Wątek dotyczący artykułu

PGE Ekstraliga: Speed Car Motor - Get Well. Udany powrót Grigorija Łaguty. Istnieje nadzieja dla torunian (relacja)

Powrót Grigorija Łaguty do PGE Ekstraligi pomógł Speed Car Motorowi Lublin w pokonaniu Get Well Toruń 48:42. Torunianie pozostają bez punktów w ligowej tabeli, ale niedzielne zawody pokazały, że istnieje dla nich jeszcze nadzieja na utrzymanie.

przeczytaj cały artykuł

Cysio

Gratulacje dla Motoru za zwycięstwo*. Bonus sprawą otwartą.
Gratulacje z "*", bo mam nadzieję że nasz sztab złożył protest na L4 AJ, który jeszcze wczoraj jeździł w Szwecji. I to do samego końca, bez upadku albo wycofania się z zawodów. I mam nadzieję że Ekstraliga to sprawdzi a nie oleje, bo jeśli te L4 jest lewe to wynik meczu powinien być zrewidowany o punkty ZZtki, czyli na 41-42.
Coś w Toruniu drgnęło. Wreszcie odsunęli Kościucha i Jack jedzie od początku, od razu widać efekty. Jak ja nie cierpię mięć ciągle rację ;O}
Niestety Iversen zawala trzeci mecz z rzędu :/
PS. Pozdrowienia dla Saddama :P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
getwellfan

Masz rację głównie z taktyką z Jack'iem i bez ryzykiem zastąpieniem rezerwowym. Ciekawi mnie jednak, czy Kościuch nie byłby lepszy od Holty w następnych meczach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
Cmoknij mnie w...

schodził po schodach i sie potkną przed meczem i co Ty na to Cysiu:)Kazdy lekarz w lbn takie zaświadczenie wystawi jonssonowi w lbn:)Lublin wlazł miedzy wrony (eliga) i szybko łapie kombinacje:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
BadAngel

Nie słyszałes? AJ ma "mrowienia";) Nie licz na to, że ktoś się tym zajmie, jak słyszałam jak Ryczel szczytuje w nc+ jak Motor wygrywał bieg to niedobrze mi się robiło. Szkoda, ze Lublin dołaczył do "fair play" tej ligi. Niemniej gratulacje dla kibiców Lublina bo są naprawde świetni i ostatecznie to ich drużyna ma kolejne punkty do tabeli.

| Odpowiedz
blokuj
BadAngel

A kiedy On się tej kontuzji nabawił? W 1 kolejce? Bez jaj. Szkoda mi tym bardziej, ze uważałam zawsze Adrenaline za zawodnika fair play.

| Odpowiedz
blokuj
BadAngel

Sam się zamotałeś..no własnie jeździł. A nie siedział na l4. Żaden żużlowiec nie bierze zwolnienia jesli nie musi. Widocznie Pan Kępa miał dobre argumenty.

| Odpowiedz
blokuj
Kung Lao

Masz do tego prawo:) Ja tam wierzę, że Aj nie ściemnia i życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. Mrowienia to nie przelewki.

| Odpowiedz
blokuj
Zimny81

W jakim meczu widziałeś wczoraj AJ-a w Szwecji? :) I niby jak GKSŻ ma sprawdzić L4 Jonssona? Powołają własną komisję lekarską? Moze od razu śledczą? :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
beejay

A daj spokój :) Polak zrobił dla Torunia 1, słownie JEDEN punkt w cały meczu i był to junior :) Jak chcą sprawdzać L4 Andreasa to niech Holta śpiewa hymn Polski. Jak się je...nie do końca drugiej zwrotki to walkowery za wszystkie mecze, w których jechał :) Ja nie wiem, na stadionie normalni, pozytywni ludzie a na te SyFy to chyba jakiś ranking w miastach mają i sam dół tabeli wysyłają :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Cysio

Tak mówili w studio TV. Mój błąd, nie sprawdziłem. Ale jechał w czwartek w Szwecji, bez upadku i kontuzji. A jak ma sprawdzić ? Normalnie. Zapraszamy na Kolegium Orzekające Ligi i weryfikujemy L4 ze stanem faktycznym.

| Odpowiedz
blokuj
Cmoknij mnie w...

Nie pojedzie we wrocku i wasze dywagacje w piz... a tam Motor wygra:) Cysiu lecicie i nikt i nic tego juz nie zmieniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!! Centarala wydała juz na was wyrok:)Nawet tor u was z motorem bedzie pod nich i tak slizgacie sie juz 3 lata za długooo:)

| Odpowiedz
blokuj
Sebastian Pia

Lublin wykorzystał lukę w regulaminie... baaa kazdy klub, by to uczynił. Przegraliście po ładnej walce. To wy teraz macie nóż na gardle, nie Motor. Margines błędu wam się skończył. Wbrew pozorom nie byłbym pewny bonusa na MA....czas pokaze

| Odpowiedz
blokuj
Sebastian Pia

Cysio... według mnie nie było lewe....AJ odnowiła sie kontuzja np...z Wrockiem nie pojedzie...PS....daj boze abyście wygrali z Gorzowem w piątek, bo jeśli przegracie poznamy spadkowicza z EE

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Cysio

Od zawsze, jako organ pierwszej instancji Ekstraligi. W niższych ligach organem pierwszej instancji jest GKSŻ.

| Odpowiedz
blokuj
Zimny81

Podaj mi jeden przykład, kiedy komisja zajęła się taką sprawą. Bez względu na wyrok jaki zapadł. I jakimi wytycznymi się kieruje taka komisja? Ma lekarzy specjalistów z kazdej dziedziny, którzy badają zawodnika?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Komentarz usunięty
Cysio

