Wątek dotyczący artykułu

ATP Halle: dwucyfrówka Rogera Federera. Szwajcar po raz 10. wygrał turniej w Westfalii

Roger Federer po raz dziesiąty wygrał rozgrywany na kortach trawiastych turniej ATP 500 w Halle. W niedzielnym finale Szwajcar w dwóch setach pokonał Davida Goffina i zdobył zarazem swój 102. tytuł w głównym cyklu.

przeczytaj cały artykuł

Michał Wrona

Tak, ma 90 punktów przewagi nad Rafą. Nadal musiałby wystąpić w tym tygodniu w Eastbourne i wygrać 2 mecze, ale się na to nie zanosi, tym bardziej, że w zeszłym tygodniu miał problemy mięśniowe i woli się spokojnie przygotowywać do Wimbledonu. Wniosek taki, że pewnie dojdzie do powtórki Nole - Rafa w SF, jeśli Hiszpan nie trafi wcześniej na serwbotów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
grolo

Zgadza się. Te 90 pkt przewagi nad Rafą zrobiło wielką różnicę. Bo teraz droga Rogera nie przetnie się z Novakiem przed finałem ani z Rafą w półfinale (jak na ostatnim Roland Garros). Ale może Roger znów trafić na Tsitsipasa (który stopniowo oswaja się z trawą) czy - co gorsza - na Auger-Alliassime'a. A może też na nich trafić Rafa - stąd sądzę, że jednak NIE dojdzie do powtórki Nole - Rafa w SF...
PS. Trudno określić Auger-Alliassime'a mianem servebota - choć ostatnio regularnie serwuje 20 asów w meczu - bo to chłopak, który umie zagrać wszystko i z każdej pozycji. Tym razem (na trawie) to on będzie śmiertelnym zagrożeniem dla Rafy, nie odwrotnie. Myślę, że Rafa z drżeniem czeka na wynik losowania. Do tej pory los w wielkich szlemach wyjątkowo mu sprzyjał. Do tej pory... bo ile jeszcze?

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Magical_Passionate

Na 99 procent zostanie rozstawiony z nr 2.Organizatorzy wręcz zobowiązani są tak postąpić.Za samo to,że w ostatnich latach tak świetnie spisywał się na trawie...Wiem,że w tamtym roku trochę gorzej,a oni chyba biorą pod uwagę wyniki z poprzedniego sezonu;Czyli byłby to ćwierćfinał z Londynu i teraz wygrana w Halle..ale patrząc ogólnie na przestrzeni ostatnich 3 lat ,to Fed ma na trawie fantastyczne wyniki...A biorąc ogólnie dokonania na tej nawierzchni ,to gdyby był sporo dalej w rankingu wręcz automatycznie powinien być przesunięty w rozstawieniu.
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem tego takiego,,wimbledońskiego rozstawiania''.W pozostałych szlemach tego nie ma,więc w sumie wszędzie powinno być tak samo.

| Odpowiedz
blokuj
Michał Wrona

Na Wimbledonie jest specjalny przelicznik podwajający punkty z trawy z ostatnich 12 miesięcy i dodający 75% z najlepszego turnieju trawiastego z jeszcze wcześniejszego roku, natomiast nie wiem, czy organizatorzy mają możliwość odstąpić od tej zasady i rozstawić kogoś wyżej (to znaczy możliwość mają, bo są organizatorami i zrobić mogą wszystko, ale czy kiedyś do takiej sytuacji doszło). Coś mi się kołacze, że Federera kiedyś podciągnęli, choć z punktów mu nie wychodziło (nie wiem, czy wtedy nie było jeszcze innego przelicznika). Na pewno w Garrosie nigdy nie było zmiłuj, o czym przekonał się sam Rafa, jak go w 2015 rozstawili z 6. i dokoptowali do ćwiartki Novaka. Pamiętam dyskusję, jaka wtedy była nt. rozstawienia Rafy przynajmniej z czwórką. Organizator stwierdził, ze nie będzie żadnych preferencji i rozstawiają zgodnie z rankingiem. Moim zdaniem mogli wtedy zrobić ukłon w stronę Rafy i dać mu tę 4., tym bardziej, że pierwsze 3 miejsca okupowali pozostali z Big4, a Berdych raczej nie powinien mieć pretensji, że spadnie o jedno oczko. Rafa miał wtedy 9 tytułów i od dawna był legendą turnieju.

| Odpowiedz
blokuj
Magical_Passionate

Racja ,dzięki za świetną analizę.Mniej więcej domyślałem się o co w tym biega, w tych przelicznikach i przesuwaniach w rozstawieniu,ale Ty teraz szczegółowo to przedstawiłeś.Tak jak już wspomniałem nie bardzo mi się to podoba i na każdym ze szlemów powinno być tak samo....apropos znowu ten Troll coś wkleił,ten pseudoforumowicz jest psychiczny......moderacja nie może poradzić sobie z jednym trollem...ale skoro usunęli tego don padingtona czy jakoś tak i inne ,,stuknięte nicki''to tego też powinni usunąć.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.