Wątek dotyczący artykułu

PGE Ekstraliga. Stal - GKM: Kasprzak się obudził, a Zmarzlik latał! GKM przegrał i stracił juniora (relacja)

W latach 2015-2018 GKM zdobywał średnio 33 punkty w Gorzowie. Tym razem było zdecydowanie lepiej, ale grudziądzanie i tak nie przełamali wyjazdowej niemocy. Stal miała latającego Zmarzlika, w końcu była zespołem kompletnym i wygrała 51:39.

przeczytaj cały artykuł


pawel88

Rolnicki, takiego juniora nam brakowało od czasu Nowaka, no i zabraknie w pozostałej części sezonu. Chociaż pierwsze diagnozy mówią o 7-8 tygodniach przerwy, a więc 2 miesiące. Czyli być może byłby dostępny na ostatnie 3 kolejki sezonu zasadniczego. Jednak czy Patryk nie złapie przysłowiowego kapcia i jakiegoś strachu przed kolejną kontuzją ? Nie ma co gdybać na zaś, pozostaje życzyć mu zdrowia i oby się udało wrócić na tor jeszcze w tym sezonie. Choć faktycznie będzie mu o to bardzo, bardzo trudno. Patryk naprawdę rokował, aby wyszarpywać punkty nie tylko rówieśnikom, ale i seniorom rywala, co pokazał w meczu z Włókniarzem.
Juniorzy nie zawodzili do tej pory. Nie przegrali do dzisiaj biegu juniorskiego.
Do dzisiaj.
Żyjemy nadzieją, wydawało mi się, ze faktycznie szanse są na powalczenie o wygraną, a jak nie celem minimum powinno pozostać zdobycie ponad 40 pkt, aby mieć realne szanse na zdobycie bonusowego punktu za dwumecz z Gorzowem. Wyszło gorzej. Większość meczu strata oscylowała wokół 4-6-8 pkt straty.
Ciężko myśleć o wyjazdowej wygranej, gdy w mecz wchodzi się jak my. Tasma Lindbaecka to już była strata, pojechał Patryk, jak się okazało, na swoje nieszczęście. Wzięty w kanapkę...fatalny upadek. No i mamy na dzień dobry taśmę i kontuzje juniora a więc niektóre biegi już własciwie w 3 osobowej stawce.
Czy tor się różnił od tego z poprzednich meczów w Gorzowie ? Prawdopodobnie tak. Stalowcy mogli się przygotowac w czwartek do meczu, spotkanie nie mialo tez statusu zagrożonego. Wielu mijanek jednak nie było. A więc w głównie mierze decydowal start. Popełnialiśmy jednak również błędy na dystansie.
Pierwszy bieg, Kenneth wywiązuje się znakomicie z swojego zadania, w kolejnym jedziemy już jednak osłabieni. Gorzowianie wykorzystują to, Turoś mógł coś więcej z tego chyba wyciągnąć, zwłaszcza mówię o momencie rozegrania wejście w 1 łuk, ale trudno. Kolejne biegi wygrana Buczka w dobrym stylu. Łaguta przegrywa z Bartkiem, ale na plus punkcik Turowskiego, który przywozi Karczmarza. Niestety w kolejnych biegach remisowo, a w 7 biegu niestety pierwszy strzał i Artiom przegrywa podwójnie z parą Woźniak-Kildemand. Pięknie się bronił Szymon,może i ostro, ale mając taką prędkość, Artiom po prostu MUSIAŁ wyprzedzić Szymona. Jednak nie dał rady....Wciąż mało trójek, nie wygrywamy biegów. Ciężko kogoś wytypować na taktyczną czy uznać za pewniaka. Buczek z biegu na bieg słabnie, choć mieli wspólnie z Przemkiem okazję na 5-1, ale Woźniak madrze wchodzą w sciezke miedzy naszych i sayonara. Można było sobie już wtedy zdać sprawę, ze cięzko będzie ten mecz wygrać. Artiom w kolejnych biegach wygrywa, w jednym z nich nawet przytrzymał gaz, pomimo niewielkiej ilości miejsca. Mówię cholera chyba słucha i teraz pojechał z pędzlem. Niestety Buczek traci pozycje na rzecz Kildemanda. Lindbaeck zerówka, zupełnie bezjajecznie ta jazda wyglądała. Przemek "chlapie" punkty, dowozi zawsze kogoś przed sobą, ale nie są to imponujący rywale tylko Pająk i juniorzy. Za szeroko się wysunął po dobrym starcie w 9 biegu, zostawia miejsce Woźniakowi. Kenio już nie łapie kolejnych trójek. Artiom budzi się. Turowski wykonuje na wyjeździe piękną robotę.....Prosiło się w 11 biegu o taktyczną za Antonia. Jednak mając w biegu Zmarzlika, o nic więcej niż remis byśmy nie mogli zawalczyć. Wstrzymujemy się do nominowanych, podwójna, ale już wtedy tylko szansa mała na remis. No i klops. Bjerre nic nie ugrywa w nominowanych. Zamiast Artioma w 14 by jechał Krzychu lub Przemek, czy byłby wówczas chociaz remis ? nie sądzę. Ale nie ma co gdybać. Zmiana w 11 niewiele by zmieniła w wyniku. Właściwie sądzę, ze nic....
51-39. Bonus odjechał z Gorzowem, który może być istotny na koniec sezonu. Czy jesteśmy w stanie to odrobić za miesiąc u siebie ?? Tak. Czy Stal jest w stanie się obronić ? Jak najbardziej. Mają Bartka, budzi się chyba KK, światełka w tunelu u Pająka. Woźniak dzisiaj znakomicie. Słabiej Anders i juniorzy, ale starczyło to. Niełapany Bartek, dużo zwycięstw indywidualnych. Miała szanse Stal na normalne przygotowania i nas ogolili. Gratulacje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pawel88

