Wątek dotyczący artykułu

EBL. Anwil Włocławek odpowiedział! Dużo bohaterów obrońców tytułu

Anwil Włocławek wygrał w Arenie Toruń 89:78 i doprowadził do remisu w serii finałów Energa Basket Ligi. Igor Milicić miał kilka asów w rękawie. Radość z wygranej na pewno zepsuła kontuzja Michała Ignerskiego.

przeczytaj cały artykuł

mdtorun

Przegraliśmy bo byliśmy słabsi. Szukanie winy w sedziach jest słabe. Gratulacje dla zwycięzców. A co do zarządu Wielkie Gratulacje. Nie musimy jechać do Włocławka aby czuć się jak na wyjeździe. W czwartek było 60% hali dzisiaj 80%. Zapowiada się na jeszcze jeden mecz u NAS. Tak więc proponuję udoskonalić "system" i podnieść procent kibiców gości do 99%. Szkoda tylko że kibice Anwilu wytrzymali jeden mecz w kulturalnym dopingu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Defibrylator

Różnica polega na tym, że naszych nawet jakby 100 przyjechało to przekrzyczeli by waszych kibiców bo wasi kibice są po prostu statystami. Doping kibiców Włocławka jest notorycznie zagłuszany przez spikera w Toruniu, który przy naszym wzmożonym dopingu puszcza głośno muzykę lub sam się wydziera do mikrofonu. Gdyby nie kibice Anwilu to ta hala byłaby niemal pusta a chyba nie na tym to polega.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
KamilToruń

Jestescie dumni ze w 100tysięcznym mieście macie ten swój klubik w smiesznej hali która nie potrafi pomieścić normalnej liczby gości ?My w Toruniu mamy piłkę nożną,koszykówkę,żużel,hokej na lodzie nie wspominająć o futsalu hokeju na trawie i siatkówce kobiet.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
Michaelus

I wszędzie garstka kibiców... Daj spokój, Anwil jest fenomenem, nawet pomimo buraczanego "jazda z...". Czy to się nam podoba czy nie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
KamilToruń

Anwil fenomenem jest faktycznie w koszykówce ale to by było na tyle,mają swoj jeden klub na powiat cały i tyle,ludzie nawet z Ina tam jeżdżą..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Michaelus

Czy to nie jest fenomenalne? Nie mają więcej ale to co mają traktują jak relikwię. Nie ich w sumie wina że w mieście jest jak jest... Ale dla nas to też dobrze, Majster może smakować jak delicje...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
KamilToruń

Wierzę że przy ich tak krótkiej ławce już teraz po kontuzji Ignerskiego Mihevc coś wymyśli i wygramy we wtorek albo czwartek,dzisiejszy mecz to kryminał i to nie powinno się zdarzyć,Anwil miał dużą skuteczność zza lini 6,25m i nie potrafiliśmy tego bronić,szkoda tylko że nam dali 270 biletów a my im bez limitu...;/

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Tom Mie

Wikipedie, sumarycznie podobno moze pomiesic 9k widzow, na samych wysuwanych i stalych ponad 6k.

Pitolenie takie ze nie dawac kibicom z Wloclawka biletow. Po pierwsze trudne do zrealizowania (blisko jest, w dwie godziny mozna z biletem wrocic), po drugie wtedy bedzie na hali 2-3 tys kibicow. Nie zbudowaliscie sobie bazy kibicowskiej, troche to jeszcze potrwa.
Raczej odpalcie wysuwane, a potem dostawne. W Wloclawku tak by zrobili, w sumie to zrobili, bo nowa trybune przed PO dodali juz na stale.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
AJ10

Raczej odpalcie wysuwane, a potem dostawne

Jeżeli nie masz bladego pojęcia o czym piszesz, to lepiej nie pisz wcale. Miejsca wysuwane były wymyślone na mecze koszykówki i cały sezon są dostępne. W finale też tam siedzą kibice. To mają sprzedawać po dwa bilety na jedno miejsce? Miejsca dostawne znajdują się na parkiecie. Chcesz, by koszykarze biegali między krzesełkami? Człowieku, ogarnij się trochę. Co do wolnych miejsc na trybunach, to przeznaczone są na zawody LA, odwrotnie do miejsc wysuwanych które na zawodach LA są na bieżni i na LA są "wsunięte" pod trybunę. Czyli podsumowując, wszystkie dostępne miejsca na hali były wyprzedane.

| Odpowiedz
blokuj
Tom Mie

No to fajnie, tylko po co sie unosic?
Wikipedia podaje (wiem, wikipedia to słabe źródło informacji ... ale w sprawie pojemności hali? chyba wystarczające):
Stałych 5192
Wysuwanych 1056

Jeśli w hali było ok 5000 kibiców to a) albo część miejsc stałych była wykluczona, albo b) niekoniecznie miejsca wysuwane są odpalane na mecze koszykówki.

