Wątek dotyczący artykułu

Mistrzostwa Europy U-21. Polska - Hiszpania. Luis de la Fuente: To było spektakularne

- Praca z tym zespołem jest przyjemnością. Trudno mi znaleźć słowa, które opiszą nasz występ w tym meczu. To było coś spektakularnego - powiedział po meczu Polski z Hiszpanią (0:5) Luis de la Fuente, trener rywali.

przeczytaj cały artykuł


Darek Pol

No cóż jaki prezes PZPN i sam PZPN, takie wyniki...Wyszkolenie techniczne i kondycyjne kuleje i u seniorów i u młodych "piłkarzy" tragedia na całej lini ale czego spodziewać się jak Boniek to tylko cymvał tak jak Tomaszewski i reszta tych postkomunistycznych imbecyli

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Janusz Szabłowski

Przesadzasz ! Nigdy nie było lepiej, szczególnie w szkoleniu dzieci, a "czego się Jaś nie nauczy, Jan nie będzie umiał". Obserwuję to "na codzień" wożąc wnuczka od siedmiu lat na treningi i mecze kolejnych lig chłopięcych. Po tylu latach nie potrafią celnie podać lewą nogą, przyjąć mocnej piłki, szczególnie górnej, ze zwodami kótko przy nodze, stałe fragmenty gry, taktyka, podział ról na boisku,to jest wszystko dno. Mogą się wybić szczególnie utalentowani, takich jest niewiele, a jeżeli są to się zniechęcają, bo jak może być inaczej jeżeli na 10 meczów przegrywa się 10 . Reasumując - stan polskiej piłki zaczyna się od sześcio-latków, jeżeli tego nie zmienimy, w polskich ligach grać będą "gwiazdy" z całego świata i to za wielkie pieniądze, a naszych chłopców nie będzie bo zawodowych klubów na szkolenie "nie stać". Pieniądze są ale dla Prezesów, zastępców, kolesiów, na wyszkolenie w pierwszej kolejności instruktorów i przyzwoite ich opłacanie może dać w perspektywie 20-stu lat wyniki porównywalne do piłkarskich potęg !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Piotr Wachnik

Nie mozna powiedzieć , że nie posiadamy odpowiednich ośrodków do szkolenia przyszłych piłkarzy . Powstało tysiące Orlików gdzie codziennie ćwiczą dzieci. Zmodernizowano boiska szkolne na których działa setki jak nie tysiące UKS. Właśnie tam wyłaniane są talenty . Analizując występ drużyny polskiej na ME U-21 dochodzę do wniosku , że winny jest program szkoleniowy . Na bazie szczegółowych programów szkoleniowych : mikrocyklów , makrocyklów czy mezocyklów dochodzimy do pewnych poziomów . POrównując grę polskiej drużyny z piłkarzami hiszpańskimi widać różnicę pod wzgledem szybkościowym jak technicznym . Nie ogladałem meczu do konca więc pominę aspekt wytrzymałościowy który jest podstawą w każdej dyscyplinie . Hiszpanie mimo niższego wzrostu i tężyzny w starciach bezpośrednich jeden na jeden nie tylko nam nie ustepowali ale byli wręcz mocniejsi . Można więc napisać , że Hiszpanie przewyższali nas pod każdym względem zarówno fizycznym jak psychicznym . Poziom polskiej piłki najlepiej odzwierciedla zdanie trenera Hiszpanów "Polacy bronili się tylko , czasem nieudolnie " . Reasumując , bazę mamy , chętnych do uprawiania tej dyscypliny również , pieniądze też są tylko brakuje nam nowoczesnego programu szkolenia dzieci i młodzieży kładacego nacisk na motorykę , wydolność , technikę . Bez tych elementów nie ma mowy o realizacji jakiejkolwiek taktyki . W tym meczu byliśmy kompletnie bezradni ( deklasacja !) . Najgorsze jest to , że naprawienie tego zajmie nam minimum dekadę a co za tym idzie nie bedziemy w odpowiedni sposób przeżywać takich imprez jak ME czy MŚ . Łza sie kręci gdy wspomina sie takich piłkarzy jak : Deyna , Gadocha , Lato , Tomaszewski , Gorgoń , Ćmikiewicz , Sołtysik , Musiał , Żmuda , Szarmach , Majewski . Na tych Orłów nie było mocnych !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Masfera

Młodzież dzisiejsza w Polsce jest leniwa i nic im się nie chce tylko brali by kasę i mają wymagania. Cóż wczorajszy mecz był kompromitacją na każdym szczeblu. Podania w niebo albo do przeciwnika, szybkość do d...y, siła uderzenia w piłkę nawet wolę nie pisać bo trzeba by napisać cioty i frajerzy. Możecie się obrażac ale to co pokazaliście to ubliżanie kibicom. Jedyny promyk nadziei to bramkarz. Uratował wasz honor i jeszcze samobój. A premierek wam gratuluje chyba waszego frajerstwa . Spadajcie małolaty do kościoła modlić się.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.