Wątek dotyczący artykułu

Oficjalnie: PGNiG Superliga w TVP przez cztery lata

Na konferencji prasowej szef TVP Sport Marek Szkolnikowski potwierdził, że rozgrywki PGNiG Superligi będą pokazywane w stacji telewizji publicznej. Wraz z początkiem sezonu zostanie wprowadzonych sporo nowinek.

przeczytaj cały artykuł

darek73

Dla mnie super wszyscy będą mogli nawet ci co się mało interesowali obejrzeć a może złapać bakcyla ręcznej dla mnie ważne jest w tej chwili ilość nie jakość przyjdzie czas jedynie jaka kolwiek publiczna jak to jest w wielu krajach może zapewnić zainteresowanie dyscypliną przykład Słowenia . Za tym idą rodzice dzieci itp. Może to jest na ten moment to czego polskiemu handballowi potrzeba większy przekaz. .....I uwazam ze jeśli ktokolwiek mowi ze redaktorzy do dupy czy transmusta to jest nie kibicem ręcznej ligi i reprezentacji ale zwykłym egoista bo ma nc+.....ja tez mam i co z tego jak moich 10 znajomych nie ma.... tyle......

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handball Wybrzeże

No to nie wiem, gdzie Ty mieszkasz i dlaczego tam nie ma nc+? Akurat z moich znajomych to może 1 na 10 nie ma nc+ ale i tak nie oglądają ręcznej. W tvp sport też jej nie będą oglądać, bo to po prostu nie jest ich bajka. Poza tym statystyki są nieubłagane, a statystyka wraz z matematyką to najbardziej wredna ale sprawiedliwe nauki. Tu nie oszukasz, nie omamisz. Jeśli uważnie słuchałeś, to na pewno wiesz, że tegoroczny finał pucharu Polski obejrzało w Tvpsport o zgrozo 200.000 osób! Wyciągnij sam wnioski ... Poza tym, to sprawa jest prosta tj. jeśli ktoś jest kibicem i chce oglądać swoją ukochaną dyscyplinę, to ją będzie oglądał bez względu na to kto ją pokazuje. Moje pozostałe ulubione dyscypliny to żużel oraz rugby i jestem przeszczęśliwy, że akurat nc+ je pokazuje. Właśnie dla nich moi znajomi mają m.in. nc+! Magazyn "czarny charakter", to już prawdziwa perełka. Kto nie wierzy, niech obejrzy sobie chociażby ten odcinek poświęcony GP Polski na Narodowym. To jest kosmos w przekazie i profesjonalizmie. Obecnie pokazują też Puchar 6 Narodów w rugby i powiem, że dzięki temu jak pokazują, to naprawdę można pokochać tę dyscyplinę. Co do dzisiejszej konferencji prasowej ....no cóż ale jak usłyszałem, że obecnie wąskie magazyny tematyczne nie maja racji bytu, bo jest przekaz mobilny na tablety i telefony, to załamałem ręce. Tylko zapytam, to gdzie będą szczegółowe analizy kolejki, gdzie będą omawiane, gdzie wywiady tygodnia, statystyki podsumowania, gole i parady kolejki, 7 złotych pytań i inne klocki humorzaste? 2 meczu we wtorek i piątek i to wszystko? Czy maja nam wystarczyć pytania Pani "ekspert" S. po meczach? Rozumiem ma nam wystarczyć, to co pokaże sport w wiadomościach i sportowa niedziela? Generalnie konferencja szału nie zrobiła, a wręcz przeciwnie ale zobaczymy co będzie dalej. Całe szczęście, że nc+ ma nadal ligę mistrzów.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handball Wybrzeże

Przedziwne pytanie ..., chcesz wiedzieć też kiedy, gdzie, o której i w jakich okolicznościach? Ok. wiem, że nie są jeszcze rozstrzygnięte prawa do transmisji na najbliższy sezon, a tak w zasadzie 3 sezony, a walka toczy się pomiędzy nc+, a eleven. Powinienem więc napisać, iż prawdopodobnie nc+ będzie nadal pokazywać ligę mistrzów/mistrzyń. MI jest w sumie obojętne czy będzie to eleven czy nc+. Dodaję, że życzę TVPSport, Pgnig Superlidze, żeby wszystko wyszło jak najlepiej i było na jak najwyższym poziomie, ponieważ bardzo zależy mi na całej polskiej piłce ręcznej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
handballek