Nie bardzo rozumiem " Co do wolnych miejsc na trybunach, to przeznaczone są na zawody LA, odwrotnie do miejsc wysuwanych które na zawodach LA są na bieżni i na LA są "wsunięte" pod trybunę".

Pewien jestes ze miejsca dostawne sa na parkiecie? Czy strzelasz? to byłby chyba pierwszy przypadek że w opisie hali sportowej pojawilyby sie miejsca na "parkiecie". Rozumiem że to dla kibiców LA ktorzy ze środka będą obserwować zawody:) Troche karkołomna teoria, ale nie wiem, nie znam sie:)
Reasumujac, jeśli nawet usuniemy z kalkulacji te nieszczesne dostawne, to wciaz mi sie nie zgadza: ok 5k sprzedanych biletów do możliwej pojemności ok 6250.
I mysle ze moje wytłumaczenie (które wywołało u CIebie wzburzenie) jest najbardziej prawdopodobne - te 1100 miejsc wysuwanych nie zostało zgłoszonych do imprezy masowej. Bo pewności nie było ilu kibiców z Włocławka przyjedzie, a dla samych kibiców z Torunia zgłaszanie imprezy na 6200 jest nieopłacalne.

| Odpowiedz
blokuj
AJ10

Wikipedia do dobre źródło informacji, tylko trzeba wiedzieć co się czyta. Zobacz sobie np. na arenatorun kropka pl Na pierwszej stronie jest zdjęcie, gdzie wysuwanych trybun nie ma (tzn są, ale widać brzegi wsunięte pod trybunę). Na obu prostych bieżni wysuwa się po jednej trybunie. Na łukach wysuwanej trybuny już nie ma bo bieżnia się podnosi do wysokości dolnego rzędu trybuny stałej, więc zasłaniała by tam widok kibicom siedzącym na dole. A na zdjęciach z dowolnego meczu koszykówki od początku istnienia tej hali zobaczysz te dwie wysuwane trybuny. Miejsca dostawiane to miejsca na imprezy nie sportowe typu koncert czy coś podobnego. Wtedy na łuku jest scena, a na parkiecie możesz sobie kłaść krzesełka, albo zrobić miejsca stojące jak na koncert rockowy np. Kilka sektorów za łukami jest na koszykówce wyłączonych ze sprzedaży i tam podczas meczów leżą płachty, by nikt tam nie siadał i nie trzeba było ich ochraniać. Tak jest od czasu pierwszego meczu na tej hali el ME Polska Niemcy, gdy siedzący tam kibice skarżyli organizatora, że mieli ograniczoną widoczność. Jak nie możesz przyjść na mecz, to chociaż pooglądaj zdjęcia, których jest mnóstwo.

| Odpowiedz
blokuj
Tom Mie

Oki, i to rzeczowa odpowiedz. Czyli część miejsc stałych jest wyłączona.

A jak tak, to mam propozycje dla PCT: niech je włącza z powrotem, kibice z Włocławka na mecz 5 i ew 7 kupią nawet miejsca tyłem do parkietu) a na mecz 7 to kupią pewnie na schodach zewnętrznych do sektorów:)

| Odpowiedz
blokuj
AJ10

No i właśnie. "Kibice z Włocławka kupią nawet to czy tamto." Nie znoszę takiego wywyższania jednych kosztem drugich. Nigdy nie byłeś na meczu koszykówki w Toruniu, nie znasz tutejszych kibiców, a oceniasz.