Nie o to chodzi. Ty mi o formalnościach, a ja o zasadach.
Primo, to organy PZM mają w tej kwestii pełną dowolność. Mogą sprawę zamieść pod dywan, a mogą walnąć pięścią. To zależy li wyłącznie od woli "politycznej" PZM.
A mnie li wyłącznie interesuje sportowy aspekt sprawy. Czyli czy doszło do oszustwa, czy L4 było uzasadnione.
Za dużo wymagam ?

| Odpowiedz
blokuj
Zimny81

No ale na czym polega ta dowolność? Co mogą zrobić? Wezwać zawodnika i zrobić mu badania od stop po czubek głowy i stwierdzić, ze L4 było nieuzasadnione? Na jakieś podstawie? Jedyne co mogą zrobić, to sprawdzić, czy papierek jest lewy, czy nie. To nie ZUS, ze stawiasz się bez nóg, a oni Cię do przebiegnięcia maratonu zmuszają. PZM nie ma zadnej mocy sprawczej, zeby kwestionować zasadność zwolnienia wystawionego przez osobę do tego uprawioną. Andreas mógłby sobie narzekać na ból głowy tego dnia i poprosić o L4. I PZM na tutaj g*** do gadania.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Szczerze ? Ta dowolność polega na tym, że regulaminy są tak napisane że w niemal każdej sytuacji Ekstraliga może zrobić siak, albo owak. Wszędzie jest słowo "może" ale nie musi.
Jak Ekstraliga chciałaby zweryfikować to L4 to z regulaminowego punktu widzenia może to zrobić. A jak nie będzie chciała, to nie zweryfikuje.
A mi się marzy żeby zasady dla wszystkich były takie same. Taki głupi jestem.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
Cysio

Na dokładnie takiej samej zasadzie, na której sędzia stwierdza winę przy kolizji. Na subiektywnej. Organ stwierdza winę albo nie.
Mamy AJ który jechał w czwartek. Żadnego upadku, żadnego uzasadnianie L4. Reszta zależy od woli "politycznej" PZM.
A chcesz podstawy prawnej(regulaminowej) ? Mógłbym wymienić kilka. Na przykład:
"Rozdział 1
Rodzaje przewinień dyscyplinarnych klubów żużlowych,
wymiar kar i środków dyscyplinarnych
Art. 316.
Za przewinienia klubów żużlowych nakłada się następujące kary i środki dyscyplinarne:
(...)
36) za usiłowanie bądź podejmowanie niegodnego działania przez działacza
lub osobę powiązaną (przewinienia korupcyjne, szantaż, zastraszenie, uniemożliwienie udziału w zawodach, oszustwo, itp.):
- przyznanie punktów ujemnych,
- zawieszenie dla klubu oraz zwrot poniesionych nakładów i utraconych korzyści,
- przeniesienie drużyny do niższej klasy rozgrywek,
- pozbawienie drużyny tytułu mistrza kraju albo zdobywcy nagrody PZM / SE,
- zakaz reprezentowania sportu polskiego w zawodach międzynarodowych
lub międzynarodowych rozgrywkach pucharowych,
- odszkodowanie dla podmiotu zarządzającego,
- kara pieniężna od 50000 zł do 5000000 zł,
- dyskwalifikacja dla klubu oraz zwrot poniesionych nakładów i utraconych
korzyści, "

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Zimny81

Misiek, nie mozna sobie "subiektywnie" stwierdzić, czy zawodnik dopuścił się oszustwa, czy nie jeśli podpiera to oficjalnym dokumentem wystawionym przez niezalezny organ. Ekstraliga nie jest państwem w państwie. Andreas przedstawił oficjalny dokument poświadczony przez osobę uprawioną do jego wystawienia i Ekstraliga nie może sobie subiektywnie stwierdzić, ze to jest oszustwo. To pochodzi pod paragrafy i sądy, a nie kilku dziadków w garniturach, którzy przy wódeczce wydają sobie takie wyroki. PZM, Ekstraliga czy GKSZ nie ma takiej mocy sprawczej, zeby podważać oficjalne dokumenty. Musiałaby to zrobić na drodze postepowania sądowego.
Porównianie do kolizji? Powaznie? L4 to jest oficjalny dokument, wystawiany przez ogran kompletnie niezalezny od Ekstraligi. Ona ma obowiazek taki dokument honorować.
I od kiedy to, zawodnik moze zgłosić kontuzje czy niezdolność do jazdy tylko jeśli zaliczy updadek na torze? Chłopak mógłby sobie ogródek w domu podlewać i upaść na śliskiej trawie i na tej podstawie dostać L4. Mecz był w czwartek, L4 przedstawił w piątek zdaje się. Mógł się źle poczuc w nocy, przeziębić się, poślizgnać pod prysznicem czy dostać oklep od żony. A uzasadnienie L4 masz na samym dokumencie.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

Sorry ale opowiadasz bajki. ZUS jakoś nie ma problemu żeby kwestionować "oficjalnie wystawione" L4. A PZM ma dużo większe uprawnienia niż ZUS. Może wszystko.
Ale nie o to chodzi. I nie chodzi mi o poszczególne przepisy.
Tylko o zasadę.
L4 było uczciwe czy nie ?
ZZtka to było oszustwo czy nie ?
Tak trudno to zrozumieć ?

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
simon68

Cysiu szukasz jakiegos usprawiedliwienia na porazke . Oszustwo , nieuczciwosc , kombinacje co jeszcze wymyslisz ? Moze cos o KSM-ie :}}}

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.