Wątek dotyczący artykułu

Social Speedway 2.0: Jason Doyle "zareklamował" polską służbę zdrowia. Robert Lambert podziękował kibicom

Jason Doyle trafił do szpitala w Toruniu i nie zrobił najlepszej reklamy polskiej służbie zdrowia. Zdjęcia jego śniadania nie wystawia dobrej opinii NFZ. Lubelskim kibicom za wsparcie w trudnych chwilach podziękował za to Robert Lambert.

przeczytaj cały artykuł

trz1971

Wypraszam sobie. Dostaje 500 plus na dzieci i bardzo mi i moim dzieciom to pomaga. Tak samo innym milionom rodzin w Polsce. Jesteśmy w Unii Europejskiej ale mamy najniższe zarobki w Unii i taki program pomocy rodzinom jest u nas bardzo potrzebny żebyśmy nie musieli jeździć do Niemców na truskawki i szparagi czy opiekować sie niemieckimi staruszkami zostawiając nasze rodziny w kraju. Polacy mieszkający w Niemczech czy w Anglii biorą tamtejsze "500+" i chwalą tamte kraje że tam rządy dbają p rodziny a jak wprowadzono to u nas to nie dobrze. Kasa na ten program pomocy rodzinom pochodzi z opodatkowania zagranicznych banków i marketów i zabrano mafią vatowskim i esbekom którzy maltretowali patriotów. Bezrobocie spadło bo kasa wprowadzona na rynek spowodowała potrzebę produkcji towarów bo jest popyt i podarz. Nieroby zawsze byli i będą ale to tylko mały odsetek.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|17)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Cosworth77

Ale ktoś ci beret zrył, za dużo tvpis oglądasz. A ja zrezygnowałem z 500+ i wypraszam sobie aby kasa z moich podatków szła na takich jak ty.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
lewybdg

a jeszcze dopisz tylko na co byś chciał, żeby ta twoja fortuna oddawana w podatkach szła? na co mieliby przeznaczyć tę fortunę, którą oddajesz?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Mirosław Kolarczyk

Pamiętaj że w całej UE od dawna działają programy wsparcie rodzin, lepiej pieniądze dać dzieciom niż pozwolić jest bezkarnie rozkradać. Oczywiście też bym chciał żeby obniżano podatki, ZUS i inne daniny ale od czegoś trzeba zacząć i uważam że dzieciom się to należy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Xing Zao Chan

Tylko, że w całej Europie to trochę inaczej działa. Ja wolę żeby te pieniądze szły na służbę zdrowia co jest w moim interesie...cudze dzieci i ich niezaradni rodzice mnie nie obchodzą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Komentarz usunięty
Petrus

Waldek ma żonę i piątkę dzieci. Oboje są bezrobotni. Ciężka sytuacja prawda? Waldek ledwo skończył podstawówkę, a później posiedział trochę z kumplami na ławce, bo co miał robić? Waldek jest leniwy, do ciężkiej pracy nie pójdzie, a dobrze płatnej nie dostanie bo nie chciało mu się uczyć. Ale Waldek nie jest głupi. Wziął ślub z koleżanką i narobił dzieci. Państwo Kowalscy DOSTALI na początek mieszkanie socjalne, bez czynszu oczywiście, DOSTAJĄ również co miesiąc 1100 zł zasiłku dla bezrobotnych, 2000 zł z 500+ i 500 zł zasiłku socjalnego, bez dodatków. Z pomocy społecznej i Caritasu DOSTAJĄ ubrania, jedzenie, węgiel, sprzęt RTV i AGD, pomoce szkolne dla dzieci i kolonie oraz zajęcia pozaszkolne. Waldek nie robi nic, bo nie musi. Czasami jak znudzi mu się przepijanie z kolegami nie swoich pieniędzy to pojedzie na kilka miesięcy do Holandii na sadzonki, gdzie niewiele robiąc DOSTANIE 1000 euro miesięcznie. Oczywiście na czarno. Jego żona jak się bardzo nudzi to zajmuje się robieniem paznokci i fryzur koleżankom, oczywiście też na czarno, oraz sprzedawaniem znajomym nadwyżek wszystkiego co DOSTAJĄ z Caritasu, albo tego czego nie potrzebują a i tak dostają. Dzięki nowemu rządowi Waldek nie płaci podatków bo wzrosła kwota wolna, od przyszłego roku będzie miał darmową opiekę medyczną mimo że nie jest ubezpieczony, a w przyszłości emeryturę obywatelską mimo że nie płaci składek. Waldek czasami lubi pośmiać się z tych którzy sponsorują mu życie a po piwku nawyzywa ich od złodziei. Waldek wie na kogo będzie znowu głosował...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Petrus