| Odpowiedz
blokuj
Tom Mie

Nie, nie znam, masz racje, zdziwilo mnie na przykład że w sezonie 14/15 we Włocławku ledwo przekroczyli średnia na mecz 2000, a w Toruniu spokojnie przekroczyli 3000.
Jeśli po tym co się stało w Gdyni, kibice z Torunia nie zmobilizowali się na tyle zeby stanac w kolejce przed kibicami Anwilu, to sami sobie sa winni, i narzekania tego nie zmienia. Oczekują, że wydarzenie sportowe jest jak Netflix, zaplace i będzie dostępne wszystko i o każdej porze. Tak sie przyzwyczailismy, ale tak nie powinno byc - powinny być kolejki, powinny być tłumy na hali, bo tylko to motywuje do budowania większych hal, powoduje podniesienie temperatury i generalnie daje życie każdej dyscyplinie sportowej. Owszem, materiałów powinno byc od groma i dostepnych (takie studio Adroma, AnwilTV czy BMStalTV), ale sam mecz ma być świętem. Ja jak jadę na mecz do Włocławka, bilet załatwiam z kumplem kilka dni wcześniej, bo z wolnej sprzedaży nie mam szans go dostać. Jak jechałem na mecz do Gdyni, to załatwiałem z kumplem z Gdyni i siedziałem w sektorze Arki. W tym sezonie byłem na 3 meczach we Włocławku (i zadnym w PO), w zeszlym na finałach zalapalem sie tylko na jeden, a mialem ochote na wszystkie. Nie liczę że w tych PO pójdę jeszcze na mecz, nawet wśród moich znajomych we Włocławku wejściówki były/są na wagę złota i nikt nie wie czy będzie miał szansę obejrzeć na żywo mecz. I tak cudem w Gdyni dostałem miejsce (ale za to na 5 mecz:)). I nie jestem fanatycznym kibicem:)
To nie jest objaw złośliwości ze kibice Anwilu jadą do Torunia - to po prostu objaw popularności koszykówki. I raczej powinno się jej zazdrościć, niż ją blokować czy się z niej nabijać. Jeśli Torun będzie budował tak dalej drużynę, to za rok, dwa, trzy - kibice też będą stali od 7 rano po bilety. I też klub sprzeda 2500-3000 karnetów. I też po pozostale 1500-2000 będą stały kolejki bo chetnych bedzie 2x więcej. Mecz będzie wydarzeniem, a finaly swietem. A za 5-6 beda przebudowywali trybuny zeby na hali mogło usiąść 7-8 tys. A jak w 200 000 Toruniu 10 000 ludzi nie dostanie biletów, to odpali Polsat Sport i podniesie oglądalność. Jak w 400 000 Gdyni 10 000 kibicow nie dostanie wejściówek to tez podniosą o 10 000 oglądalność. A to już podwoi obecna:P
W rezultacie we Włocławku przebudują hale i dodadzą jeszcze z 1000-2000 miejsc?
Sobie i wszystkim tego życzę - zamiast narzekać że dla mnie nie było biletu.

| Odpowiedz
blokuj
Michaelus

Może i wymyśli. Wkrótce się przekonamy. Ale moim zdaniem Milicic jest lepszym trenerem od Mihevca i obawiam się szczerze mówiąc o wynik tej serii pomimo tych wszystkich braków Anwilu.
Co do biletów, cóż, decyzja klubu. Naszego.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty
Michaelus

Może dlatego że kiedyś taki jeden mądry jak się okazuje gość powiedział mi że pierwszym krokiem i tym największym prowadzącym do porażki jest brak szacunku do przeciwnika. Później wytłumaczył mi to jeszcze lewą nogą łopatologicznie o głowę niższy chłopaczek w Olsztynie - pamiętam po nim tylko durne pytania sędziego :-D Od tego czasu staram się doceniać przeciwników :-D

| Odpowiedz
blokuj
Jan Kowalski

Było sobie kiedys forum o koszykówce 'lista busika' Jeszcze zanim zaistaniała strona pzkosz i plk. Ludzie sobie tam podawali wyniki ze swoich miast lub z radio, zanim w tygodniku (!) basket je opublikowano.
Jej mottem bylo "Coz warte zwyciestwo, jesli nie docenisz pokonanego"
Pozdrawiam, busik :)

| Odpowiedz
blokuj
Tom Mie

Zdajesz sobie sprawe ze we Wloclawku w sprzedazy jest ok 500 biletow? Reszta to karnety i miejsca dla kibicow druzyn przeciwnych.

| Odpowiedz
blokuj
Jabu07

No mów mów.
A gdzie toruńscy koszykarze?
Kupili miejsce w lidze.
Słabe to.
Sportowo to jeszcze jesteście w 1 lidze

