Wątek dotyczący artykułu

Stas Skube nr 1 na liście PGE VIVE. Bertus Servaas: Nie jest tajemnicą, że rozmawiamy

Prezes PGE VIVE Kielce Bertus Servaas potwierdził informacje macedońskich mediów na temat negocjacji ze Stasem Skube. - Nie ukrywam, że jesteśmy nim poważnie zainteresowani, ale najpierw czekamy na finalizację transferu Luki Cindricia - mówi nam.

przeczytaj cały artykuł


John_Rambo_

Jeśli Skube podpisze na 2/3 lata to będzie idealnie i bez zastanowienia bym go brał. Jednak na jeden sezon to trochę słabo, bo potrzebujemy przede wszystkim stabilizacji i automatyzmów, a jak się co roku zmienia reżysera gry, to brakuje powtarzalności. szkoda, że Bert nie rozważa Malasinskasa, mimo 33 lat, jest mega grajkiem i robi różnicę na środku rozegrania.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
hbll

Skube może i gra fajny sezon, ale czy VIVE może sobie pozwolić na kolejnego gracza tak nikczemnego wzrostu...?! W tym sezonie, przy skutecznej grze w ataku, wszelkie porażki biorą się ze słabej gry obronnej - w przyszłym bramka zostanie wzmocniona, ale odchodzą wszystkie filary obrony - Jurecki, Mamić i Jurkiewicz (moim zdaniem jeden z 2 ostatnich powinien jeszcze rok zostać). Kto będzie bronił w kolejnym sezonie? Karacić, Skube i Dujszebajew? Czy Kulesz, Aginagalde i młody Turek? Na nowy sezon na ten moment VIVE ma jednego człowieka na środek obrony i to bardzo potrzebnego w ataku, więc nie za bardzo może on dostawać kary.
Dysproporcja pomiędzy atakiem a obroną wygląda koszmarnie.
Moim zdaniem, oprócz T. Gębali, który też przecież będzie się uczył gry w obronie na tym poziomie, Mamić powinien zostać. A zamiast Skube niech przyjdzie jakiś dzik do obrony.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
John_Rambo_

Wzrost tu nie jest przeszkodą, ponieważ środkowy gra u nas zazwyczaj i tak w obronie jako ostatni (na pozycji skrzydłowego). Tak gra Alex, Cindrić, a kiedyś Zorman. Jest taka możliwość dzięki temu, że Siwy, Janc, czy Perez znakomicie sobie radzą na pozycji nr 2 w defensywie lub jako "jedynka" w systemie 5:1. Jurecki w tym sezonie i tak się w obronie nie nagrał, a Jurkiewicz z Mamiciem zagrali jeden dobry mecz wspólnie w centrum defensywy (oczywiście z PSG u siebie). Naturalnie, że spec od defensywy jest nam potrzebny, najlepiej obrotowy, który pruje atak/obrona - no i taki ktoś przyjdzie, o czym Bert wspominał w wywiadzie. W środku obrony będzie grał Karalek, który jest naszym najlepszym obrońcą, do tego Mamić, który zostanie, Pehlivan, który ma mega warunki fizyczne i również Grywa w centrum defensywy, do tego przyjdzie ten przyszły obrotowy, liczę na to, że przyjdzie ktoś jeszcze. Gębala niestety nie zbawi naszej formacji defensywnej. Mimo tego, że nabrał tężyzny fizycznej to nadal jest zbyt wolny, nie tylko w obronie, ale przede wszystkim w ataku. Natomiast jeszcze jeden playmaker jest mam potrzebny, ponieważ nauczeni tym sezonem wiemy, że szeroki skład jest niezbędny. Nie widzę Alexa na środku jako opcja na cały sezon, poniewaz musi przede wszystkim zabezpieczyć prawe rozegranie. Dani wróci pod koniec roku, a Karacić sam nie uciągnie całego sezonu, bo też myślę, że momentami byłby super opcją na lewe rozegranie. No cóż, najbliższe dni wszystko nam wyjaśnia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
PioVar

Co do Gębali - była ciekawa rozmowa w ostatnim Kontrataku, że chyba tylko Tałant Dujszebajew potrafiłby go oszlifować. Ale patrząc na Kulesza i Gębalę - to niestety, Tomek musi się jeszcze dużo nauczyć. A poza tym - na obecnym poziomie nie pasowałby, moim zdaniem, do filozofii gry Vive...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
John_Rambo_

Zgadzam się, Talant już od dawna coś w nim widzi, wziął go przecież na Mistrzostwa Świata. Jednak Talant też nie jest nieomylny (np. próba zrobienia z Mamicia drugiego Dinarta), więc jest szansa, że go wyprowadzi na prostą, ale szansa tego jest nie za duża. Kulesh już teraz przewyższa go o klasę, a trzeba pamiętać, że to dopiero pierwszy sezon Wladka na takim poziomie. Kulesh posiada ogromną różnorodność rzutowa - z wyskoku, z biodra, z podłoża, zarówno po dynamicznym nabiegu, jak i po szerokim obiegu na środek lub prawe rozegranie. Dodatkowo ma zmysł do gry kombinacyjnej i dużo widzi na boisku. Jeśli Gębala ma trafić do Kielc,to życzę mu, aby frunął do przodu z formą i umiejętnościami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.