Wątek dotyczący artykułu

F1: Grand Prix Kanady. Mercedes chce wygrywać bez kontrowersji. Toto Wolff apeluje o szacunek do sędziów

- Trudno zinterpretować przepisy tak, by wszyscy w tej sytuacji byli zadowoleni - przyznał Toto Wolff po Grand Prix Kanady. Szef Mercedesa stwierdził, że jego zespół nie chce odnosić zwycięstw w tak kontrowersyjnych okolicznościach.

przeczytaj cały artykuł


Mistrz Polikarp

Sytuacja nie była aż tak niebezpieczna żeby Vettela karać tak dotkliwie. Widziałem dokładnie - jednocześnie podziwiam RTL za wyważone komentarze

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
demek

Zainteresowałem się tematem i analizami tej sytuacji i jednak sprawa nie jest tak skomplikowana. Otóż, Vettel popełnił błąd wylatując z zakrętu, po czym wrócił od razu na wyścigowy tor jazdy (linię przejazdu), jednak widział w lusterku szybko zbliżającego się Hamiltona i wykonał szybki blokujący ruch w prawo, mimo że miał dużo niższą prędkość i był tuż po popełnieniu błędu, co zaowocowało wytraceniem prędkości i utratą optymalnej linii przejazdu. Taki "blok" jest niedozwolony, tym bardziej po jego błędzie, co za tym idzie prawidłowo jadący Hamilton wyprzedziłby Vettela bez problemu, a nie udało mu się tylko dlatego, że zachował bezpieczeństwo, wyhamował i uniknął uderzenie lub ryzyka uderzenia. Winny zajścia był Vettel, 5 sekund to i tak niska kara. Jak najbardziej prawidłowa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Mirko Kawka

Zaiteresowales sie tematem?Rozumiem ze jezdziles bolidami tego typu i masz opinie poparte na wlasnym doswiadczeniu bo ja obserwowalem wypowiedz kilkunastu kierowcow a w wiekszosci mistrzow f1 ktorzy twierdza ze jestes pasazerem po takim zdarzeniu i ciezko osxukac prawa fizyki.Najczedciej wypowiadaja sie ,,fschowcy" ktorzy zwyklym cywilnym autem ,,bokiem nie lecieli," bo by jakied minimum pojecia mieli.Najlepiej gdyby zatrzymal sie na tej trawie odczekal az wszyscy przejada i bezpiecznie wlaczyl sie do ruchu szkoda ze kierunkowskazow bolidy nie maja.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.