U nas ? Mamy pięciu seniorów, którzy moga pojechac i na 10 + jak i dac ciała. Niestety dzisiaj się nawarstwilo i większość, pojechała poniżej swoich możliwości. Przeciwnik na wiele nie pozwolił.
Kenneth, no cóż, taki on już jest, jednak troszkę ten jeden bieg powinien więcej pojechać lepiej, zwłaszcza 14. Dał się nakryć Kildemandowi, mając 1 pole. Szkoda. Ale na razie jest caly czas w dobre dyspozycji.
Antonio, Antonio. Antonio dredy niby wracaja, ale moc wciąz nie wróciła z sezonu 2016. Jestesmy w pewien sposób niewolnikami jego dobrej lup słabiej dyspozycji. Nie jedzie, no jest gorzej, nie ma szans na wyjazdowy win. Kiedy wróci > Oby szybciej niż rok temu. Choć rok temu miał na koncie już bardzo dobry domowy mecz notabene z Gorzowem. Wciąż jednak on najbardziej zawala w naszym zespole.
Przemek, Przemka w tym sezonie traktuje już raczej jako solidną drugą linię, z wyskokami u siebie. No i znów to się potwierdza. 6 pkt w 4. Niby tragedii nie ma, ale przyjrzyjmy się. W pokonanym polu 2x Kildemand i juniorzy. Niezbyt dobrze. Cały czas czekam na coś więcej na wyjazdach, tragedii nie ma, ale cieszyć się jeszcze nie ma z czego niestety.
Buczek, okej pierwszy słabszy mecz jak na niego w tym sezonie, w Polsce. Gasł z biegu na bieg. Ale za tydzień wróci mam nadzieje, do swojej normalnej tegorocznej jazdy.
Artiom. Niby nie wygląda to źle, ale jeszcze to nie jest ten Artiom zeszłoroczny. Choć też potrzebował czasu,aby się rozkręcić. Mało jeździ w tym roku. Chyba jazda bieg po biegu mu nie służy, w 14 super a w 15 nie nawiązal już walki.
Największe pretensje za bieg 7. Nie można tak, mając predkość, nie wyprzedzic rywala. Później trójki, tego oczekujemy, ale Artiom nie może, 2x przegrać 1-5 równiez na wyjeździe.
Patryk wracaj do zdrowia, będzie brakowało.
Turowski, wywiązał się z zadania, może przegrał bieg młodzieżowy, ale już później bardzo dobrze, przywozi rowieśników z Gorzowa, na torze Stali brawo. No i to chyba jedyny zawodnik, do którego nie mam hm uwag, za ten mecz.

