Wątek dotyczący artykułu

F1: Lewis Hamilton apeluje o zmiany. Formuła 1 stała się zbyt łatwa dla młodych kierowców

- Formuła 1 powinna być sportem bardziej fizycznym - uważa Lewis Hamilton. Brytyjczyk proponuje m.in. zmniejszenie roli wspomagania kierownicy, aby okiełznanie samochodu F1 było większym wyzwaniem. Zwłaszcza dla młodych kierowców.

przeczytaj cały artykuł


Fiflok

Dobrze mówi. Ale nie chodzi tu też tylko o wytrzymałość fizyczną. Auta prowadza się jak po sznurku. Ale zapomniał wspomnieć o tym że wystarczy skopiować bolid Kubicy i dać go każdemu młodzikowi, nie dość że się zmęczy fizycznie to i psychicznie, bo nie będzie wiedział, w którym zakręcie wypadnie z toru w bandę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
RobertW18

Niby mówi dobrze, ale niezupełnie. Zdaje się, że za bardzo skupia się na sprawach wytrzymałości/wydolności mięśni i kości. Jak w biegach czy (chociaż mniej) walce na pięści. Tymczasem istotniejsze są sprawy myślenia i spostrzegania, pomysłowości oraz sprawności w posługiwaniu się wozem. Jeśli zawodnikom mówi się wciąż, co mają robić, a wykonanie poleceń bywa bardzo łatwe, jeśli idzie o ustawienia wozu, to w dobrym wozie pozostaje niewiele do zrobienia.
Szczególnie że w F1 nie ma wiele wyprzedzania i jeśli pojedzie się dobrze okrążenia ustalające miejsce zawodnika przed wyścigiem, to dalej już dość łatwo. Oczywiście, w gorszych wozach to już trzeba bardziej się starać. Ale nawet w nich wiele samodzielności nie ma, bo główną sprawą (poza jakością wozu) wydaje się obecnie nie tyle umiejętność ścigania się, co dbałość o opony czy breaks - dbałość o wóz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.