Wątek dotyczący artykułu

Metraco Zagłębie Lubin z piątym Pucharem Polski w historii!

W sobotę w hali widowiskowo-sportowej imienia Mieczysława Łopatki w Gnieźnie odbył się finał PGNiG Pucharu Polski. Trofeum padło łupem Metraco Zagłębia Lubin, które pokonało SPR Pogoń Szczecin 25:19. To piąta wygrana Zagłębia w Pucharze Polski!

przeczytaj cały artykuł

Grzymisław

Wydaje mi się, że Kinga Grzyb jest w ostatnich tygodniach w najlepszej formie od kilku sezonów! Na pewno brak sędziwej gwiazdy Zagłębia będzie mocno odczuwalny w reprezentacji. Tym bardziej, że regularnie spisuje się lepiej, niż za czasów, gdy i tak była niemal niezastąpiona w kadrze Leszka Krowickiego.
Zagłębie zdobywa ten puchar w pełni zasłużenie. Może trochę na pocieszenie, bo jednak długo prowadziło także w lidze. Stracone punkty(m.in. z Pogonią!). Jednak jest to sukces o tyle, że to dopiero 5-ty sezon, w którym zdobywają jakiś tytuł(w 2011 był i puchar, i mistrzostwo). Drużyna corocznie wzmacniana/uzupełniana w miarę możliwości, obecnie oparta cały czas głównie na krajowych zawodniczkach, z szerokim składem zabezpieczającym przed skutkami nieszczęśliwych kontuzji.
Dla Pogoni kolejny finał to już sukces. Wcale nie przypadkowy. Owszem Zagłębie wyrzuciło Lublin w półfinale, ale jednak szczecinianki wyeliminowały Koszalin i wcześniej Elbląg, nie miały jakiejś bardzo prostej drogi. Tyle tylko mogły ugrać. Czy to ratuje sezon wraz z finałem Challenge Cup? Myślę, że nie. Nadal odległa pozycja w lidze przeważa.

Tak z innej beczki - czy ktoś się orientuje jak dokładnie przebiega weryfikacja zagranicznych trenerów? Polacy muszą realizować kursy i szkolenia organizowane przez związek i jeszcze ponosić koszty, by otrzymać licencję klasy A, która uprawnia do prowadzenia zespołu w I lidze i Superlidze. Oczywiście selekcja kandydatów nie jest jakaś drastyczna, wielu lokalnych trenerów zrobiło te uprawnienia, by móc prowadzić swoje drużyny. Nie wymaga to też doświadczenia z seniorskim zespołem. A zagraniczni? Przyjeżdża jakiś i wystarczy papier z rodzimego związku?
Ten Hrupec jest fatalny, a jednak uprawnienia ma. Za czasów pracy w Lublinie, gdy miał zdobyć złoto jako faworyt rozgrywek(wzmocniony Kingą Achruk!) nie zdobył nawet medalu. Mnożyły się kontuzje, przemęczenie, często nie potrafił wesprzeć zespołu w czasie meczu. Teraz w Szczecinie co? Kontuzje i fatalny wynik w lidze(Pogoń miała rywalizować minimum o brąz z Koszalinem). Owszem pudrowany finałem Pucharu i też finałem Challenge Cup, ale i tak wynik poniżej oczekiwań.
Także kompetencje takiego zagranicznego(dochodzi potencjalnie bariera językowa) trenera mogą być bardzo różne i jak dla mnie facet stanowi większe zagrożenie dla klubu i zawodniczek, niż ktoś z krajową licencją B. Może da się ich jakoś bardziej weryfikować, no i żeby nie było takim łatwiej o uprawnienia, niż krajowym.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Grzymisław

W sumie tak.
Jednak co do Bożeny Karkut ludzie zwykli przesadzać, bo jej nie lubią. A nie lubią, bo ma niesympatyczny wizerunek i jej drużyna często na przestrzeni lat grała brutalnie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
Montana

Zgadza się.Ale obaj wiemy że warsztat trenerski ma daleki od ideału.I gdyby nie układy to nie byłaby trenerem w Zagłębiu od prawie dwóch dekad.Ale dzisiaj tryumf nad pseudo trenerem z zagranicy.A niech tam,niech żyję Polska myśl szkoleniowa :-) Zasłużone zwycięstwo Miedziowych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Grieg

"Za czasów pracy w Lublinie, gdy miał zdobyć złoto jako faworyt rozgrywek(wzmocniony Kingą Achruk!) nie zdobył nawet medalu."

Gdy Lublin wylądował na czwartym miejscu w sezonie 2016/17, Achruk grała jeszcze w Budućnosti Podgorica.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|5)
blokuj
Grzymisław

No rzeczywiście, ten czas tak leci, że się lata mieszają w pamięci. Jednak i tak drużyna z Lublina miała być najlepszą, a Hrupec osiągnął coś, co się nikomu nie śniło.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.