GKM

Spoko Blaszka..Jestes kilkunastoletnim Userem jak ja tu na Forum SF.Pisze co mi przekazano.Bo jak Wiesz tez z racji urodzenia mlodosci w Toruniu zalezy Mi na Apatorze jak w tej chwili/juz 43 lata/,na GKM-ie.To mi przekazali..Bo jak Wiesz mam kontakty z Klubem z Torunia jak i z Grudziadza.to tyle...PS..Ale poparlbym mych ,,,informatorow,,tak prywatnie....Apator idzie na dno,jakbys tego nie zaklinal tu na Forum...Przykre dla mnie.uwierz,,,::::::((((( PS,,Nie wiem czy to co powiedzieli jest jeszcze przed kontuzja DOYLA czy po,,,Wiem jedno ze w Apatorze P.Terminski szaleje .....A w ,,nerwowce,,,,wszyscy nerwowi razem z zawodnikami...Ja spokojny jak zawsze,jak Wiesz.Pisze to co wiem.A jak bedzie,,,???Moze Ty dokoncz,,,

| Odpowiedz
blokuj
GKMfan UK

Zawodnik z GP nie moze lamac motocykla w polowie pierwszego luku wiedzac ze po swojej prawej stronie ma trzech kolegow/przeciwnikow... to nieetyczne... Smiem twierdzic, ze nawet Pedersen nie myslal by teraz o takiej jezdzie. Zachowanie MZ zasluguje na duza krytyke nie tylko ze wzgledu na sytuacje na torze ale i poza nim... Kibicowalem Czestochowie ale czuje duzy niesmak...

| Odpowiedz
blokuj
fancio34

A co zrobił Holder młody kopiąc w koło Zagara ? to już nie jest sytuacja zagrażająca ? myślę że bardziej jak ta Zagara i Doyla . Po za tym mówimy o pierwszym łuku gdzie każdy chce rozegrać go na swoją korzyść i tak chciał zrobić Zagar . Wiedział że jak wpuści w tą ścieżkę Doyla to ma po biegu . To może malujmy linie wyznaczające tory zawodników którymi mają się poruszać do wyjścia z pierwszego łuku . Czy ty nie widzisz że to zaczyna pachnieć lekką paranoją ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|1)
blokuj
Komentarz usunięty
Blaszka Torun

Jazda samochodem tez jest niebezpieczna, a mimo tego jest dozwolona, jednak kazdy kierowca musi przestrzegac przepisow!
Czerwone kartki w kopanej np., nie sa tylko za pyskowki, dotkniecie pilki reka itp. Sa rowniez za niezamierzone brutalne faule! Np. kiedy jeden pilkarz atakuje pilke a trafia w nogi przeciwnika. Tez niechcacy, ale faul jest faulem. Ocena ryzyka cos Ci mowi? Uprawiales kiedys zawodowo sport? Ja tak i wiem, ze w 90%-ach mozna ocenic ryzyko ataku. Chyba nie chcesz nam wmowic, ze Zagar nie widzial Doyla?

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
tomich torun

Nawet nie warto pytać o takie osoby jak Waldemar Cison bo na to pytanie odpowie że był prezydentem Polski. Skoro tak cwaniakuje to od razu widać że to młody łeb który jest mądry tylko z drugiej strony neta bo czuje się bezpieczny z tamtej strony...

| Odpowiedz
blokuj
eddy

Jest wiele sportow nie mniej niebezpiecznych od zuzla i w tych dyscyplinach szcegolnie powinno stosowac zasady do minimum ograniczajace ciezkich kontuzji przeciwnika ! Zagar pokazal ze ma je gleboko ,w ..d..ie , co bez zanych zahamowan potwierdzil w pozniejszej rozmowie przed kamerami TV!:)

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.