Ciekawe czy jest możliwość aby LM w dalszym ciągu miały obie stacje. Całkiem fajnie wyglądało to w tym sezonie gdy można było zobaczyć różne mecze na obu kanałach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
SteguArenaOpole

Chodziło mi o to że w chwili obecnej jak sam piszesz jeszcze nie jest rozstrzygnięty przetarg na prawa do transmisji Ligi Mistrzow . Pytanie moim zdaniem nie jest dziwne. Myślałem że masz jakies potwierdzone informacje że na polu walki o prawa pozostało już jedynie Canal+ :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
sielek anielek

Ciekawe czy chociaż jeden mecz ręcznej w nc+ miał taką oglądalność jak finał pucharu polski - 200k średnio (bo w picku czyli najwyższej oglądalności było 310k). Nie zapominajmy też, że to TVP Sport a nie TVP 2 czy 1, kanał sportowy ma chyba 3% ruchu na wszystkich pasmach, różnica jest diametralna.

Dajmy im szanse. Ilościowo wcale nie będzie gorzej niż w nc+, a może być nawet więcej meczy pokazanych. Jakościowo wątpię, że dorównają poprzednikom, natomiast jeżeli chodzi o oglądalność i promocję samej dyscypliny będzie duży plus, to gwarantuje umowa na 4 lata. Jeśli obsadzą porządnie lub doszkolą komentatorów to może nie będzie aż tak tragicznie (5 kamer będzie obserwować każdy mecz).

Szkoda, że nie będzie typowo publicystycznego programu jakim był Kontratak, to jest duży minus. Co do Pani Iwony Niedźwiedź w TVP (bo gdzieś czytałem taki komentarz o niej w roli komentatora TVP) to ma się ona zająć żużlem w nc+.

Co do kobiecej ręcznej to dalej obowiązuje poprzednia umowa, która gwarantuje pokazanie 10 meczów, niestety. Kończy się ona z najbliższym sezonem.

| Odpowiedz
blokuj
handball Wybrzeże

Ja nigdzie nie napisałem, żeby im nie dać szansy. Wręcz przeciwnie. Większość swoich wniosków wyciągnąłem na podstawie dotychczasowych obserwacji przeróżnych transmisji i ich porównań. Dokładając do nich jakość dzisiejszej konferencji, no to szału może nie być. Piszesz, że kogoś może zatrudnią? Nie wiem czy dobrze usłyszałeś ale komentatorem - ekspertem podczas spotkań reprezentacji ma być Kufel. Super gość, zasłużony m.in dla Wybrzeża, o reprze nie wspomnę ale szanujmy się Rafał komentatorem? Z jego dykcją i barwą głosu? No przecież znamy go, super facet ale gdzie on do komentowania. To już pokazuje, że może wiać konkretną lipą. Eleven zatrudniło Michała Świrkulę i co gość wymiata, to bania mała. Ma po prostu głos, do tego dykcję, wiedzę, komentuje bardzo dynamicznie, w tempo akcji. O to tu chodzi. Posłuchaj gościa, który komentuje rugby. Irlandczyk komentator z ehf-u, to przy nim melancholik. O chłopakach komentujących speedwaya mogę tylko powiedzieć jedno - rzeźnicy. No i o to chodzi, o takich ludzi: znawców, zapaleńców, czujących temat i mających do tego głos i serce. Takich trzeba znaleźć ale takim trzeba ... dobrze zapłacić. Co do Iwony, to już komentuje speedwaya, przeprowadzała ostatnio wywiad na żywo Bartkiem Jureckim z GP Narodowego. Mi tu raczej chodziło o Panią "...ale skąd taka niemoc, z czego to wynika, z tremy czy ze zmęczenia może, skąd tyle błędów, przestraszyliście się przeciwnika/ ..." itd.itp. wodotryski. Jeszcze co do porównań, to zobacz jak piłkę nożną reprezentacji opakowuje polsat, a jak publiczna ... Porównaj np. futbolcafe, hmmmm no właśnie tylko z czym to porównać? Dlatego patrząc na inne dyscypliny np. mecze siatkówk, ciężko mi mieć wielką nadzieję na to, że nagle w piłce ręcznej będzie wielki profesjonalizm. Tu komentuje Dębowski (człowiek do wszystkiego), a tam Swędrowski- właśnie jeden z takich topowych rzeźników tematu. Tak mniej więcej o to mi chodziło. No ale kto wie, może do handballu nagle pojawi się z 2-3 takich rzeźników komentatorów i jeszcze ze 2 do wywiadów, analiz, studia?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|1)
blokuj
SteguArenaOpole

No raczej Kuptel nie będzie komentatorem w TVP SPORT... Ciężko by było być komentatorem spotkań ligowych i jednocześnie trenerem zespołu grającego w lidze ;) Reprezentacja to co innego , ale tu jest Artur Siodmak , Robert Lis i inni... wachlasz jest szeroki. Bardziej istotne jest kto będzie komentował spotkania ligowe ??