Szansa na play off jest, cały czas, ale będzie cholernie ciężko. Zmienia się ta sytuacja, jak w kalejdoskopie. Teraz będzie wiele istotnych kwestii tego kto wejdzie do play off. Kontuzje, oby już nikomu się nie przydarzyła. GKM też ma pecha niestety, kontuzja lidera, na dwa pierwsze mecze, kontuzja najlepszego juniora, prawdopodobnie do końca sezonu. Cóż taki bywa ten sport. Inni również nie maja szczęścia. Zadecydują bonusy, ilość wygranych u siebie, forma dnia.... Zdarza się, ze ktoś miewa lepszą druga część sezonu, komuś jednak sprzęt zdycha, czy zaczyna jechać. Zobaczymy. Gorzów odetchnał, wlała się w nich nadzieja. Dzisiaj w gorszych humorach Grudziądz, Częstochowa. Porażki. A my nie bolałoby tak, gdyby nie porażka wysoka jednak -12, no i kontuzja juniora....
Aha. Było dobrze słyszeć w TV. Podziękowania dla Stalowców, za wsparcie dla Patryka Rolnickiego. Brawo. Z perspektywy TV, nasza grupa też momentami głośna. Brawa dla nich, ze ktoś wciąż jeździ na wyjazdy, ale wiadomo miłość do klubu. Brawo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Penhall

Pisałem Paweł przed meczem ,kluczem do wygrania Stali będzie postawa Krzysia. Kilku z waszych mocno zawiodło. Szkoda Patryka nim byłby mecz bardziej na styku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pawel88

Witam panie Janku. No niestety, właściwie nikt u nas nie pojechal dobrego meczu, a przynajmniej na tyle ile jego stać prócz Turosia. Buczek zaliczył pierwszy słabszy mecz w tym sezonie w polskiej lidze. No cóż 6 pkt, ale to jednak mało na niego w tym sezonie.
W Gorzowie, szukał, szukał i chyba w końcu znalazł się Kasprzak. Punkty zaczyna dokładać Kildemand, choć z tego co widzę, na Węgrzech pechowo upadł. Oby był cały. Bardzo dobry mecz Woźniaka. Zmarzlik inna klasa.
Rolnik wczoraj wyniku może jakoś by nie zmienił, na wyjazdach na razie jechał słabo, więc może tylko teoretyzować czy potrafiłby pokonac choćby Bartkowiaka. Także może przekroczylibyśmy 40 pkt. Nieco lepsza sytuacja w kwestii bonusa w rewanżu.
Ja jednak najbardziej żaluje, ze Patryka właśnie zabraknie w domowych meczach własnie u siebie z Gorzowem czy z sąsiadami z Torunia. Tutaj już nasza przewaga w kwestii juniorów może być nikła lub żadna. No i raczej Wieczorek nie pokona kogoś z seniorów rywali, jak to zrobił Rolnicki w meczu z Częstochową czy Spartą - Czugunow(junior), ale na pozycji seniora. Pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Giekaemowiec

Nasi potrafią się zmotywować by zrobić wynik 50+ ale z Gorzowem będzie ciężko... Zmarzlik to jedno a Woźniak i Kildemand lubią tu jeździć wiec nie spodziewam się tego bonusa ale 3-4 miejsce otwarte Gorzów i Wrocław swoje wpadki mieli ... Teraz mieliśmy wpadkę my i Częstochowa .. oby ostatnia nasza. Fajnie by było zacząć znowu wygrywać wszystkie mecze u siebie i ciułać bonusy

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
AveMotor

..."Patryk naprawdę rokował, aby wyszarpywać punkty nie tylko rówieśnikom, ale i seniorom rywala, co pokazał w meczu z Włókniarzem."
Jesteś najbardziej rzeczowym komentatorem z Grudziądza,ale czegoś takiego po tobie się nie spodziewałem.
Może ja oglądam inny speedway albo coś ze mną nie tak ?
Proszę wejść na statystki bo ja nie dowierzam co czytam.
Patryk Rolnicki ma gorszą średnią od Turowskiego i jest czwartym od końca najsłabszym zawodnikiem w lidze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
pawel88

Statystyki sa dla......
Średnia Patryka jest policzona z wczorajszym meczem, czyli wykluczenia itd. Dlatego mocno mu spadła średnia do 0,7 Tak miał podobną do Turosia, który na razie wozi tylko juniorów przeciwnika.
Co do reszty. Wystarczy śledzić uwaznie mecze.
Prócz juniorów typu Gruchalski,Miśkowiak,Liszka w Grudziadzu, Patryk przywiózł juz Zagara,Lindgrena, Czugunowa a to były na razie dwa mecze domowe. Zapewniam, ze jeszcze nie jeden byłby przez Patryka przywieziony na naszym torze. A tak niestety wygląda na to,że jest po sezonie dla niego. Myślisz spojrzysz w statystyki, wiesz już wszystko o zawodniku. No niestety nie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.