Wątek dotyczący artykułu

Montreux Volley Masters 2019: Polki z pierwszą porażką, ale nie bez szans na awans do półfinału

Reprezentacja Polski siatkarek, po wtorkowym zwycięstwie nad Japonkami, nie potwierdziła patentu na azjatyckie ekipy. Podopieczne Jacka Nawrockiego, mimo ambitnej postawy, w drugim meczu turnieju uległy Chinkom 1:3.

przeczytaj cały artykuł


Czeslaw Kaminski

Z kim do półfinału? Z Pleśnierowicz która prawie całą ligę grzała ławę? z Mędrzyk lub Grajber? Obiektywnie jesteśmy europejską ll ligą a nie pępkiem siatkarskiego świata i nie zmieni tego "lukrowanie"przez komentatorów Polsatu

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
panda25

Wpadasz w skrajności. Jeżeli śledzisz trochę siatkówkę kobiet w Polsce to sam wiesz, jak oceniać szanse naszych w odniesieniu do innych drużyn, w tym tych najlepszych. Spójrz też np. na ranking FIVB - z braku laku na ten ogólnie dostępny. Chiny drugie miejsce, Japonia - szóste, Niemki - 15. Polska - 26. Niby rankingi nie grają, ale coś tam odzwierciedlają, a na pewno odzwierciedlają lata posuchy i niskich lotów kobiecej siatkówki. Ale też widać pozytywne zmiany, właśnie w ostatnim czasie. Zarówno w U-21, jak i pierwszej. A i chyba w lidze (tam rzadziej zaglądam, więc ostrożnie).
Reszta zależy od rozsądku - jaką będziesz miarę przykładał. Jeżeli będziesz zakładał (w tej chwili przynajmniej), że Rosja, USA, Brazylia, Chiny, Włoszki to będą drużyny "łatwe" i "do ogrania" to... zmartwię Cię, albo ucieszę (?), bo czeka Cię czas narzekania na lukrowanie. ;-)
Co do naszego składu i meczu. Zgoda z filozofią testowania ("italianista"), bronić będę jednak Mędrzyk, bo widzę u niej ogólnie progres. Zgoda jednak, że brakuje strzelby, która odciąży atak i środek. Chciałbym jeszcze drugiej lepiej punktującej na środku.
No i rozegranie - doceniam chęci (a i grę w takich okolicznościach) Pleśnierowicz, jednak w siatkówce "sypacz" to połowa sukcesu. Pytanie, czy i jak sobie poradzi Asia? (bo to też w cale nie jest takie pewne)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.