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
handball Wybrzeże

Wachlasz???!!! O Matko. Kochana polszczyzna. Poza tym czytaj ze zrozumieniem. Co do Kufla pisałem w kwestii reprezentacji, bo o tym w studio powiedział prowadzący. Nie mam już pytań, już mi wystarczy.

| Odpowiedz
blokuj
handball Wybrzeże

Właśnie sensu nie ma żadnego w twojej wypowiedzi. Najpierw przeczytaj ze zrozumieniem moją. Zrozum więc to o co dokładnie to mi chodziło, a potem zastanów się czy twoja odpowiedź ma w ogóle sens? Nie przepraszaj mnie, przeproś swoją Panią polonistkę. Byle szczerze. Co do bólu, to stań przed lustrem i zapytaj. Jak widzę twój poziom merytoryczny jest tragicznie niski. Za to bardzo dobrze wychodzi ci wykłócanie się z innymi użytkownikami forum. Jest to tak naprawdę bardzo smutne. Na pocieszenie włącz może sobie canal +, bo właśnie powtarzają mecz o 3 miejsce, a zaraz potem finał LM. Piszę to z troski o ciebie, naprawdę. Po co się kłócić i "wymądrzać" na forum, skoro można pooglądać mecz ukochanej dyscypliny. Wybór należy jednak do ciebie. Powtórzę, że nie mam pytań.

| Odpowiedz
blokuj
Just one more thing

Błagam cię, Swędrowski jako merytoryczny rzeźnik tematu. Wiedza polsatowskich komentatorów siatkarskich jest bardzo mocno przeceniana. Swędrowski na tle reszty wypada nieźle, ale i on miewa duże braki merytoryczne, np. komentując mecze reprezentacyjne razem z "papcią" Drzyzgą sprawiają wrażenie, a nawet otwarcie o tym nie raz mówią, jakby grę wielu siatkarzy z czołowych europejskich klubów widzieli na oczy po raz pierwszy w życiu. Szczególnie króluje w tym Drzyzga, który przykładowo kompletnie nie wie na co stać mistrza Niemiec Kyle Russella, bo dla niego siatkówka kończy się na pluslidze, ewentualnie na czołowych włoskich zespołach. Takich kwiatków w wykonaniu obu panów jest multum. Zresztą Polsat z samą oprawą meczów, jak i również jakością transmisji mocno spoczął na laurach w ostatnich latach, czując, że mają monopol na Polską siatkówkę. Taki Laskowski przygotowaniem merytorycznym do spotkania, które ma skomentować zjada obu Panów na śniadanie, a przecież siatkówka jest dla niego co najwyżej hobby na które może zwracać większą uwagę ze względu na żonę, ale absolutnie nie jest jego podstawowym sportem, tak jak siatkówka dla Panów Swędrowskiego, Drzyzgi i reszty komentatorów Polsatu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty przez użytkownika
Grieg

"Co do kobiecej ręcznej to dalej obowiązuje poprzednia umowa, która gwarantuje pokazanie 10 meczów, niestety. Kończy się ona z najbliższym sezonem."

Za rok kończy się też kadencja obecnych władz - oby w nowym zarządzie nie zabrakło osób, którym żeński szczypiorniak leży na sercu.

| Odpowiedz
blokuj
Mark211

O jeżu kolczasty jak byś wymienił moje dyscypliny tylko w trochę innej kolejności (żużel, szczypior, tu wtrącę siatkę (ale na poziomie reprezentacji M+Ż) i rugby (ale jednak na żywo (obraz tv często nie obejmuje istotnych obszarów boiska a co za tym idzie ważnych roszad i ustawień). Tak czy inaczej mam nadzieję że uda nam się kiedyś podyskutować w realu. Pozdrawiam

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.