Wątek dotyczący artykułu

Michał Kołodziejczyk: Klopp, w końcu

Kościół wyznawców Juergena Kloppa dostał prezent na dzień dziecka. Ukochany trener piłkarskiej Europy ma wreszcie Puchar Mistrzów - za to, co na boisku, i Puchar Mistrza - za to, co poza nim.

przeczytaj cały artykuł


Poot

Wielu nie wie jak Klopp został trenerem. W sezonie 2000/2001 na 6 kolejek przed końcem sezonu, 05 Mainz – drugoligowy klub BuLi, był na miejscu zagrożonym spadkiem do 3 ligi. Owczesny trener Eckhard Krautzun został zwolniony przez zarząd. Klub został bez trenera. Juergen Klopp, jako czynny piłkarz 05 Mainz (pomocnik) był w tym czasie kontuzjowany. Nie miał licencji trenerskiej ale miał skończone studium sportowe. Zarząd zaproponował mu aby w meczu wyjazdowy (z Ulm) zasiadł na ławce jako trener. Klopp bez wahania – zgodził się. Mecz wygrał zespół z Mainz. Pozostałe mecze - do końca sezonu, prowadził już Klopp jako asystet „prawdziwego” trenera Wolfganga Franks, z których wygrał wszystkie pozostałe. Podczas wakacji Klopp dokończył kurs trenerski i z licencją objął zaspół. W sezonie 2003/04 awansował do BuLi. Jako beniaminek w następnym sezonie ligę zakończył na pozycji 11-tej co było najlepszym wynikiem klubu który pierwszy raz awansował do najwyższej klasy. Jako ciekawostkę można dodać, że do roku 1988 Mainz był klubem amatorskim.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.