Wątek dotyczący artykułu

Eliminacje Euro 2020. Krzysztof Piątek będzie w Izraelu kochany! Zahavi może się uczyć

- Ludzie w Izraelu go za to pokochają - mówi nam izraelski dziennikarz Ori Cooper. Krzysztof Piątek w poniedziałkowym meczu zrezygnował ze swojej cieszynki polegającej na strzelaniu z pistoletów.

przeczytaj cały artykuł


Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
carlos55

okresl sie sieroto czy w koncu chcesz islamskich imigrantow czy nie ? bo akurat Izrael jest naturalnym smiertelnym wrogiem islamu a wyglada na to ze kochasz islam ale ty chyba za głupi jestes zeby to zrozumiec

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
GreatDeath

Kolego - krótka lekcja historii.
Kto przed wojną władał tymi ziemiami? Brytyjczycy. Brytyjczycy po wojnie podzielili swoje terytorium Palestyny Brytyjskiej na dwie części. Zachód - część żydowska (Izrael), wschód - część arabska (Jordania).
Dodatkowo Żydzi, jako że byli wykształceni i inteligentni w przeciwieństwie do pastuchów odkupili za bezcen ziemie na terenie dzisiejszego Izraela.
Rozmawiałeś kiedyś z Palestyńczykiem lub Arabem mieszkającym na terenie Izraela? Zapytałeś się ich po jaką cholerę dalej tam żyją skoro Żydzi ich tak tragicznie traktują? Odpowiedź jest prosta - bo żyje im się tam najlepiej ;)

Zanim zaczniecie komentować jacy to "palestyńczycy" nie są źle traktowani, porozmawiajcie trochę z ludźmi którzy mieszkają w pieprzonym Izraelu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|7)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
matilda

Zawsze mi sie wydawało że Brytole generalnie to pochodza z takiej wysepki przy kanale Le Manche. Chyba że nie bierzemy pod uwagę faktu podbijania przez angoli wszystkiego czego się dało spoza Europy. Fajnie to tak historię traktować wybiórczo?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ablafaka

Właśnie, krótka lekcja historii. Wiesz kto władał tymi terenami? Liga Narodów która przekazała władanie Mandatem Palestyny w ręce Brytyjczyków w 1921 roku. Brytyjczycy byli tam tylko w roli mediatora, nie mieli faktycznej władzy ustawodawczej. Brytyjczycy zostawili samopas tamten rejon w 1947, Izrael powstał dopiero w 1948. Jednak to się zaczęło dużo wcześniej. W oficjalnych pismach tamten rejon nazywano Mandatem Palestyny lub Palestyną, gdy Brytyjczycy zaczęli wciskać w urzędowe pisma również nazwę Ziemia Izraela zaczął wybuchać konflikt. Żydzi na tamte rejony masowo sprowadzili się dopiero w latach 1881-1931, to był stopniowy napływ na tamte ziemie, wtedy nie był one jeszcze Brytyjskie. Piszesz "Brytyjczycy po wojnie podzielili swoje terytorium Palestyny Brytyjskiej na dwie części. Zachód - część żydowska (Izrael), wschód - część arabska (Jordania)." - Wybacz mi, ale Jordanię, część zachodnią wydzieliła Liga Narodów nie Brytyjczycy, oni tam jeszcze nie mieli nawet najmniejszej władzy, w roku 1921. Zachodnia część, czyli Mandat Palestyny został we władaniu Ligi Narodów a później Brytyjczyków, oni tam byli tylko w roli mediatora. W Mandacie Palestyny zaczęły wybuchać lokalne konflikty. Jerozolima miała być pod władaniem ONZ, dzisiaj jest stolicą Izraela. Brytyjczycy jako że nie radzili sobie z konfliktem w tamtym rejonie zostawili go i zdecydowali o podziale Mandatu Palestyny na Izrael i Palestynę. Arabowie tego nie zaakceptowali, z prostego powodu, przyszły Mosad urządzał zamachy na Palestyńczyków, porwania, pobicia, jakieś małe lokalne zbrojne konflikty, to była ich robota, zanim jeszcze powstał Izrael. Państwo Palestyna nie jest zaakceptowane do dnia dzisiejszego, wg. prawa międzynarodowego nie istnieje. Po 1947 tylko kraje Arabskie zaakceptowały istnienie państwa Palestyńskiego. W 2011 Barack Obama proponował rozejm który Palestyna chciała zaakceptować. Czyli, likwidacja muru, uznanie państwa Palestyńskiego oraz powrót do granic sprzed 1967, zgadnij kto się nie zgodził.
Co do odkupu ziemie przez Izraelczyków od Palestyńczyków. Jeżeli ja kupię dom w Czechach przy granicy z Polską, np. w Cieszynie nie oznacza to że momentalnie ten skrawek ziemi staje się Polską. Kupowanie ziemi nie przesuwa granic. Co do tego że w Izraelu żyją Palestyńczycy, rozmawiałeś z nimi długo? Wiesz że jeżeli mieli rodziców Palestyńczyków muszą mieć pozwolenie na przebywanie w Izraelu? Jedno słowo źle o Izraelu, jeden akt "antysemityzmu" i wylatują. Przejdźmy jednak do obecnego konfliktu, bo to wszystko nie upoważnia Izraela do tego aby otoczyć Palestynę (a raczej to co z niej zostało) murem i za zbliżenie się do niego strzelać do ludzi, niezależnie czy to mężczyzna (może być groźny) czy małe dziecko. Pojedź tam, porozmawiaj z ludźmi po obu stronach muru, porozmawiaj z mieszkańcami Jordanii, na koniec spróbuj bezproblemowo dostać się z Syrii do Izraela lub z Palestyny do Izraela. Pojawia się problem, na Palestyńską pieczątkę w paszporcie potrafią nie wpuścić albo tak uprzykrzyć wejście że Ci się odechce, za Syryjską pieczątkę w paszporcie masz praktycznie zakaz wjazdu do Izraela.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty
Pierdu Kierdu

Ojejku i co teraz, może przyniesie ci kwiaty i serdecznie przeprosi. Czy to wystarczy?
Może wypowiedz wszystkim normalnym (myślącym inaczej niż ty) świętą wojnę.
A i jeszcze jedno: Co znaczy stracić szacunek u takich prymitywnych istot jak ty?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.