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
AJ10

Toruń nie kupił miejsca w lidze tylko awansował z piątego miejsca , gdy liga była poszerzana o 4 drużyny

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty
Defibrylator

Ja jestem bardzo dumny , że koszykówka pośród innych sportów jest naszym sportem czołowym. Tak na logikę po co wam sporty, które nie cieszą się w mieście zainteresowaniem? aby pokazać, że to się w ogóle nie zwraca? Miasto jest dla mieszkańców a nie dla widzi mi się polityków. ps Dopóki Włocławek był miastem wojewódzkim stać nas było na więcej sportu i rekreacji jednakże teraz dwa większe miasta z tego województwa rozdzielają fundusze między siebie a dla nas zostają no niestety ochłapy. A fakt, że cieszą cie kontuzje zawodników innych drużyn to 100 razy większe chamstwo niż jak twierdzisz zachowanie naszych kibiców.

| Odpowiedz
blokuj
mdtorun

Osobiście zagluszanie przez dzidzeja uważam za pomyłkę. Zapewniam jednak Ciebie, że torunscy kibice zapelnili by halę. Może nie jesteśmy tacy jak wy ale uwielbiamy swoją drużynę. Musimy mieć tylko szansę Odpowiedź sobie jak czulbys się mając świadomość, że Wasz klub nie zadbał o to aby większość biletów zapewnić własnym kibicom. Myślę, że zarząd patrzy bardzo krotkowzrocznie. Tak nie zachęci się nowych kibiców. A ja osobiście lubię Wasz sposób dopingu., tzn ten co był w czwartek bo dzisiaj juz musiały lecieć kur....

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Defibrylator

Ale wiesz, że te bilety do Włocławka same nie przywędrowały? Wola i chęć kibicowania biorą górę w takich momentach. Ktoś tam narzeka, że klub z Włocławka udostępnił tylko 270 biletów dla Torunian a może trzeba trochę wysiłku włożyć i ruszyć d..ę w troki po bilety a nie liczyć aż ktoś przyniesie. Różnica polega na tym, że bez względu na liczbę udostępnionych oficjalnie miejsc dla gości nasza hala będzie zapełniona a wasza tak czy inaczej zapełniona nie była więc nie rozumiem tych pretensji. Wasza hala jak wyczytałem jest na 8-9k osób więc skąd zarzuty, że to przez kibiców Anwilu nie starczyło miejsc dla miejscowych skoro na meczu było 5 k osób?

| Odpowiedz
blokuj
Tom Mie

Prawdopodobnie impreza zostala zgloszona na 5k. wobec czego tyle miejsc na hali bylo przygotowanych i sprzedawanych.
Organizacja meczu kosztuje - wiec jak caly sezon grasz przy 2k, nie bedziesz zglaszal i zabezpieczal za grube $$ hali na 4 razy wiecej. Oszczednosc.
Z czegos Kuligowi trzeba placic:)

Podoba mi sie jak klub z Torunia sie rozwija. Nie chcialbym zeby zdobyli teraz zloto, ale w sumie rozpaczac nie bede jakby co. Kluby ktore mysla i sa zarzadzane z glowa, potrafia zapewnic poziom sportowy i organizacyjny, z ladnymi halami, budowane sprawnie z roku na rok powinny grac w tej lidze.

A wypowiedzi o rumunii, dogach, wyjacej cholocie, to w sumie mam w d...e. To frustracje sa:)

PS
z punktu widzenia kibica z duzej aglomeracji (kilka razy wiekszej niz Torun) , musze z zaskoczeniem stwierdzic, ze nie wiedzialem ze Elana gra w pilke. Serio.

| Odpowiedz
blokuj
krzyżak z bydgoskiego

Kto z zarządu zadecydował aby tej dziczy z Włocławka sprzedać tyle biletów,przecież wiadomo nie od dziś że jest to najbardziej chamska publiczność,nie potrafią kulturalnie kibicować a nasi klubowi włodarze sami sobie zabrali przewagę parkietu zapraszając wyjców do naszej hali.Ciekawy jestem ile biletów dadzą nam w Włocławku.A co do zawodników Anwilu to grupa dyskutantów ,sędziowie też dali się zdominować wyjącej gawiedzi bo jak można określić sytuację z czwartej kwarty gdy zawodnikowi zagwizdano aut a on odrzuca piłkę za boisko bez reakcji sędziego,żenada.
Chłopacy walczymy dalej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|4)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.