Wątek dotyczący artykułu

Szok! "Dzika karta" dla Śląska Wrocław. Klub potwierdza: Wracamy do EBL!

To jest sensacyjna wiadomość. Śląsk Wrocław ponownie zagra w Energa Basket Lidze. Zarząd PLK wystosował do klubu z Dolnego Śląska zaproszenie na zasadzie "dzikiej karty" do udziału w najwyższej klasie rozgrywkowej.

przeczytaj cały artykuł

Gabriel G

Cała Polska w cieniu Śląska, co. Ten cień w tym przypadku przyda sie Śląskowi bo nie jest to powrót do ekstraklasy, który można dumnie prezentować w pełnym słońcu. Argument, że to siedemnastokrotny mistrz Polski więc trzeba to brać pod uwagę jest dla mnie podwójnie chybiony. Uważam dokładnie odwrotnie. Zwłaszcza taki klub, z taką tradycją powinien pilnować sie tego, że interesuje go tylko awans sportowy. Ta dzika karta to zawsze już będzie dla mnie plama na honorze Wielkiego Śląska. Wcale nie tak dawno podobny sposób zawitania w szeregi EBL proponowano Legii. Nie skorzystała i chwała jej za to. Kibice Legii zapowiedzieli wówczas, że zbojkotują wówczas występy druzyny. Szacun. Poza obrębem tego chcę dodać, że to moja opinia i polemiki w tym temacie prowadził nie będę. Niech każdy mysli jak chce i głosi co chce. Swoja drogą nasza ekstraklasa jest pewnym europejskim jesli nie światowym kuriozum - oto w 16 lub 17 / bo nie wiadomo co z Koszalinem / zespołowej lidze grać będą Lublin, Toruń, Dąbrowa, Szczecin, Gliwice i teraz Wrocław - a więc zespoły, które do tej ligi nie awansowały sportowo. Sporo jak na mój gust. Więc może czas zmienić szyld. Nie EBL ale UBL czyli Układy Basket Liga. Wszystko. Dodam na zakonczenie, że prezentuję gorycz faceta, który wielu ludzi z dawnego Wielkiego Śląska zna osobiście a klub cenił i tym bardziej jest mi przykro, że ten klub wybrał taka drogę powrotu na koszykarskie salony. Wstyd, Obywatele działacze!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Tomek Chorzępa

A czy można nazwać sportową rywalizacją ekstraklasę, z której spada tylko 1 drużyna?Bywały sezony, gdy nikt nie spadał! Został stworzony (prawie) zamknięty system, który nie ma precedensu w innych sportach zespołowych. Śląsk zajął w I lidze 2 miejsce i w każdych normalnych rozgrywkach awansowałby regulaminowo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.