Szkoda na dyskusję z tobą wielbicielu Jarka. Tylko głupcy nie wiedzą, że 500+, to było kupno głosów wyborczych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
lewybdg

no i właśnie tu się mylisz. nie jestem żadnym wielbicielem jarka, donalda, pis itd. i jedni i drudzy nadają się do wora. natomiast na podstawie tego co napisałeś wnioskuję, że wg. ciebie wszystkie rodziny otrzymujące 500+ to patologia i nieroby. nie wierzysz, że wśród otrzymujących 500+ są normalne rodziny..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Petrus

Oczywiście nie wszystkie rodziny to patologia, ale na wioskach jest wielu co się pracą nie zhańbili, a mają po pięcioro czy więcej dzieci. Wiesz jak w porównaniu z nimi, czuje się małżeństwo, które pracuje po 10-12 godzin, ma jedno dziecko i nie dostają 500+? Dleczego oni mają alimentować cudze dzieci? Orban na Węgrzech wprowadził coś podobnego do 500+, ale tylko dla pracujących.

| Odpowiedz
blokuj
lewybdg

czyli należy zmieniać zasady w przyznawaniu 500+, a nie likwidować program jak sugerują poniżej narzekający z ekspertem ekonomii xing zao vel penk tynk

| Odpowiedz
blokuj
Anthia Anakritos

Przyjdź do mnie do pracy, ty pracuj, a my, starzy cwaniacy popatrzymy z fotela jak ty charujesz, po czym podzielimy się kasą. Jak znajdziemy odpowiednią ilość takich jak ty, to na fajowe wakacje, być może całoroczne, nam wystarczy. Efekty takiego podziału już znamy niestety z przeszłości.

| Odpowiedz
blokuj
esoxlucius1976

Rozumiem, że dla Ciebie ue to wzór. Typowa moralność Kalego. 500plus to demoralizujące rozdawnictwo, a nie wsparcie. Kasa za nic, bo tak- bo nam się należy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
viva UL

Odłóż pare zyli z tego "pińcet" i kup se słownik.
Potem dopiero pisz,bo niemiłosiernie kaleczysz.
Prawdziwy PisPelikan sie trafił...
Boszeee...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|1)
blokuj
Komentarz usunięty
Xing Zao Chan

A wiesz, że w tym roku zapłaciłem mega podatek. Nie mam kwoty wolnej od podatku, nie biorę 500, a jedyne co mi państwo gwarantuje to pół roku zasiłku po 700 pln gdybym stracił pracę.
I co ty na to? Dlaczego nie mogę w kwocie wolnej od podatku zatrzymać tych pieniędzy które uczciwie zarobiłem dla siebie tylko muszę się dzielić z Tobą? A co ty mi dasz? Łatwo się żyje cudzym kosztem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
-Stan-

O ile Twój awatar pokazuje wiek, to dziwię się, że nie potrafisz zarobić na rodzinę tylko czekasz na "jałmużnę" w postaci 500+. Przecież dając ci te pieniądze zabrano innym.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Wściekły Byk

To nie jest żadna jałmużna tylko normalna polityka społeczna. I nie zabierają innym, aby mi dać, tylko oddają to co wydałem w podatkach na produkty dla dzieci. Więc sam sobie wypracowuję te pieniądze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
-Stan-

Produkty dla dzieci są najmniej obłożone fiskalnie i na nich fiskus nie ma dochodów. Także Twoja teoria nie jest prawdziwa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Piter ZG

Zawsze bylo tak,że racja żywieniowa więzinia byla wyższa od pacjenta w szpitalu,ale 500+ nie ma nic do rzeczy,bo za rządów POlatfusow sluzba zdrowia byla w podobnej (beznadziejnej) sytuacji.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.